2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Janus-arcú magyar vereség

A magyar férfiválogatott második mérkőzését is elveszítette a Svédországban zajló Világkupán.

A magyar csapat a Világkupa második napján Németországgal mérkőzött, s egygólos vereséget szenvedett: Németország–Magyarország 30–29 (20–11).

Felemás mérkőzést hozott a találkozó, hiszen az első félidőben komoly hátrányba kerültek a magyarok. Győri szempontból pozitívum volt, hogy a Tento-ETO átlövője, Józsa Dávid is átesett a válogatottság tűzkeresztségén.

Fordulás után jött az igazi fordulat, mert a magához tért magyar csapat lépésről lépésre dolgozta le hátrányát, s az utolsó másodpercekben volt lehetőség az egyenlítésre is, de a korábban Győrött is megfordult Bakos Dávid kezéből kicsúszott a labda.

Skaliczki László szövetségi kapitány: – Janus-arcú ez a mai mérkőzésünk, hiszen az első félidőben még érződött a csapaton a tegnapi találkozó hatása. Ekkor nem játszottunk jól, de szünet után rendeztük a sorokat, s nem sok hiányzott a bravúrhoz. Sajnos néhány játékoson látszik, hogy nincs hozzászokva az ilyen hőfokú összecsapásokhoz.

További eredmények. A csoport: Dánia–Szlovénia 37–26, Svédország–Horvátország 25–24. B csoport: Franciaország–Izland 38–29.
Ma 18.30-tól: Magyarország–Izland (Sport1).

Máltán már nem lehet botlani

Sorsdöntőnek tekinthető világbajnoki selejtező mérkőzés vár a magyar válogatottra. Csapatunk eddig három mérkőzésből csupán egyet nyert meg, kettőt pedig elveszített, s éppen ezért három ponttal a nyolcadik selejtező csoportban a negyedik helyen szerénykedik. Ahhoz, hogy világbajnoki döntős álmaink teljesüljenek, nyerni kell a máltaiak ellen. Tovább olvasom