2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Jobbak voltak az osztrákok

Matáv Sopron–Admira Wacker 0–2. Az elhunyt osztrák államfő emlékére gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, melynek elején a Matáv elsősorban Sirát próbálta megjátszani.
A vendégektől egyébként hiányzott a legrangosabb európai kupát a Crvena Zvezdával és a Juventusszal is megnyerő szerb Vladimir Jugovic.
A 12. percben így is vezetést szereztek a vendégek. Egy bal oldali szögletet követően a labda az ötösön belül a földre pattant. Az egymásra váró soproni védők és Horváth kapus között a berobbanó Kovacevic három méterről a bal felső sarokba fejelt. 0–1.

Unalmas mezőnyjáték folyt a pályán. A félidő közepén csupán egy kis kakaskodás vitt színt a meccsbe. A soproniak támadójátéka nagyon egysíkú volt, de meg kell említeni, hogy a Hanák–Szabó O. balszárny helyenként meg-megvillant.

A 39. percben adódott először komoly egyenlítési lehetőség a hazai együttes előtt. Sira mellel vette át Hanák előreívelt labdáját, s 12 méterről ballal a balösszekötő helyéről kapásból kapura lőtt. Az Admira kapusa nagy bravúrral ütötte szögletre a jobb alsó sarokra tartó labdát.
Szünet után az Erdélyből próbajátékra érkező kapus, Sánta András állt be a Matáv kapujába.

Közel tíz perc elteltével fel is avatták az osztrákok. Egy bal oldali beívelést követően Kovacevic hatméteres fejesét még remek reflexmozdulattal kiütötte, a kipattanó labdára Iwan eszmélt a leggyorsabban, s nyolc méterről a bal alsó sarokba helyezett. 0–2.
Az utolsó fél órára Dajka László lehetőséget adott a Matáv saját nevelésű fiataljainak is.

A 76. percben Balaskó a tizenhatos bal oldali csücskétől ravaszul kapura csavart szabadrúgása után kellett újra védenie az Admira kapusának.
Összességében látszott, hogy az osztrák csapat jóval előrébb tart a felkészülésben a soproniaknál, ám ez nem meglepő, elvégre náluk már a jövő hét végén indul az új bajnokság.
A soproniak legközelebb szombaton 19 órakor Eisenstadtban lépnek pályára.