2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 23°C | 33°C Még több cikk.

Jöhet az aranycsata

Az idei bajnokság utolsó hazai mérkőzését játszotta az Audi-ETO, de nem csak emiatt szeretett volna szépen búcsúzni közönségétől...

A címvédő legutóbbi székesfehérvári botlását is feledtetni próbálta, másik részről pedig a bajnoki cím megvédése szempontjából is lényeges volt a két pont.

Ennek megfelelően kezdett a zöld-fehér gárda, pillanatok alatt 5–1-es vezetésre tett szert. A folytatásban felzárkózott a Dunaferr, ám mikor igazán szoros lehetett volna, villantak a győriek. Ekkor nagyon jól védekezett az Audi-ETO, amit az is mutat, hogy a vendég dunaújvárosiak nyolc percen keresztül képtelenek voltak bevenni Herr Orsolya kapuját. Kovács Péter ki is kérte idejét, de ez csak arra volt elegendő, hogy stabilizálja a különbséget a Dunaferr.

Fordulás után sem sokat változott a játék képe: a győriek olykor tetszetős támadásokat vezettek, s már nyolc góllal is vezettek (22–14). Hasonlóan az első harminc perchez, itt is jött egy hullámvölgy Görbiczék játékában, s négy gólra felzárkózott a vendéggárda. Jókor jöttek Radulovics magabiztosan értékesített büntetői. Újra felpörgött az Audi-ETO, az 54. percben az addigi legnagyobb különbség alakult ki a két együttes között (29–20).

A találkozó tulajdonképpen eldőlt, talán ennek is köszönhető, hogy az utolsó öt percben már csak három találat esett, mely az égvilágon semmit nem befolyásolt már.

Győzelmével az Audi-ETO is tíz ponttal áll, csakúgy, mint az FTC. Az aranyéremről a vasárnap 13 órakor kezdődő népligeti mérkőzés dönt.

Róth Kálmán: – Jöhet a nagy derbi.

Kovács Péter: – Lehetőségeinkhez mérten kihoztuk magunkból a legtöbbet. Sajnos keveset tudtam cserélni a sérültek miatt. Emellett sok labdát is eladtunk. Ha ezek nincsenek, akkor valamivel szorosabb lehetett volna a találkozó.

A rájátszás másik mérkőzésének eredménye: FTC – Cornexi-Alcoa: 33–30.

Szabó Gábor

Labdarúgás és a lépegető futball

Bicskei Bertalan, a hazai edzőképzés vezetője szerint nemcsak a trénerek tehetnek a magyar labdarúgás jelenlegi helyzetéért. Elképzelhetőnek tartja, hogy szakmai igazgatóként visszatérjen Győrbe. Vele készített interjúnkat itt olvashatják. Tovább olvasom