2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Kajak-kenu: győri duó bravúrja

A Horváth Bence-Szomolányi Máté duó nyerte a döntőt a szegedi idénynyitó EB, és VB-válogató viadalon.
Ezer méteren a Dombi Rudolf, Kökény Roland, 200-on pedig a fiatal győri páros, Horváth Bence és Szomolányi Máté duó nyerte a döntőt a szegedi idénynyitó viadalon, amely a férfi kajakosoknál – az ötkarikás számokban – válogató a júniusi, belgrádi Európa- és az augusztusi, szintén szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

Dombi ezzel duplázott, mivel szombaton, egyesben – a beteg Kucsera Gábor távollétében – is a legjobbnak bizonyult. A fináléban – amelyet szakadó esőben és igencsak hűvös időben rendeztek – a tavaly vb-ezüstérmes Kammerer Zoltán (Graboplast VSE), Vereckei Ákos kettős lett a második (a két olimpiai bajnok mindössze néhány centivel maradt le a győztesek mögött), míg a Kulifai Tamás, Tóth Dávid páros a harmadik.

A legrövidebb távon az egyformán 1992-es születésű Horváth és Szomolányi sikere egyértelműen a meglepetés kategóriába tartozik, a favoritnak tartott Sík Márton, Beé István duó csak második lett.

Szombaton a kajak egyesek 200 m-es versenyét Dudás Miklós nyerte.

A hétvégi, Maty-éri verseny csak a férfi kajakosoknál számított válogatónak, a nőknél és a kenusoknál úgynevezett „tájékoztató jellegűek” voltak a küzdelmek.

A kenusoknál győzelemmel tért vissza Kozmann György, aki idén ismét pekingi bronzérmes társával, Kiss Tamással versenyez – magabiztosan nyerték az 1000 m párost. Kétszázon a kenus Bozsik Attila, Horváth Gábor és a kajakos Tóth Dzsenifer, Szabó Petra duó sikerével ért véget a finálé.

Délután az 500 és 5000 m-es döntőket rendezték a Maty-éren, ezek a számok nem tartoztak bele a válogató műsorába. A rövidebb távon egyesben a kajakos Boros Gergely és Kárász Anna, valamint a kenus Korisánszky Péter nyert, míg párosban a kajakos Gönczy Gábor, Dombvári Bence, illetve a kenus Devecseri Ádám, Vass András duó győzött. A leghosszabb távon Noé Bálint és Fazekas Laura (kajak), valamint Fürdök Gábor (kenu) diadalmaskodott.

• 2. CsipkeMónika 2011. május 26. 06:03