2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 4°C

Kajak-kenu: győri EB-érmek

Jól szerepeltek a magyar versenyzők a poznani ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon. Az éremtermésből a győri Graboplast VSE sportolói is kivették a részüket.

Az ifjúsági korosztályban indulók közül Janza Richárd és a Noé Zsombor, Vass Péter duó arany-, Homonnai Luca, illetve a Szilágyi Anett, Somogyi Szilvia páros, valamint a kenus Khaut Kristóf (Graboplast VSE) ezüstérmet nyert 1000 méteren.

U23-ban C IV 1000 méteren a magyar négyes – Androkity Marcell, Szabó Kristóf, Petkó András, Dóczé Ádám (Graboplast VSE) – bronzérmes lett, majd a Hagymási Réka, Horváth Alexandra kettős ezüstöt, egyéniben Farkasdi Ramóna (Graboplast VSE), valamint a Gacsal Ákos, Ilyés Róbert kajakos duó bronzot nyert.

Az 500 méteres távon a győri Takács Tamara és Czéllai-Vörös Zsófia párosa kiváló versenyzéssel nyerte meg a K II döntőjét.

Szabolcsi Bence nyert K I-ben, a Koós Norman és Szeiler Máté páros pedig a harmadik helyen zárt. C II-ben Horváth Máté Sebestyén és Duró József kettőse második, míg a női U23-as K IV – Horváth Noémi, Hagymási Anita, Farkasdi Ramóna, Bodonyi Dóra – harmadik lett.

A női kenusoknál U23-ban C II 500-on a győri Lakatos Zsanett, Takács Kincső duó, C I 200-on Lakatos aranyérmet szerzett.

A legrövidebb távon győzött az ifjúságiak között a kenus Hajdú Jonatán, valamint a Nagy Vendel, Csizmadia Kolos Attila kajak páros, s harmadik lett a kajakos Birkás Balázs.

Konföderációs Kupa: sorozatban harmadszor nyert Brazília

A brazil válogatott sorozatban harmadszor, összességében pedig negyedszer nyerte meg a labdarúgó… Tovább olvasom