2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Jobb volt a Pécs

Hazai pályán vesztette el a Pécs elleni rangadót a GySEV-Orsi női kosárlabdacsapata, amely 74–67-re kapott ki a MiZo-Pécsi VSK-tól.
A találkozó jelentős részében a vendégek akarata érvényesült. Szervezettebben kosarazott, jobban védekezett és támadásban is átgondoltabb volt a vendégek játéka, akik a 34. percben már 17 ponttal vezettek. A mérkőzés hajrájában Gordana Bogojevic szinte egyedül próbálta visszahozni a sírból a mérkőzést, remeklésének köszönhetően egy perccel a befejezés előtt négy pontra jött fel a GySEV, ám a végjátékban Iványi triplájával bebiztosította megérdemelt győzelmét a vendégegyüttes. A világsztárokkal felálló GySEV tehát az alapszakaszban a Soproni Postás után a Pécstől is kikapott kétszer, így a negyedik helyen zárta az alapszakaszt.

GySEV-Orsi–MiZo-Pécsi VSK 67–74 (14–20, 15–14, 13–22, 25–18) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 2200 néző. V.: Pozmár, Benzur.

GySEV: Bevilaqua, BOGOJEVIC 34/12, Balogh 8, Seres, Alessandra 8. Cs.: DÉNES 13/3, Zakaluzsnaja 6. Edző: Dirk Bevilaqua.
Pécs: IVÁNYI 14/6, Újvári 10/3, Károlyi 1, BÉRES 8, Branzova 8. Cs.: ÉRIKA 13, TRANQUILLI 16/3, Vilutyte 4. Edző: Rátgéber László.
A GySEV-ben Lichnerova maradt ki és persze mindenhol ment a számolgatás az alapszakasz utolsó fordulójában. Egy biztos volt az összecsapás előtt: pécsi siker esetén biztos, hogy a kupagyőztes kezdi a legjobb pozícióból a rájátszást. Egy-egy eladott labda után Bogojevic a GySEV-nek szerzett vezetést, majd Balogh is betalált, jól indult tehát a rangadó. Óriási lett a küzdelem, szikrázóan kemény párharcokat láthatott a közönség mindkét palánk alatt.

A negyed közepén, annak köszönhetően, hogy több lepattanót is megszerzett a GySEV palánkja alatt, Branzova vezérletével fordított a vendégcsapat. Dirk Bevilaqua váltott, leültette Baloghot és Alessandrát, s Érika kosaraival nyolc ponttal meglépett a PVSK, jött is vissza Alessandra, így igazi kőkemény brazil párharcot láthatott a közönség. Aztán jött két Béres-csepp, amelynek nem igazán örült a soproni publikum, az exsoproni center előbb betalált, majd szerelte Zakaluzsnaját. Bevilaqua edző vit atott egy ítéletet, s Bognár bíró népszerűségi indexe meglehetősen meredeket zuhant a sportcentrumban, hiszen technikait adott az ausztrál trénernek. Nyolc ponttal vezetett már a Pécs, amikor Bogojevic vállalta magára a vezérszerepet a hazaiak közül, egy triplával és egy duplával újfent élessé tette a találkozót, miközben a pécsiek több távoli dobást elrontottak. De a félidő végén Érika kosaraival tudta tartani előnyét a Pécs.

Bogojevic triplájával rég nem látott, egyetlen duplányi közelségbe került ellenfeléhez a GySEV. Válaszul azonban jött Tranquilli kosár plusz büntetős akciója. Ezt követően a gigászi nagy csatában jó ideig egyik fél sem tudott kosarat dobni. A negyed közepén aztán Érika társai pontos passzait értékesítve kétszer is remekül használta ki, hogy a soproniak nem értették meg egymást védekezésben. Tíz ponttal elhúztak a pécsiek. Tranquilli megállíthatatlan volt, nem tudott közel férkőzni ellenfeléhez a GySEV. A negyedik negyedben közel húsz pontra nőtt a két csapat között a különbség, amikor elkezdődött a Bogojevic-show. A GySEV szerb hátvédje tarthatatlan volt, s egy perccel a befejezés előtt négy pontra jött fel a GySEV.

Ám a találkozó nagy részében az akaratát a GySEV-re rákényszerítő pécsi csapat megérdemelten nyert. A Soproni Postás után a Pécs is megverte mindkétszer, „lenullázta" a GySEV-et, amely ha nincs Bogojevic szédületes teljesítménye a negyedik negyedben, könnyen nagyon megalázó pofonba futhatott volna bele hazai pályán.
A találkozó lefújása után az öltözők folyosóján villámgyorsan terjedt a hivatalosan meg nem erősített hír: a rájátszásban már a korábbi rózsahegyi sikeredzőnő, Natalia Hejkova irányítja a GySEV szakmai munkáját. Annyi alapja lehet a hírnek, hogy a kiváló edzőnő a sportkomplexumban végignézte a mérkőzést.

Dirk Bevilaqua: – A Pécs nagyon jól védekezett, azt pedig remekül kihasználta, hogy egyes akcióinknál a mi védekezésünk húsz másodpercig jó volt, de az utolsó négy másodpercben szétesett. Igazán jól csak Bogojevic és Dénes játszott, centereink ugyan küzdöttek, de ez kevés volt a pécsiek elleni rangadó megnyeréséhez.
Rátgéber László: – A 34. percig oktatófilmbe illő módon játszottunk, ám ezután elkényelmesedtünk védekezésben. Bogojevic igazolta klasszisát.

A válogatott pontot szerzett Lengyelországban

A magyar labdarúgó-válogatott harmadik mérkőzésén sem kapott ki Európa-bajnoki… Tovább olvasom