2018. 01. 24. szerda - Timót -1°C | 6°C Még több cikk.

Junior női kézilabda EB: Magyaro.-Montenegró 27-20

Montenegró ellen az első féldiő végén még egy gólos hátrányunk volt, a végén azonban már 27-20-at mutatott az eredményjelző Magyarország javára. Megint a kapusunk volt a csapat legjobbja, ezúttal Janurik Kinga.

60. perc - Hosszú gólja a slusszpoén. 27-20. Az, hogy Bozovic lövését a dudaszó előtt védi Janurik, már csak a pont az i-n.

A két csapat legjobb játékosa: Mehmedovic és Janurik Kinga.

59. perc - Zácsik bombáz a hálóba. 26-20.

58. perc - Időt kerünk. "Játsszuk türelmesen!" - mondja Róth Kálmán. Magyarország a csoportelsőség kapujában. Drávai "szembemegy" az edzőiu tasításnak és gyorsan szép gólt dob. 25-19. Bozovic is eredményes. 25-20.

57. perc - Kovacsics betör... Hetes és két perces kiállítás. Tatar helyére jön Vukcevic, a másik montenegrói kapus, de Kovacsics átejti őt. 24-19.

56. perc - Blokkolunk. Zácsik Szandra akkor talál be, amikor kell: négy góllal vezetünk. 23-19. Markovic ellövő, rosszul. Megint támadhatunk.

55. perc - Bozovic lövését védi Janurik. Gólt kellene dobni, de nem sikerül...

54. perc - Knezevic és a kiállítás szó utoljára kerül egy mondtaba. Harmadszor állítják ki Knezevicet, már nem jöhet vissza.

53. perc - Kisfaludyval nem szerencsés vitába bonyolódni. Lepattant róla a védő, ő meg gólt dobott. 22-19.

52. perc - Bozovic taplról nagy gólt szerez. 21-19.

51. perc - Labdát lopunk, Szalai megindul, és betalál. 21-18.

50. perc - Büntetőt lőhetünk. Kovacsics Anikó értékesíti a hetest. 20-18.

49. perc - Drávai betör, és gólt dob. 19-17. Lazovic válaszol. 19-18.

47. perc - Gólt kapunk megint. 18-17.

46. perc - Drávai Gyöngyi lövését ezúttal nem tudja védeni Tatar. 18-16.

45. perc - Drávai lövését védi Tatar.

44. perc - Kisfaludy belemegy, indítás után Knezevic gólt dob. 17-16.

43. perc - Knezevic és a kiállítás szó megint egy mondatba került. Deákit Knezevicről állítják ki. Janurik Kinga megint nagyot véd.

42. perc - Róth Kálmán, a magyar csapat edzője sárga lapot kap reklamálásért. Knezevic visszajön és gólt dob. 17-15.

41. perc - Janurik véd, a túloldalon Tamás Krisztina ejt a felső hálóra.

40. perc - Janurik megint véd. Indítás után Knezevic megint szabálytalan, újabb két percig pihenhet. Szögi Tímea kapja a labdát beállós poszton, befordul és gólt szerez. 17-14.

39. perc - Bozovic színészedik egyet, a játékvezetők figyelmezetik, hgoy a játékka foglalkozzon. Ő szót fogad, és dob egy gólt. 16-14.

38. perc - Bozovic nagy gólt dob a jobb felsőbe. 16-13. Támadatunk, de Tatar védeni tudja Tamás lövését.

37. perc - Tamás Krisztinát elütik, estében még gólt dob. 16-12. Knezevicet kiállítják.

36. perc - Deáki gólt dob emberhátrányból. 15-12. Janurik Kinga megint véd, mi támadhatunk.

35. perc - Knezevic visszatér és kiállíttatja Horváthot. Janurik megint véd. Kisfaludynál belemenés, de megint van egy jó kapusunk: Janurik ziccert véd.

34. perc - Markovic lövését Janurik védi. Támadásban rontunk. Montenegról egyenlíthet. Nem teszi, mert mellé lövik a labdát. Kovacsics Anikó betör a védők közé, és gólt szerez. 14-12.

33. perc - Szalai Babett végre betalál a szélről. Újra vezetünk. 13-12.

31. perc - Deáki átlövésből egyenlít. 12-12. Knezevic Deáki elé állt, vesztére. Lenn marad, ölben hozzák le a pályáról.

Magyarország - Montenegró a félidőben 11-12.

30. perc - Mehmedovic hatodik gólját lövi. 11-12. Elrontjuk a támadást, de Montengró is. Magyar lövésre már nincs idő, egy gólos hátránnyal várjuk a második félidőt.

