2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Jön a Valcea: mindenben javulni kell az Audi-ETO-nak - Képgaléria

A szombati visszavágó helyszínén, a Veszprém Arénában edzett kedden az Audi-ETO női csapata.

Fontos mérkőzés előtt áll szombaton délután az Audi- ETO, mely négygólos hátrányát szeretné eltüntetni a román Oltchim Valcea ellen.

A visszavágó helyszíne az a Veszprém Aréna lesz, ahol egyszer már vendégeskedtek a zöld-fehérek, igaz, arról a mérkőzésről nem őriznek túl szép emléket.

Fotók: Mészáros Mátyás
Mint ismeretes, 2009-ben a BL-döntőben a dán Viborgtól kaptak ki a győriek három góllal, pedig az első meccsen, idegenben kétgólos győri siker született. Görbicz Anita, az Audi-ETO csapatkapitánya kihagyta a finálét sérülés miatt, így duplán is szomorú volt. Ezzel azonban nem szeretne foglalkozni, csak arra koncentrál, hogy sikerrel vívják meg a szombati visszavágót.

"Nem mondom, hogy nem rémlett fel bennem a három évvel ezelőtti veszprémi mérkőzés. Borzasztó volt kintről nézni, hogy nem úgy alakul a párharc, ahogyan azt elképzeltük.

Ezen azonban már kár rágódni. Ez egy teljesen más helyzet, hátrányban vagyunk, amit egyébként most sem értünk, hogyan történt. Sajnos a második félidő elején egyszerre fagyott le mindegyikünk, szinte csak rossz megoldást választottunk, s ezt kihasználták a románok.

Megnéztük a találkozó felvételét, s megmondom őszintén, elképedve néztük, miket is csináltunk. Ebből tanulni kell. Szombaton neki kell mennünk a Valceának, s amilyen gyorsan csak lehet, ledolgozni a hátrányt.

Nyomást kell rájuk gyakorolni, hogy érezzék, nincs esélyük. Kint a hazai közönség sokat segített a románoknak, remélhetőleg ez így lesz velünk is, számítunk a szurkolóinkra" – fogalmazott Görbicz Anita.

Pálinger Katalin, a csapat kapusa a kinti meccsen beállása után több védéssel is hozzájárult ahhoz, hogy ne alakuljon ki a végére nagy különbség: "Nem volt könnyű a padról nézni a második félidő elejét. Egyszer csak Katrine Lunde Haraldsen cserét kért, így olyan szituációban kellett beállnom, ami nem gyakori.

Régóta kézilabdázom, de nem nagyon emlékszem ilyen rövidzárlatra egy csapat életében. Ráadásul míg egy mezőnyjátékos azért egy-két passzal be tud melegedni, nekem erre nem volt lehetőségem. Ennek ellenére azért sikerült néhány fontos pillanatban védenem.

A visszavágón ilyen hibákat nem lehet elkövetni, ha végig koncentrálunk, akkor a hazai közönség segítségével mindenképpen ledolgozhatónak tartom a hátrányunkat."

Karl-Erik Böhn vezetőedző szerint mindenben javulniuk kell, de leginkább védekezésben: "Borzasztó mérkőzést játszottunk, sajnos a második félidő elején szétestünk, hibákat követtünk el, nem zártunk vissza, így a Valcea átrohant rajtunk. Ebben is javulnunk kell, de a támadásvezetésben is egyszerűbb megoldásokat kell választanunk. Hozzáteszem, a románoknak is bejött ekkor minden. Úgy vélem, a négy gól nem akkora hátrány, hogy ne lehessen ledolgozni, s ha úgy játszunk, ahogyan tudunk, akkor ez meg is lesz."

• 8. Lacika62 2012. április 06. 15:33
    „7. BudaiKr 2012.04.05. 20:54 Már megint kancsó vagy!!!!!!!!!!!!!!”
  • 7. BudaiKr 2012. április 05. 20:54
    „ott leszünk csajok reméllem a edzötök is!!!!!! és nem hadja hogy más állitsa össze a csapatot!!!!”
  • 6. Lacika62 2012. április 04. 20:21
    „4. xverax 2012.04.04. 13:10 bőn keresné görbicet helyes írás 1-es
    5. BudaiKr 2012.04.04. 16:47 Gratulálok tudsz te okosan is írni illetve fogalmazni!”
  • 5. BudaiKr 2012. április 04. 16:47
    „hajrá csajszik! tudjátok mi a dólgotok!!”
  • 4. xverax 2012. április 04. 13:10
    „3.: mindegy ki fogja csak nyerjünk, bár ha le kell
    írni hogy ki fog játszani akkor totális káosz lenne.
    bőn keresné görbicet:D:D:D”
  • 3. mc 2012. április 04. 12:33
    „Remélem, nem a Budaikr állítja össze a csapatot.”
  • 2. dominiim 2012. április 04. 09:30
    „Még mindig aggaszt, hogy oknélkül esett szét a csapat a második félidő elején ! Aki sportol-sportolt az tudja, hogy
    a szünetben van idő átgondolni, és megbeszélni a II. félididei teendőket. Valami azt sugja, hogy a szünetben a vezetés tudatában nem esett arról szó, hogy itt esetleg váratlan dolog is történhet.
    Reméljük ez többet nem fordul elő, és teljes koncetrálással és odafigyeléssel dolgozik a CSAPAT !