2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 9°C | 11°C Még több cikk.

Jó a vége (is): Egri FC - Győri ETO FC 2-3

Gyors egri gólra gyorsan válaszolt az ETO, majd megszerezte a vezetést. Büntetőből egyenlített a 72. percben az Eger. Pátkai fejesgólja döntette el a meccset.
Egri FC - Győri ETO FC 2-3 (1-2)
OTP Bank Liga, Vác,
V.: Szőts (Viszokai, Kis Z.)

Egri FC: Brljak - Kabele, Kasza, Katona A., Vidovic - Buac, Zvara - Albert Á., Németh N., Farkas Á. - Horváth Z. Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba.

Győri ETO FC: Kamenár - Tokody, Sztanisic, Takács, Had - Pilibaitis - Pátkai, Kalmár - Nicorec, Varga T., Dinjar. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Németh N. (4.), Farkas Á. (72.), ill. Kalmár (11.), Pilibaitis (17.), Pátkai (82.).

Vége a mérkőzésnek. Győzelemmel ér véget az ETO idénye.

90+4. perc: Németh N. kap sárga lapot reklamálásért.

90+3. perc: Horváth kap kis híján remek labdát az egyik győri védőtől, de Kamenár időben kilép és tisztázni tud.

90. perc: Négy perc a ráadás.

87. perc: Takács remekül viszi le a labdát az alapvonalig, ám rosszul ad középre, így lövés nélkül ér véget a támadás.

82. perc: Szabó Bence érkezik Albert Ádám helyére.

82. perc: Jobb oldali szöglet után Pátkai fejeli a labdát erősen a kapuba. 2-3

73. perc: Pátkai kap sárgát.

71. perc: Megint döntetlen! Dinjar löki ki a labda alól Horváthot a tizenhatoson belül, a büntetőt Farkas lövi a kapuba. 2-2

70. perc: Nicorec helyett Matetics a pályán: ez az utolsó győri csere a meccsen.

68. perc: Fenyvesi érkezik Vidovics helyére.

64. perc: Hazaadás után Kamenár megfogja a labdát: közvetett szabadrúgás jön az egrieknek a kaputól hat méterre. Németh lapos lövését kirúgja a kapuból Pátkai.

61. perc: Palásthy Dávid jön a megsérült Brljak helyére a kapuba.

59. perc: Novák első akciója: egy szabadrúgás után fejbe talpalja Brljakot. Sárga lapot kap a fiatal győri játékos.

58. perc: Nicorecnek rúg oda Vidovic, az egri játékos sárgát kap. Újabb ETO-csere: Varga helyére jön Novák Csanád.

53. perc: Nicorec közelről lőhet kapura, ám pocsékul találja el a labdát.

48. perc: Takács lövésénél Brljak résen van.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Varga elől is felszedi a labdát az egri kapus.

36. perc: Passzolgatás folyik a pályán, a kapuk jópár perce nem forognak veszélyben. Brljak elégeli ezt meg, kimozdul a kapujából és Kalmár elől gyűjti be a labdát.

28. perc: Kalmár 18-ról lő a lábak között, lapos lövése azonban erőtlen, így Brljak könnyedén fogja a próbálkozást.

22. perc: Sárga lapot ért Land Ádám szabálytalansága.

17. perc: Vezet az ETO! Pilibaitis fejeli a hosszú sarokba a jobbról beadott szögletet. 1-2

13. perc: Farkas szabadrúgása száll Kamenár kapuja fölé.

11. perc: Egyenlít az ETO. Kalmár kapja a labdát a 16-od vonalán, egy testcsellel tisztára játssza magát, és 11 méterről talál a jobb alsó sarokba. 1-1

6. perc: Farkas elől szedi fel a labdát Kamenár.

5. perc: Tokody megsérül: Lang folytatja helyette az ETO-nál.

4. perc: Vezet az Eger! Farkas szögletét Németh N. csúsztatja a kapu felé, a felső kapufáról a labda Kamenárról a hálóba pattanik. 1-0

1. perc: A mérkőzést a hazaiak kezdik.

Előzmények:
Presztízsért és pontokért játszik Vácott az Eger ellen az ETO, de a bajnokságot befolyásoló tétje már nincs a mérkőzésnek egyik fél számára sem. Azzal, hogy a győriek "idejében" megnyerték a bajnokságot, a korábbi játékoson kívül egyre többen kapnak bizonyítási lehetőséget. Így mutatkozhatott be a Honvéd ellen Lubos Kamenár, Kalmár Zsolt és az azóta porcsérülést szenvedett Farkas Balázs.

Ősszel az ETO Parkban 2-1-es hazai siker született. Fotó: Mészáros Mátyás.

Az Eger ellen újabb újoncokat avathat Pintér Attila. A tervek szerint a kezdőcsapatban kap helyet a saját nevelésű Varga Tamás. A kispadon bevetésre vár a szintén tűzkeresztség előtt álló Vankó Imre, Paku Roland, Matetits István és Németh László. Idén először játszhat a hosszú sérülése után felépült Lazar Sztanisic.

Pintér Attila: "Azt gondolom, ez a csapat a bajnokásgban már letette a névjegyét, ezért a rendelkezésre álló játékosoktól, illetve azoktól a fiataloktól, akik lehetőséghez juthatnak, azt várom, hogy bátran futballozzva, felszabadult játékkalgyőzni tudjanak a szezon utolsó mérkőzésén. A héten megpróbáltuk úgy összerakni a játékunkat, hogy ne az Eger, hanem mi tudjunk meglepetést okozni."

Azarenka a nyolcaddöntőben Roland Garroson

A harmadik helyen kiemelt fehérorosz játékos a francia Alizé Cornet ellen nyert szombaton három… Tovább olvasom