2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 14°C Még több cikk.

Javítottak a presztízsen

Az előjelek nem a győrieknek kedveztek. A mérkőzés előtt biztos volt, hogy Vérten részleges combizomszakadás miatt nem tudja vállalni a játékot, Mörtel viszont felépült betegségéből. „Cserébe" viszont Dokicot döntötte ágynak a láz, így tovább főhetett Róth Kálmán vezetőedző feje.
Szintén nem az ETO mellett szólt a két csapat elmúlt években Győrött vívott találkozóinak mérlege. A zöld-fehérek ugyanis 1999 novembere óta nem tudták legyőzni a Dunaferrt. Az utolsó siker egy 27–23-as győzelem volt. Ráadásul vasárnap Vácon némi meglepetésre botlott a győri gárda: egy góllal kikapott...

Mindemellett a közönségen biztosan nem múlt a siker, hiszen a hazai hívek – egy busznyi Dunaferr-szimpatizánssal kiegészülve – ismét megtöltötte a csarnokot.

A remek hangulatban villámrajtot vettek a győriek, előbb Nitescu, majd Jókai góljánál „robbant szét" az aréna. A Dunaferr nem lenne Dunaferr, ha a két gyors gól megroggyantotta volna őket, hamar reagáltak is a helyzetre, s a 10. percben – a meccs során először és utoljára – már a vendégeknél volt az előny.

A vb-gólkirálynő, Bojana Radulovics csapata öt góljából négyet lőtt, de a túloldalon Kovacicova is megvillantotta tehetségét, miután dobott egy mesterhármast. A hazaiak 7–5-re vezettek ekkor, s a két gárda a szünetig „be is állt" erre a kétgólos különbségre.
Fordulás után még az első félidei kezdésre is rátettek a zöld-fehérek, hiszen a játékrész első felében tulajdonképpen eldöntötték a rangadó sorsát. A második harminc perc első góljára négy és fél percet kellett várni, ezt Jókai jegyezte, sőt ugyanő gyorsan szerzett még egyet. Lovász válaszát követően azonban zsinórban négyszer volt eredményes a Graboplast- ETO, így már hét gól volt a győriek javára (19–12).
A hazaiak védekezése Sirina vezérletével kifogástalanul működött, amit jól jellemez, hogy a vendéggárda tizenöt perc alatt csak két gólt tudott lőni. Még egy huszáros hajrát indított is a Dunaferr (22–14-ről 22–18-ra feljött), de felállni már nem tudott a padlóról.

A Graboplast-ETO teljesen megérdemelten győzte le a Dunaferrt. Ha Róth Kálmán edző a váci vereség után azt mondta, csapata presztízsveszteséget szenvedett, akkor mostani sikerével jóval többet javított renoméján. Az újabb két pont megszerzése ráadásul azt is jelenti, hogy a tabellán jelenleg az egymás elleni eredmény a győrieknek kedvez, bár az alapszakaszból azért még van hátra öt mérkőzés.