2018. 04. 22. vasárnap - Csilla, Noémi 12°C | 25°C Még több cikk.

Jugoszláv aranyérem a kosárlabda-vébén

Drámai mérkőzésen, hosszabbítás után a jugoszláv férfi kosárlabda-válogatott hét ponttal legyőzte az argentin csapatot, s címét megvédve ötödször is világbajnok lett.
A döntőben: Jugoszlávia-Argentína 84-77 (41-39, 75-75)
a pontszerzők: Bodiroga 27, Stojakovic 26, Jaric 9, Vujanic 7, Tomasevic 6, Divac, Gurovic, Koturovic 3-3, illetve Oberto 28, Scola, Wolkowyski 11-11, Palladino 10, Nocioni 5, Montecchia 4, Sanchez, Sconochini 3-3, Fernandez 2

Az esélyesebb, a vb-n azonban az előcsatározások során kétszer is vereséget szenvedő jugoszlávok alaposan megszenvedtek a döntőig száz százalékos argentinok ellen. A legnagyobb csillagukat, Ginobilit lábsérülés miatt a 3. negyedig nélkülöző dél-amerikaiak sokáig rendkívül fegyelmezetten kosaraztak, az utolsó két és fél percet 8 pontos előnnyel kezdték. Ekkor Bodiroga megrázta magát, szinte egyedül egyenlített, sőt a végén Divac meg is nyerhette volna a meccset csapatának. A rutinos center azonban két büntetőt hibázott, de a ráadás végül a címvédő sikerét hozta.

(fotó: fiba.com)

Hajnalban már óriási tömeg ünnepelte Belgrádban a férfi kosárlabda-válogatott ötödik világbajnoki címét.

Az utcákat ellepték a zászlókat lengető örömittas rajongók, míg az autóvezetők folyamatos dudálással köszöntötték a győzteseket. Időnként ünnepi fegyverropogás is hallatszott a jugoszláv fővárosban.

– A diadal értékét növeli, hogy azt a kosárlabda bölcsőjében értük el – mondta az állami televízióban Aleksandar Djordjevic, a válogatott közelmúltbeli sztárja.