2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Izgalommentes mérkőzések

Kézilabda - Mindkét győri csapat mérkőzésén elmaradtak az izgalmak. A Győrhő-ETO férficsapata hazai környezetben maradt alul sima mérkőzésen a Debrecennel szemben, míg a nőknél a címvédő Audi-ETO magabiztosan nyert a Dunaferr vendégeként.

Győrhő-ETO - Debrecen 21-29 (11-14)

Győr, NB I-es férfimérkőzés, 200 néző. V.: Horváth, Marton.

ETO: HOFFMANN-Székely 6/2, Struhár 1, Forrai, Kányai, Bognár 1, SZÉLES 7/2
Cs.: Herjeczki (kapus), Nagy T. 2, Szabó A. 1, Roman, Horváth A. 1, Konkoly 1, Kovács Á. 1
Edző: Vura József

Debrecen: DJORDJEVIC-GÚNYA 8, Juhász 2, FREY T. 2, Visnevszki, Kelecevic 3, PÁLOS 5
Cs.: NAHAJ (kapus), Ambrus 2, Lókodi 6/6, Mezei, Csikós 1
Edző: Kovács Mihály

Három vereség után egyértelműen az első pont(ok) megszerzése reményében lépett pályára a Győrhő-ETO az előző fordulóban hazai pályán botló Debrecen ellen. Úgy is kezdődött az összecsapás, hogy esetleg lehet keresnivalója a zöld-fehéreknek, ugyanis az első percekben 3–1-es előnyre tett szert Vura József gárdája.

Bognár Róbertékat a legtöbbször könnyedén állították meg a debreceni védők.

Hamar fordítottak azonban a vendégek, ám ekkor még tudott újítani a Győrhő-ETO, így fej fej mellett haladt a két gárda (18. perc: 6–6). Ekkor azonban megakadt a győriek játéka, támadásban nehezen boldogult a kemény debreceni fallal, aminek az lett a következménye, hogy még az emberelőnyös szituációból is nőtt a győriek hátránya. A 23. percben 11–8-ra ellépett a cívisgárda, s ezt a különbséget a szünetig tartani is tudta.
Csak remélni lehetett, hogy szünet után jön a fordulat, ám csalódnia kellett a csapat mellett még kitartó szurkolóknak. A második harminc percben ugyanis teljes tanácstalanság lett úrra az együttesen. Védekezésben rengeteg helyezkedési hiba könnyítette meg a debreceni csapat gólszerzését, míg a túloldalon alig akadt vállalkozó szellemű játékos. Ekkor már átlövésből és bejátszásokból sem volt igazán veszélyes a hazaiak játéka, sőt, rengeteg labdát eladtak a hazaiak, könnyű találatokhoz segítve az ellenfelet.

Az első bő negyedórát leszámítva a Győrhő-ETO-nak esélye sem volt arra, hogy negyedik meccsén megszerezze első pontját.

Vura József: A jó kapusteljesítménnyel is csak erre voltunk képesek.

Kovács Mihály: Fontos volt ez a győzelem, hogy az elhullajtott pontokból visszaszerezzünk párat.

Dunaferr - Audi-ETO 31-36 (13-21)

Dunaújváros, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.

Dunaferr: Knezovic- Azari, Laluska 3, Balogh B. 4, Temes 6/3, FERLING 8/1, Vincze 3
Cs.: Szűcs 2, TILINGER 3, Tamás 1, Nagy I. 1, Slakta
Edző: Imre Vilmos

ETO: PÁLINGER- MRAVIKOVÁ 6, HORNYÁK 7, SPIRIDON 3, GÖRBICZ 5/3, BRADEANU 7, Vérten 4
Cs.: Herr O. (kapus), Tomori 2, Herr A. 1, Mayer, Kovacsics 1
Edző: Konkoly Csaba

A Dunaferr vezető találatára zsinórban négy góllal válaszoltak a győriek. Ötpercnyi játék után már 6–2-re vezetett az Audi-ETO, de a hazaiak visszakapaszkodtak két gólra. A győri védekezés összeállt, Pálinger remekül védett, és a gólerős Bradeanu vezérletével fokozatosan elhúzott ellenfelétől a zöld-fehér csapat. A tizedik percben Imre Vilmos időkérése sem tudta megtörni a győri lendületet. Spiridont képtelenek voltak tartani a hazai védők, Hornyák pedig nem tudott hibázni a kapu előtt. A 22. percben már tízgólos különbséget mutatott az eredményjelző (18–8).

A második félidőben a Dunaferr meglepte a zöld-fehéreket, ezt a játékrészt a hazaiak kezdték 6–2-vel. Ferling volt leginkább elemében, az ő megmozdulásai állandó veszélyt jelentettek Pálinger kapujára. Visszatértek a pályára a pihentetett kezdőjátékosok, és az Audi-ETO magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, ennek köszönhetően öt gólnál közelebb nem engedte magához ellenfelét. Spiridon támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtott, őrzése megoldhatatlan feladat volt a Dunaferr belső embereinek. A szélsők is szórták a gólokat, Hornyák pedig százszázalékos lövőteljesítménnyel zárta a találkozót. Az utolsó percekben mindkét oldalon sok volt a technikai hiba, amiből végül a hazaiak jöttek ki jobban. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, a győri győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Imre Vilmos: Az első félidőben éreztem, hogy megfogta a csapatot a múltkori vereségünk, kicsit puhányan és sok hibával kezdtük a mérkőzést. A második félidőben már jó mérkőzést tudtunk játszani a győriekkel.

Konkoly Csaba: – Megdolgoztunk az első félidőben azért, hogy sikerüljön a győzelem. A második félidőben csak magunkat okolhatjuk azért, hogy a különbség hatgólosra apadt.

Továbbjutást ért az ötös

Labdarúgás - A Győri ETO FC 5-0-ra győzött a Pécs otthonában, így bejutott a legjobb 16 közé a… Tovább olvasom