2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -3°C | 7°C Még több cikk.

Junior-vb: három meccsen öt pont

Három mérkőzés után öt ponttal – gólaránnyal – a második helyen áll a Róth Kálmán vezette magyar U20-as válogatott a csehországi világbajnokságon.
A hét győri játékost – Tóth Eszter, Schatzl Nadine, Palkó Fruzsina, Pelczéder Orsolya, Horváth Dóra, Pásztor Bettina, Planéta Szimonetta – felvonultató magyar fiatalok a nyitómeccsen Uruguayt verték 37–22-re.
A második körben következett Spanyolország, a mérkőzésen nem tudtak több góllal elhúzni a mieink, sőt, a spanyolok is vezettek többször, a legvégén viszont sikerült győzni (26–25), mely Róth Kálmán szerint a csoport végeredménye szempontjából nagyon fontos. A szerbek ellen a szünetben már négy góllal is vezettek a magyarok (12–8), ám a rivális átvette a vezetést, 1 perc 40 mp-cel a vége előtt háromgólos hátrányban voltak a magyar fiatalok, innen sikerült felállni, s Planéta büntetőből egyenlített, értékes pontot mentve ezzel (18–18).

Tegnap szünnap volt a magyaroknak a világbajnokságon, ma Dánia, pénteken Kína következik.

A csoport állása: 1. Szerbia 5 pont (80–62), 2. Magyarország 5 (81–65), 3. Dánia 4, 4. Spanyolország 2 (72–75), 5. Uruguay 2 (59–85), 6. Kína 0.
Statisztikák. A magyar csapatból eddig Klivinyi Kinga a legeredményesebb 22 góllal, ezt 39 kísérletből érte el. Százalékosan a leghatékonyabb Palkó Fruzsina, aki 16 kísérletéből 11-et váltott gólra. A legtöbb időt Such Nelli és Palkó Fruzsina töltötte a pályán 2 óra 21 perccel, Klivinyi 2 óra 15 percet játszott. A magyar válogatott összesen 150-szer próbálkozott góllövéssel, s ebből 81-szer járt sikerrel (54 százalék).

A kapuban Pásztor Bettina védett a legtöbbet (1 óra 45 perc), ez időt alatt 61 lövésből 26-ot hárított, ami 42,6 százalékos mutató. Ennél is jobb Hrankai Regina teljesítménye, igaz, ő „csak" 35 percet tölthetett a gólvonal előtt, ám ez idő alatt 29-ből 16 lövést hatástalanított (55,2 százalék). Bíró Blanka a neki eddig rendelt 39 percben 25/8-as védési statisztikával rendelkezik (32 százalék), vagyis összességében a magyar hálóőrök 115-ből 50 lövést védtek, ami 43,5 százaléknak felel meg.