2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Jánossomorján és Lipóton futballmeccsel ünnepelnek

Labdarúgás - Ünnepséggel egybekötött futballmérkőzéseket rendeznek hétvégén Jánossomorján és Lipóton. Az előbbi helyszínen a tíz évvel ezelőtt Szabad Föld-kupát nyert gárdát, utóbbi településen a megyei I. osztály bajnokát ünneplik.
Kerek jubileumra készülnek Jánossomorján. A jelenleg megyei I. osztályú együttes pontosan tíz évvel ezelőtt nyerte meg a Magyar Népköztársasági, illetve a Magyar Kupa országos döntőjében legtovább jutott amatőrcsapatok részére kiírt, 1964-ben útjára indított Szabad Föld-kupát.

Döntetlenre végződött az 1998-as finálé, a párharc két résztvevője a Jánossomorja és a Szabadegyháza volt. Drobnitsch Tamás edző csapata büntetőkkel szerezte meg a győzelmet. Öt autóbusz vitte Budapestre a jánossomorjai szurkolókat és az akkori szakosztályvezető, Fazekas Imre szerint a kupagyőzelemmel fennállása óta legnagyobb sikerét érte el a klub.

Nos, szombaton 16 órától ugyanez az együttes lép pályára Jánossomorján, s az ellenfél a 2001-ben szintén Szabad Föld-kupát nyert Gyirmót csapata lesz, természetesen utóbbi is a régi összeállításban. A találkozót színes programok követik, az EB nyitómérkőzését például kivetítőn nézhetik meg a kilátogatók.

Vasárnap Lipóton is nagy ünnepségre készülnek. A gárda már korábban bebiztosította bajnoki címét a megyei I. osztályban, s az utolsó fordulóban épp a Jánossomorját fogadja.

„Korábban azt mondtam Fazekas Imre barátomnak, eljön az idő, amikor a Lipót oda-vissza veri a bajnokságban a Jánossomorját. Most itt az alkalom, idegenben is nyertünk, s remélhetőleg hazai pályán is legyőzzük őket" – mondta Tóth Péter, a valószínűleg ősszel már harmadosztályú Lipót elnöke.

Lipóton az ünnepség 16.30 órakor, a mérkőzés 17 órakor kezdődik.

• 1. NAGY KÁROLY 2008. június 06. 08:32
    „GRATULÁLOK A LIPÓT FUTBALCSAPATÁNAK!
    KÖSZÖNÖM A KELLEMES VASÁRNAP DÉLUTÁNNOKAT.
    BÍZOK BENNE HOGY A MAGASAB OSZTÁLYBA IS HELYT TUD ÁLNI A LIPÓT CSAPATA.KÜLÖN KÖSZÖNÖM A VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSRE AMEGHÍVÓT!
    KARCSI!”

Hannich a Honvédnál?

Labdarúgás - Az már biztossá vált, hogy az NB II Nyugati csoportjában harmadik helyen végző Gyirmót… Tovább olvasom