2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Jégkorongsiker minden szinten

A házigazda Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a harmadik helyen végzett.

Noha a házigazda Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a harmadik helyen végzett a CIB Lízing Kontinentális-kupa négyes döntőjében, ez mégis óriási sikernek számít.

A magyar bajnok a harmadik hely ellenére nagy fegyvertényt hajtott végre azzal, hogy nyerni tudott a hét NHL-es múltú hokissal felálló olasz Milano Vipers ellen, s csak egyetlen góllal kapott ki a szlovák listavezető, későbbi kupagyőztes Zvolentől, ráadásul a most csúcsformájától elmaradó orosz Dinamo Moszkva elleni első harmadot sikerült döntetlenre mentenie (Dinamo Moszkva–Alba Volán 8–0, Zvolen–Alba Volán 2–1, Alba Volán–Milano Vipers 2–1).

A torna legjobb kapusának az utóbbi években rengeteget fejlődött Budai Krisztiánt választották, aki 90,57 százalékos hatékonysággal hárította a lövéseket.

A szervezőket is maximális dicséret illeti, mint ahogy a nemzetközi szövetség illetékesei ezt jelezték is. Először fordult elő, hogy a második számú európai kupának olyan ország adott otthont, amelynek válogatottja nem a világ élvonalában szerepel, ráadásul a házigazda nem az utolsó, negyedik helyen zárt. Ez volt minden idők legrangosabb magyarországi hokis kupatornája.

„Jó volt magyarnak lenni, jó volt székesfehérvárinak lenni ezekben a napokban. Mindenkinek külön köszönet, aki hozzájárult ahhoz, hogy megrendezhessük ezt a tornát. Örök élmény marad, ráadásul a csapat nem vallott szégyent.

Nálunk nem játszottak NHL-es hokisok, mégis úgy lettünk harmadikok, hogy a zólyomi gárdától majdnem pontot loptunk" – mondta Ocskay Gábor, az Alba Volán szakosztály-igazgatója.
A torna mind a hat összecsapása telt ház, 3500 néző előtt zajlott, külföldről csaknem ezren érkeztek a városba, akik – az eredményektől függetlenül – jól érezték magukat.

A fantasztikus hokis ünnepségsorozat folytatódik. Február 11. és 13. között a budapesti Papp László Arénában rendezik a Pannon GSM-tornát, amelyen részt vesz a házigazda válogatott mellett az olimpiai és világbajnok, Világkupa-győztes kanadai, a 2002-es vb-győztes szlovák, valamint a német nemzeti csapat. Ez lesz minden idők legerősebb honi jégkorongviadala.