29. perc - Blokkolunk, indítás után Szalai Babett kapufát dob.

28. perc - Kisfaludyról két kék mezes pattan le, és gólt dob. 10-11. Janurik véd, Kisfaludy Kovacsics passzából egyenlít. 11-11.

27. perc - Markovic lövését blokkoljuk. Időt kér Montenegró. Kínaiból kapunk gólt. 9-11.

26. perc - Deáki is eltalálja a kapufát.

24. perc - Indulunk, Hoszzú lövése a kapufán csattan. Már csak egy fő az előnyünk, a sötétkékek hetesét pedig Janurik védi.

23. perc - Hibáznak támadásban a montenegróiak, a visszafutás közben szabálytalankodó Bozovicot is kiállították. Sajnos mi is hibázunk.

22. perc - Most jól védekezünk, támadhatunk. Kisfaludyt lerántják, két percre előnybe kerülünk. Hornyák Dóra szép gólt dob a kapus lába mellé. 9-10.

21. perc - Nem jön be a kínai figura a montenegróiaknak, Markovicot elgáncsolta a labda, ápolni kell. Nem tudunk indítani. De Kisfaludyt nem zavarja, akcióból eredményes. 8-10.

19. perc - Szalai lő a szélről, lövését Vukcevic védi.

17. perc - Mehmedovic gólt dob. 7-10. Víg helyére jön Janurik Kinga. Tamás ejtése nem jön be.

16. perc - Újra montenegrói előny. Lazovic is három gólos már. 7-8. Knezevic szabaddobás után dob gólt, két gól a hátrányunk. 7-9. Időt kérünk.

15. perc - Kiegészülnek a kékek. Aztán Víg véd, Hornyák pedig lendületből nagy gólt dob. 7-7.

14. perc - Zácsik lövése mellémegy. Utána pocsék a bejátszásunk a beállósnak.

13. perc - Szabálytalansága után a három gólos montenegrói Mehmedovicot két percre nélkülözni kénytelenek a kékek. Sajnos elrontjuk a támadást. Emberhátrányból Lazovic gólt szerez, vezet Montenegró. 6-7.

12. perc - Mehmedovic bejátszását Lazovic értéeksíti. 5-5. Kovacsics lövése a montenegrói kapus bokájáról pattan a kapuba. 6-5. Mehmedovic betör, és gólt szerez. 6-6.

11. perc - Víg védi Markovic lövését. Zácsik rosszul kapja a labdát, mert a lábához ért a játékszer.

10. perc - Hornyák kilenc méterről, talpról nagy gólt dob. 5-4.

9. perc - Zácsik Szandra a pályán. Elrontjuk a támadást, letámadásból egyenlítenek a montenegróiak. 4-4.

8. perc - Bozovic erősen meglövi a labdát, feljönnek egy gólra a sötétkékek. 4-3.

7. perc - Miénk a labda, Mehmedovic sárgát kap. Támadások itt is - ott is. Marad a két gólos magyar előny.

6. perc - Kovacsics Anikó is feliratkozik a góllövők közé. 4-2.

5. perc - Markovic kapufát lő, indítani nem tudunk. Markovic aztán betalál. 3-2.

4. perc - Tamás Krisztina ezúttal betalál a szélről. 2-1. A montenegrói támadás sikertelen, miénk a labda. A támadásunk végén Horváth Bernadett eredményes. 3-1.

3. perc - Mehmedovic egyenlít. 1-1.

2. perc - Deáki góljával vezetünk. 1-0.

1. perc - A sötétkék mezes Montenegró kezdi a játékot. A támadás végén a miénk a labda, a magyar csapat pirosban játszik. Tamás lövését Vukcevic védi, a montenegrói támadás végén Knezevic lövését pedig Víg.

A junior női kézilabda EB első napján a B csoportban Magyarország 28-17-re verte meg Franciaországot. A másik mérkőzésen Montenegró Szlovákia ellen 24-23-ra nyert. A második napon az első nap győztesei és vesztesei csapnak össze Szombathelyen.

A franciák a mai első mérkőzésen nyertek Szlovákia ellen.

A Magyarország-Montenegró mérkőzést román játékvezetői páros vezeti.

A magyar csapat megállíthatatlan volt (fotó: Unger Tamás, nso.hu)

Kajak-kenu VB: fél tucat arany

Kajak kenu - A magyar küldöttség 6 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzéremmel zárta a kanadai Dartmouth-ban… Tovább olvasom