2018. 11. 17. szombat - Hortenzia, Gergő -1°C | 7°C Még több cikk.

Jöhet a Sparta

FTC–SK Tirana (albán) 0–1 (0–1) Budapest, BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó mérkőzés, 5000 néző. V.: Richmond (skót).
FTC: Szűcs – Botis, Vukmir, Gyepes – Zavadszky, Rósa (Zováth, 78.), Kapic, Huszti – Lipcsei – Sasu (Sowunmi, 86.), Leandro (Penksa, 80.). Edző: László Csaba.

Tirana: Hidi – Dabulla, Dede, Lici, Hajdari – Mukaj, Bulku, Patushi, Halili (Fortuzi, 83.) – Xhafa, Merkosi. Edző: Mirel Josa.
Gsz.: Mukaj (14.).

Sárga lap: Huszti (29.), Zavadszky (66.), Kapic (75.), Lipcsei (84.), ill. Hajdari (30.), Merkosi (58.), Xhafa (61.), Patushi (84.).
14. p: Lici a bal oldalról ívelt át a tizenhatos jobb sarkánál érkező Mukaj elé, aki kapásból a kint álló Szűcs felett a jobb sarokba emelt. 0–1.

53. p: Vukmir és Gyepes hatalmas hibáját követően Xhafa törhetett egyedül kapura. A csatár eltolta a kifutó Szűcs mellett a labdát, aki elütötte őt, így a bíró 11-est ítélt. A büntetőt Mukaj végezte el, ám labdáját a magyar hálóőr védte, csakúgy, mint a kipattanó utáni ismétlést.

94. p: Kis híján megszerezte a továbbjutást jelentő gólt az albán bajnok. Lici ballal lőtt 18 méterre a kaputól, de a labda szerencsére a lécről visszavágódott a mezőnybe.

A második félidő közepén kisebb verekedés tört ki a lelátón, amelyet csak hosszú percek után sikerült megfékezniük a biztonságiaknak és a vízágyút is bevető rendőröknek.

A Ferencváros veresége ellenére is az idegenben aratott 3–2-es győzelmének köszönhetően továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába, ahol a cseh Sparta Praha lesz az ellenfele.