2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 2°C | 7°C Még több cikk.

Junior kézilabda EB: Magyarország elődöntős!

Kézilabda - A döntőbe jutásért Oroszországgal játszhat a magyar válogatott a junior EB-n. A mieink középdöntő csoportjukban a novégokat megelőzve lettek elsők. Kovacsicsék az utolsó meccsen Spanyolországot győzték le.

MAGYARORSZÁG - SPANYOLORSZÁG 25-19 (12-10)
Junior női kézilabda EB, középdöntő

60. perc: Azanza góljára jön a válasz. 25-19.

59. perc: Lopez Herrero kap két percet. A hetest megint Hornyák lövi pontosan. 24-19.

57. perc: Chavez Hernandez lövése megpattan a blokkon, így lesz gól. 22-18. Zácsik állítja vissza az öt gólos előnyt. 23-18.

56. perc: Hornyák büntetőből talál a kapuba. 22-17.

55. perc: Öttel vezetünk. Horváth a gólszerző. 21-16. Lopez Herrero szórja a gólokat. 21-17.

52. perc: Herrero Azpiazut állítják ki. Hornyák belövi a hetest. 20-16.

51. perc: Zácsik talpról lövi el, kilencről. Kapufa, kapus, gól! 19-16.

50. perc: Egy szép csellel Kovacsics megy át a falon. Balkezes gól. 18-15. Lopez Herrero öt gólos. 18-16.

49. perc: Jó zárást kap egy szabaddobás után Lopez Herrero. Gól. 17-15.

48. perc: Zácsik lő szerencsés gólt. 17-14.

46. perc: Lopez Herrerót is kiállítják. A büntetőt Hornyák lövi be. 16-14.

45. perc: Drávai kap két percet. Lopez Herrero értékesíti a hetest. 15-14.

44. perc: Csaknem öt perc telt el gól nélkül. A spanyolok feljönnek kettőre. Andreus Martinez eredményes. 15-13.

39. perc: Hornyák kapu mellé lő hetesből. Kisfaludy javít. Szép találat beállóból. 15-12.

38. perc: Sokat kellett várni az újabb magyar gólra, de megérte. Drávai tíz méterről bombáz a bal felsőbe. 14-12.

35. perc: Kimaradt ziccerek sora mindkét oldalon. A gólcsendet Lopez Herrero töri meg. Büntetőből talál a kapuba. 13-12.

31. perc: A spanyolok kezdik a második féidőt. Nálunk védekezésben Hosszu, Kisfaludy, Deáki, Kovacsics, Hornyák, és Turcsányi a pályán. Olasgasti Sanchez góljára Drávai válaszol. 13-11.

Fotók: H. Baranyai Edina

A félidőben: 12-10

30. perc: Az elhibázott lehetőségek után javítunk. Kovacsics passza Kisfaludyt találja meg a falban. Gól. 12-10. Vége az első félidőnek.

28. perc: Kovacsics nagy passza, és Drávai pontos lövése gólt ér! Vezetünk. 11-10. A spanyolok időt kérnek.

27. perc: Egyenlítünk! Leindítás után Hosszu eredményes. 10-10.

25. perc: Descalzo Perez is kiáll két percre. Turcsányi a bal szélről a kapus feje fölött lövi el a labdát. 9-10.

23. perc: Horváth újabb két perces büntetést kap. Az okot senki nem érti a bírókon kívül.

22. perc: Hornyák érkezik lendületből, és kilencről hatalmas gólt lő. 8-10.

21. perc: Horváth szerzi a hetedik gólunkat beállóból. 7-10.

20. perc: Róth Kálmán alaposan átalakította a támadó csapatot. Hosszu, Hornyák, Szögi, Horváth,  Kisfaludy és Turcsányi van a pályán.

18. perc: Horváth egy lerántás után két percre kiáll. Descalzo Perez kihasználja az előnyt. 6-10.

17. perc: Emberhátrányba kerülünk. Tamás Krisztinát küldik ki a bírók. Víg hetest véd!

16. perc: Hornyák harcol ki büntetőt, és be is lövi. 6-9.

15. perc: Az eddigi leglátványosabb gólunk. A spanyol csapat csak kereste a labdát egy ritmusváltás után. Tamás pedig a jobb felsőbe ejt. 5-9.

13. perc: Chavez Hernandez ugorja túl Deákit. Nagy gól. 4-8. Róth Kálmán időt kér. Eladjuk a labdát, leindítanak a spanyolok, Chavez pedig higgadtan ejti át a kapust. 4-9.

12. perc: Öt-egyet védekezünk, de gyorsan jár a spanyol támadásban a labda. Ferrer marad egyedül a bal szélen. Átejtős gól. 4-7.

11. perc: Turcsányi a bal szélről megszerzi első gólját. 4-6.

10. perc: A hatalmas termetű Chavezt nem tudjuk tartani a falban. Két magyar játékossal a nyakán jut el lövésig. Gól. 3-6.

9. perc: Deáki gyönyörű passzával Horváth fordul le a védőről. Gól. 3-5.

8. perc: Büntetőből szerezzük a második gólunkat. Hornyák. 2-4. Olasgsti Sanchez máris válaszol átlövésből. 2-5.

7. perc: Zácsik sokadik próbálkozását üti ki a spanyol kapus. Ők nem hibáznak a kapunk előtt. Chavez is betalál. 1-4.

6. perc: Lopez találatával két gólos a spanyol előny. 1-3.

5. perc: Manaut lövi ki a bal felső sarkot kilenc méterről. 1-2.

4. perc: Kovacsics harcol ki egy hetest, majd a kapusba lövi.

3. perc: Két támadásunkat is kivédekezik a spanyolok, majd bal szélről lőnek egy gólt. Ferrer eredményes. 1-1.

1. perc: A magyar csapat kezdi a meccset. Víg a kezdőkapus. Előtte támadásban Tamás, Deáki, Horváth, Kovacsics, Zácsik, és Turcsányi a pályán támadásban. Deáki találatával vezetünk. 1-0.

18.50: A másik középdöntő csoportban már biztos, hogy Németország a csoportelső, Oroszország pedig a második. A mieink akkor jutnak csoportgyőztesként az elődöntőbe, ha legyőzik Spanyolországot. Csoportelsőként Oroszországgal, másodikként Németországgal játszunk a döntőbe kerülésért.

18.30: A pályán már melegít a spanyol és a magyar csapat is. Róth Kálmán a teljes keretből ezúttal Léránt Vivient és Dajka Bettinát nem nevezte erre a találkozóra.

18.20: Véget ért a középdöntő csoport első meccse. Norvégia 27-25-re legyőzte Franciaországot.

18 Manaut Caixal Anna

Döntetlent játszott a magyar válogatott Norvégiával a junior női kézilabda Európa-bajnokságon. A mieink szerdán 19 órától a spanyolokkal játszanak.

A csoport másik meccsén a francia válogatott hét góllal megverte Spanyolországot.

Az iksz azt jelenti, hogyha szerdán a csapat Győrben nyer vagy döntetlent ér el, vagy nem szenved hétgólosnál nagyobb vereséget, akkor továbbjut az elődöntőbe.