2018. 06. 24. vasárnap - Iván 12°C | 20°C Még több cikk.

Jó évet zártak a lovasok

A megye military lovasai több nemzeti és nemzetközi versenyen vettek részt az elmúlt hónapokban.

Ausztriában, Feldbachban A** kategóriás viadalon Fekete Patrícia (Dóra, Szentiváni Lovasudvar) 9. helyet szerzett, az ifjúságiaknál pedig 3. helyet ért el.

Somogysárdon Országos Minősítő, Junior Magyar Bajnokság és Nemzetközi versenyt rendeztek. Eredmények,  A0 amatőr: Polgár Viktória (Redakó, Tandem KSE)  1. hely. A0 ifi:  Császár Vivien (Roxána, Tandem KSE) 2. hely,  Lendvai Réka (Ígéret Ikarosz, Tandem KSE)  6.hely.  Fekete Patrícia (Metaxa  O'Bajan Aladdin, Szentiváni Lovasudvar)  7.hely.
Amatőr csapat bajnokság:  Polgár Viktória (Redakó), Császár Vivien (Roxána), Lendvai Réka (Ígéret Ikarosz, mindhárman a  Tandem KSE  sportolói), 1. helyezést értek el.

Junior Magyar Bajnokság CCN*:   kiemelkedő díjlovaglással, hibátlan terep és ugrópályával 2006. junior militari bajnoka: Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk), a második helyen ifj. Szikszai Lajos (Szemafor Szélhámos, Tandem KSE) versenyzője végzett.
Nemzetközi verseny CCI*:  Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk)  2.,  ifj. Szikszai Lajos (Szemafor Szélhámos, Tandem KSE) 6. helyezést ért el.
Egy héttel később Ausztriában, Himbergben versenyeztek a lovasok, ahol A** kategóriában:  Császár Vivien (Roxána, Tandem KSE)  8.,  Lendvai Réka (Ígéret Ikarossz, Tandem KSE)  9. lett.

Kezdő ló kategóriában: ifj. Szikszai Lajos (Arbo, Tandem KSE) 4., Horváth Barbara (Mafia, Józsefházi Lovasudvar) 9., Fekete Patrícia (Metaxa O'Bajan Aladdin, Szentiváni Lovasudvar) 10. helyen végzett.
A lovastusázók részére a közelmúltban rendezték Bábolnán az Országos Tanintézeti Bajnokságot. Három nyitott kategóriában volt verseny, valamint az általános, közép és felsőfokú tanintézeti bajnokságban mérhették össze tudásukat a sportolók. Hetven ló és közel ugyan ennyi lovas vállalta a megmérettetést. Az utánpótlás szempontjából megnyugtató, hogy a megye mindhárom kategóriában –10 sportoló és ló – tudta képviseltetni magát, ami a résztvevők 14 százaléka volt.
Eredmények, A0 előkezdő: ifj. Szikszai Lajos (Arba Gümar, Tandem KSE)  6. hely. A kezdő: Janszky Gábor (Casanova, Szigetköz LK)  4. hely. A haladó: Ifj. Szikszai Lajos (Szemafor Szélhámos, Tandem KSE. 2. hely). Általános Iskolások Bajnoksága: Lendvai Réka (Ígéret Ikarosz, Tandem SE)  4. hely, Fekete Patrícia (Metaxa O'Bajan Aladdin, Szentiváni Lovasudvar) 7. hely. Középiskolások Bajnoksága:  Horváth Barbara (Maffia, Józsefházi Lovasudvar)  5. hely. Középiskolás Csapat Bajnokság:  Győr-Moson-Sopron Megye csapata 3. helyen végzett a Horváth Barbara (Mafia), Gergely Eszter (Richi, Józsefházi Lovasudvar), Sipőcz Anett (Rocco, Pirik Farm) összeállításban.

A Felsőfokú Tanintézeti Bajnokság legnagyobb esélyese és egyben vesztese a főiskolás Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk) volt, aki a díjlovaglás és a tereppálya után meggyőző fölénnyel biztosan vezetett a versenyben. A díjugrató versenyben azonban a rendkívül rossz, csúszós homokos pálya talaján 8 hibátlan ugrás után sajnálatos módon lova megcsúszott és elvágódtak, ami a versenyből való kizárását eredményezte. Ezzel a páros 3 első helyet (kategória abszolút első, egyéni és csapat) veszített el egyszerre. A Felsőfokú Tanintézeti Csapat Bajnokságban a Nyugat Magyarországi Egyetem csapata (Orcifalvi Borbála, Nagy Zsuzsanna) a 3. helyen végzett.

Orcifalvi István megyei elnök szerint jó évet zártak Győr-Moson-Soporn military versenyzői. A kezdők nagyon sok tapasztalatot és gyakorlatot szerezve kiválóan megállták helyüket, mind a hazai, mind a nemzetközi mezőnyben. Lendvai Réka a Tamdem KSE lovasa az ifi amatőrök sampionatusát Ígéret Ikarosszal megnyerte, illetve Császár Vivien szintén a Tandem KSE lovasa Roxanaval 3. helyen végzett.  Orcifalvi Borbála  az Integrál LK. lovasa My Colttal középmezőnyben végezve sikeresen teljesítette a Military Junior Európa Bajnokságot. A Felnőtt Magyar Bajnokságban a tavalyi helyezésén egyet javítva megszerzett második helyezést.   A Junior Magyar Bajnokságban pedig bajnokot avattak személyében.

Tatabánya - Győri ETO 2-1

A Győri ETO az idegenbeli javítás, így az első győzelem reményében lépett pályára Tatabányán. Tovább olvasom