2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Javuló formában a győriek

Második rangadóján magabiztos játékkal, 32–28-ra nyert a Graboplast-ETO. A múlt heti Dunaferr elleni kisiklás után a tavalyi bronzérmesen vehetett revánsot a győri együttes.
Villámrajtot vett a hazai gárda, hamar elhúzott ellenfelétől, de az FTC felzárkózott. A forgatókönyv a későbbiekben sem változott. A győri zöld-fehérek komoly előnyre tettek szert, de a szívósan küzdő ferencvárosiak mindig feljöttek. Szerencsére az egyenlítés elmaradt, sőt, a végén bebiztosította megérdemelt sikerét a javuló formát mutató Graboplast-ETO.

A hétközi Kiskunhalas elleni mérkőzést kihagyó Görbicz Anita ott volt a pályán a rangadón, ugyanakkor az utolsó pillanatokban megsérült Vérten Orsolya kénytelen volt kihagyni az FTC elleni találkozót. Ugyanígy járt Földes Kata is, aki a bemelegítésnél vált harcképtelenné, helyette az élvonalban a Dunaferr ellen debütáló Orbán Adrien került a keretbe.

Villámajtot vett a Graboplast- ETO, hiszen pillanatok alatt öt góllal elhúztak a győriek. A meg nyugtató előny nem tartott soká ig, mert egymás után négyszer volt eredményes a Fradi. Szeren csére a folytatásban a keményen, agresszíven védekező győriek ellen nem nagyon talált rést a vendég csapat, ha mégis, akkor Sirina – két hetesnél pedig a csereként be álló Petróczi – védett. Az így szerzett labdákból sorra leindította ellenfelét a hazai együttes, s a mérkőzés felénél újra öt gólra nőtt a győri előny (11–6). Ráadásként kettős emberelőnybe is került az ETO, de ezt nem tudták kihasználni a győri zöld-fehérek.

Nem úgy a Fradi, mely rövid ideig szintén kettővel nagyobb létszámban támadhatott, s ismét feljött egy gólra (11–10), egyenlítenie azon ban nem sikerült. Gogirla-góllal zárult az első, s azzal indult a második félidő. A győri csapat fokozta a tempót, s ekkor már nemcsak eredményesen, de időnként látványosan is kézilabdáztak a hazaiak. Élményszámba menő gólokkal örvendeztették meg a közönséget. Az egyik legszebb Görbicz első találata volt, aki a kapura egyedül törő Dokictól kapta vissza „kínai figurára" a labdát, s a számos gólpasszal jeleskedő irányító élt is a lehetőséggel.

A 41. percben már hattal vezettek a győriek (23–17), s a különbség sokáig nem is csökkent (48. perc: 28–20, 51. perc: 28–22). Ekkor azonban érthetetlen módon ismét kapkodni kezdett a csapat, s az FTC ezt kihasználva felzárkózott: két perccel a vége előtt kettőre olvadt az előny, de a hazaiak már nem adták ki kezük ből a győzelmet, s javuló formát mutatva összességében magabiz tosan nyerték a rangadót. A találkozó szünetében jelentette be Vanyus Attila, a Győri ETO KC elnöke és Patay László, az E.ON ügyvezető igazgatója, hogy az energiaszolgáltató cég a jövőben jelentős összeggel támogatja a női csapatot.

A hagyományoknak megfelelően ismét megmérkőzött egymással a két csapat szurkolótábora. A ké zilabdameccset a győri szurkolók nyerték 22–17-re. A női rangadón a Graboplast-ETO heroikus küzdelemben múlta felül a Ferencváros gárdáját.

Büntetés Vinczének

A labdarúgóliga fegyelmi bizottsága pénteken tárgyalta a Diósgyőr–ETO FC labdarúgó-mérkőzés… Tovább olvasom