2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Jobbak voltak a fehérváriak

Labdarúgás - A többet támadó, a sikerért többet dolgozó fehérváriak megérdemelten nyertek a REAC ellen.

FC Fehérvár - REAC 2-1 (1-1)
Székesfehérvár, Soproni Liga-mérkőzés, 1600 néző. V.: Bognár (Huszár B., Szabó P.).
Gsz.: Polonkai, Sitku, ill. Nyerges.
FC Fehérvár: Sebők – Sifter, Koller, Horváth G., Mohl, Simek (Dvéri, 66.), Polonkai (Csobánki, 80.), Farkas B., Nagy D., Sitku, Dajic (Lattenstein, 86.). Vezetőedző: Disztl László.
REAC: Szántai – Kőhalmi (Zana, 82.), Cseri, Kapcsos, Sallai (Horváth G., a szünetben), Dancs (Rása, 55.), Erős, Varga Z., Somorjai, Nyerges, Torma. Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Sárga lap: Koller (31.), Sifter (90.), ill. Kapcsos (66.), Szántai (71.), Erős (74.).

13. p: Farkas ugratta ki a középen lyukas REAC-védők között Polonkait, aki 12 méterről a tehetetlen Szántai mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 1–0.
14. p: A fehérváriak talán még a gólt ünnepelték, miközben Erős labdájával Nyerges az egymásra váró hazai bekkek között tisztára játszotta magát és 8 méterről, szorongatott helyzetből a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1.
18. p: Korszerű, gyors jobb oldali hazai akció végén Sitku kiugratásával Nagy lépett ki, s a kapufát találta telibe.
77. p: Formás akciót vezettek a hazaiak, s ennek végén Sitku 16 méteres, ballábas lövése után a labda Szántai kapujának bal oldalában kötött ki. 2–1.
A fehérváriak szinte nekiestek a REAC-nak, az első percekben nyomasztó fölényben játszottak. Dajic révén ziccerük is volt, ám Szántai bravúrral védett. A hazai fölény az első negyedóra végén ugyan góllá érett, ám a szemfüles Nyerges révén azonnal egyenlített a REAC. A gyors gólváltás után a fehérváriak újult erővel próbáltak rohamozni, de a REAC kontrái is veszélyesek voltak.
A második félidőben enyhe fölényben játszottak a fehérváriak, de sokáig nem tudtak igazi helyzetet kidolgozni a jól záró REAC-védelemmel szemben. A hajrában aztán Sitku villant, s összességében a többet támadó, a sikerért többet dolgozó fehérváriak megérdemelten nyertek a REAC ellen.

Disztl László: – Jó csapatot sikerült legyőznünk, egy-egy után ugyan kapkodtunk, de végül megszereztük a győztes gólt.

Aczél Zoltán: – A Fehérvármegérdemelte a győzelmet.

DVSC–Bp. Honvéd 1–0 (1–0).
Gsz.: Kerekes (10.).

DVTK–Vasas 4–5 (2–2).
Gsz.: Homma (21.), Simon A. (44.), Lipusz (89.), Elek (91.), ill. Kincses (26.), Pavicevic (41.), Sowunmi (59.), Németh N. (74., 84. – 11-esből).

Paks–Tatabánya 6–0 (3–0).
Gsz.: Tököli (41., 61., 63.), Kiss T. (13.), Éger (24.), Kriston (55.).

NB III, Bakony-csoport

Labdarúgás - A Kapuvár nyerte a Csorna elleni házi rangadót. A Győri ETO B kétgólos hátrányból… Tovább olvasom