2018. 07. 23. hétfő - Lenke 18°C | 27°C Még több cikk.

Jégre tették a Jegesmedvéket

A Győri ETO HC magabiztosan nyerte az alsóházi rangadót a miskolci jegesmedvékkel szemben.
Jégkorong Győri ETO HC–Miskolci Jegesmedvék 8–5

A bajnoki táblázatot záró két pont nélküli csapat találkozóján könnyed korcsolyázás vezette be a játékot. Később a győriek fokozatosan magukhoz ragadták a kezdeményezést, s a 10. percben Veres és Feil átadásából Jaroszláv Kratina megszerezte a vezetést. Négy perccel később Kratina és Varga előkészítése után Farkas József terelte kapuba a korongot, bizonyítva a „jó az öreg a háznál" mondás igazságát. Továbbra is jól játszott az ETO és pár perccel a harmad befejezése előtt kettős emberelőnyből Flaskay állította be a 3–0-ás vezetést.

A második harmad vendégtalálattal kezdődött, de aztán jégre lépett a győriek legjobb teljesítményét nyújtó második sora, és Varga révén egy újabb, majd nem sokkal később kettős emberelőnyből további gólt értek el. (5–1).

A befejező harmadban a győriek második sora folytatta jó teljesítményét és Feil Richárd növelte a hazaiak előnyét. (6–1). Farkas kiállításával emberhátrányba kerülő győriek ellen a vendégek szépítettek, de ezt két látványos góllal torolták meg a hazaiak.
A hajrában az ETO kapust cserélt, kissé kiengedett, s a vendégek szorosabbá tudták tenni a végeredményt.

Végeredményben a Győri ETO helyenként jó játékkal, magabiztosan nyerte az alsóházi rangadót, megszerezte első győzelmét és elmozdult az utolsó helyről. A győzelem egyetlen szépséghibája volt, hogy a harmadik harmad végén túlságosan is kiengedett a győri csapat.

Ágh Tibor
: – Nagyon örülök a győzelemnek, remélem, lesz még részünk hasonló sikerben. Végre ezen a mérkőzésen több gólt tudtunk lőni, mint ellenfelünk, hiszen kapust is cseréltünk, de a játék befejező részében kissé könnyelműen vették a játékot a fiúk.