2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Kajak-kenu - Kammerer Zoltán és Csay Renáta is kikapott

Kammerer Zoltán meglepetésre kikapott a kajak egyesek 5000 méteres szétlövésében a második válogatón győztes Ceiner Benjámintól.
A nők hasonló számát Medveczky Erika nyerte a keddi, szolnoki világbajnoki pótválogatón, míg 500 méteren a kajakos Hufnágel Tibor és a Forgó Christopher, Sarudi Pál összeállítású kenu páros diadalmaskodott.
A fél kilométeres távon a múlt heti második fordulóban győztes egységek domináltak.

A hazai szövetség honlapján olvasható beszámoló szerint C–2-ben a rajt után még az első válogatón győztes Korisánszky Dávid, Ballér Tamás duó tűnt gyorsabbnak, a finisben azonban jobbak voltak Sarudiék, és szoros versenyben kivívták a vb-részvétel lehetőségét.

K–1-ben Hufnágel végig uralta a pályát és több mint egy hajóval verte meg honvédos csapattársát, Noé Milánt, akinél az első válogatón még hat másodperccel lassabb volt.

A férfi kajak egyesek 5000 méteres távján is a második válogató győztese nyerte a szétlövést. Ceiner ezúttal szinte végig elöl ment, a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer mégsem tudta lefiniselni.
Egyedül női K–1 5000 méteren borult az az elmélet, hogy a szétlövésen fölényben van, aki a második válogatót tudja megnyerni. Igaz, a vasárnapi versenyen Medveczky tulajdonképpen nem kapott ki Csay Renátától, hanem a körülmények áldozata lett, mert hajója fennakadt egy víz alatt lebegő, félig leeresztett gumimatracon. Ezúttal nem történt hasonló malőr, a két versenyző váltott vízen teljesítette a távot, a hajrát viszont Medveczky bírta jobban, így az 1000 méter után a leghosszabb gyorsasági távon is készülhet a milánói vb-re.

„Jó versenyeket láthattunk, külön érdekes volt, hogy nagy taktikai csata zajlott mindkét 5000 méteres számban, annak ellenére, hogy csak ketten álltak rajthoz – mondta Storcz Botond szövetségi vezetőedző. – Ezzel összeállt a csapat, a világbajnokságon annyi kvótát kell megszereznünk, hogy legyen esélyünk a kimagasló szereplésre a jövő évi olimpián. Éremelvárásom most nincs, de azt szeretném, hogy idén is megtartsuk vezető pozíciónkat a világ kajak-kenu sportjában."

A szövetség elnökségének hétfői döntése értelmében női K–1 200 méteren nem rendeztek szétlövést annak ellenére, hogy az első válogatót Kozák Danuta, a másodikat pedig Kárász Anna nyerte meg. Egyikük sem fog ugyanis rajthoz állni a vb-n ebben a számban, Kozák párosban és négyesben, Kárász pedig egyesben és négyesben versenyez majd 500 méteren. K–1 200 méteren Vad Ninetta állhat rajthoz Milánóban. Férfi C–1 500 méteren pedig azért nem rendeztek külön versenyt, mert a második válogató győztese, Kiss Tamás négyesben fog versenyezni, így Korisánszky Dávid lehet ott ebben a számban a vb-n.

Az olimpiai kvalifikációs világbajnokságot augusztus 20. és 23. között rendezik.

Bajnokok az öregfiúk között

A tizenkettedik bajnoki címét szerezte meg a megyei öregfiúk-bajnokságban a Csornai SE. Tovább olvasom