2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 18°C Még több cikk.

Izland - Magyarország 2-3

3-2-re nyert a magyar labdarúgó válogatott Izlandon, s ezzel megőrizte a matematikai esélyét annak, hogy kijusson a csapat a világbajnokságra.
A hazaiak csatára, Gudjohnsen a magyar védelem ügyetlenkedése után megszerezte a vezetést az első félidő közepén. Gera Zoltán az első játékrész végén tizenegyesből egyenlített, majd a szünet után Gera második büntetőjét értékesítette – a vezetést is megszereztük.

Az időközben tíz emberre fogyatkozott izlandi csapat egy előreívelt labda után az tehetetlen magyar védelem mellett szinte nullszögből egyenlített: 2-2. Néhány perccel később Huszti Szabolcs húzott el a baloldalon és az izlandi kapu hosszú alsó sarkába gurított, kialakította a végeredményt: 2-3.

A magyar válogatott így életben tartotta a reményt, hogy kijusson a 2006-os világbajnokságra – már „csak" Bulgáriát és Horvátországot kell megverni a következő selejtezőkön.

A többi mérkőzésen az esélyesek győztek labdarúgó-válogatottunk világbajnoki selejtező csoportjában. Svédország hazai pályán 6-0-ra kiütötte Máltát, Horvátország pedig 3-1-re nyert Bulgáriában.

A csoportot így a horvátok vezetik 16 ponttal a 15 pontos svédek és a 8 pontos bolgárok előtt.

További végeredmények: Örményország-Macedónia 1-2, Csehország-Andorra 8-1, Oroszország-Lettország 2-0, Észtország-Liechtenstein 2-0, Skócia-Moldova 2-0, Azerbajdzsán-Lengyelország 0-3.

MobilPress

Válogatottak a Győri Ugrógálán

A megyei atlétikai szövetség rendezésében június 7-én, kedden 16 órától a Dózsa-pálya ad otthont a… Tovább olvasom