2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Izgalmasra sikeredett a vége

A Bajcs-Lipót mérkőzés a legvégén dőlt el, az Öttevény pedig lelépte a Koroncót.
Intertec Ablak-Bajcs–Lipót-Pékség 3–2 (2–0)
Nagybajcs, 200 néző. V.: Nagy Z.
Gsz.: Wágenhoffer (2), Kovács, ill. Fajkusz, Gál.

Bajcs: Kiss Sz. – Németh G., Bíró, Nagy T., Teidl, Pirka, Vadász, Kovács S., Ladiszlaidesz, Kokas (Czeiter), Wágenhoffer (Fadgyas). Edző: Józsa Péter.

Lipót: Bálint – Ásványi, Török, Kiss Á. (Smodics), Kovács D. (Sípos), Fajkusz, Kun, Gollovitzer, Németh I Sz., Németh II Sz., Magyar (Gál). Edző: Gunyhó Ferenc.

Mindkét oldalon nagy várakozással tekintettek a bajnoki nyitányra, hiszen a nyáron a csapatoknál sok változás történt. Józsa Péter, a hazaiak edzője szerint új fejezet kezdődik a bajcsi labdarúgásban, hiszen a távozó tíz játékos pótlása nagyobb csapatnál is gondot jelentett volna. Érdekesség, hogy a kispadon ülő három cserejátékos mindössze 51 éves volt.

A vendégek részéről Tóth Péter polgármester úgy fogalmazta meg elvárásait, hogy: „Szeretném, ha a csapat a névadó pékséghez hasonló színvonalon szerepelne." Gunyhó Ferenc edző pedig azt várja, hogy a magasabb osztályból érkezett játékosok a megszerzett rutinjukat ebben az osztályban is kamatoztatni tudják.

Hazai támadásokkal indult a találkozó, s a 11. percben a kitörő Wágenhoffert buktatták a 16-oson belül, s a megítélt büntetőt Kovács értékesítette. 1–0. A gól után alábbhagyott a lendület, a legutóbbi bajnokcsapat ellen sokat rohamozott a Lipót. A 40. percben mégis növelte előnyét a hazai együttes: Vadász remek jobb oldali beadását Wágenhoffer a kapust megelőzve fejelte a hálóba. 2–0.

Szünet után mindkét csapat megpróbálta saját céljait elérni. A kétszeres bajnokcsapat biztonságos védekezéssel verte vissza az egyre megújuló lipóti rohamokat, miközben a kontratámadásokban mindig benne volt a gólszerzés lehetősége. Olyannyira benne volt, hogy a 67. percben Pirka beadását Wágenhoffer ezúttal is a léc alá fejelte. 3–0. Gunyhó mester gyorsan kihasználta mindhárom cserelehetőségét, így a csapat játéka némileg feljavult. Az utolsó negyedórában aztán megszorították a hazaiakat a vendégek: a 85. percben egy lepattanó labdát Fajkusz 16 méterről rúgott a léc alá, majd a 93. percben a csereként beállt Gál beállította a 3–2-es végeredményt.

A jó iramú és színvonalas mérkőzésen a hazai csapat lelkesen és gólra törően játszott, megérdemelten szerezte meg a három pontot a még nem egészen egységes Lipót ellen.

Jók: mindenki, ill. Fajkusz.

Józsa Péter: – Nyolcvanöt percig úgy játszottunk, ahogy a nagykönyvben meg van írva, viszont az utolsó öt perc kicsit nehézre sikeredett.

Gsz.: Vígh N., ill. Varga Cs.

Nyúl: Unger – Cserháti, Tóth, Varga (Tőke), Schmied, Gayer, Kiss, Vígh, Szekér (Domonkos), Németh, Szabó (Sulyok). Edző: Kóbor Péter.

Győrújbarát: Ács K.  (Koncz) – Kiss Á., Tuifel P., Fürst Á., Wynn, Forika, Forgács (Váczi Á.), Fürst F., Váczi L., Tóth A., Varga Cs. Edző: Kiss Antal.

Az eredmény reális, bár kisebb szerencsével bármelyik csapat gólokkal nyerhetett volna.

Jók: Kiss, Schmied, ill. Ács, Tuifel, Fürst Á., Tóth.

Kóbor Péter: – Minden kezdet nehéz, igazságos döntetlen született.

Kiss Antal: – Rengeteg helyzetet elpuskáztunk, gólokkal kellett volna nyerni, ehelyett hozzuk a tavalyi formánkat.

* * * * * *

Abda–Nagyszentjános 1–0 (0–0)
Abda, 300 néző. V.: Lukácsi.
Gsz.: Győry.

Abda: Takács I N. – Fazakas, Saru, Csanaki P., Bujdosó (Szekeres), Takács II N. (Szabó T.), Takács P., Baranyai, Győry, Csonka, Kulicskó (Izsáki). Edző: Izsáki László.

Nagyszentjános: Tóth I. – Varga, Kertész P., Tóth Sz., Vollai, Csanaki Gy., Kertész B., Molnár I., Domján, Molnár T., Szabó (Fodor). Edző: Süle János.

Két jól felkészített csapat kemény, küzdelmes mérkőzésén kiváló játékvezetés mellett egy egyéni akcióból szerzett góllal megérdemelten nyert a hazai csapat.

Jók: Csanaki, Baranyai, Győri, Saru, ill. Tóth I., Kertész B., Csanaki Gy., Molnár I.

Izsáki László: – Idény elejei formában, de eredményesen játszottunk.

Süle János: – Jó iramú, küzdelmes mérkőzés volt. Úgy gondolom, a játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget.

* * * * * *

Öttevény BS Tekton TC–Koroncó 7–1 (1–0)
Öttevény, 250 néző. V.: Preiner.
Gsz.: Csáki (3), Benkő, Tóth, Peczár, Tandari, ill. Ivánfalvi.

Öttevény: Temesi – Molnár, Mészáros, Moór, Szári, Tandari (Raczenböck), Nagy, Peczár (Herm), Benkő, Tollár (Tóth), Csáki. Edző: Siska Attila.

Koroncó: Nagy K. – Neszméri, Torma, Mező, Farkas Cs., Tóth Z., Ivánfalvi, Juhász (Fodor), Suba (Sági), Füleki
(Soós), Kalmár. Edző: Molnár Attila.

A második félidei játéka alapján a hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Jók: mindenki, ill. Nagy K., Tóth Z.

Siska Attila: – Azt hiszem, minden edző ilyen szezonkezdetről álmodik.

Molnár Attila:
– Gratulálok az Öttevénynek, nekünk nagyon sokat kell még dolgoznunk, hogy felnőjünk az élcsapatok színvonalához.

* * * * * *

WHB-Ménfőcsanak–Gy. Dózsa 0–1 (0–0)
Ménfőcsanak, 250 néző. V.: Mogyorósi.
Gsz.: Fábián.

Ménfőcsanak: Csiszár – Szabó, Puglits, Herczeg A., Hoffer (Herczeg P.), Rónaszéki, Bognár, Kószás (Bugovics), Melkovics, Kulcsár (Sulyok), Kiss. Edző: Turbék István.

Gy. Dózsa:
Kokas – Körtvélyesi, Tóth, Polgár, Pátka, Stankovics, Kovács, Molnár, Bonyai, Fábián (Böcz), Nagy (Király). Edző: Horváth Dénes.

A két fiatal csapat találkozóján ha szerencsés góllal is, de megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat a második félidőre elfáradó hazai csapat ellen.

Jók: Bognár, Kulcsár, ill. Polgár, Tóth, Kokas, Kovács.

Turbék István: – Megfogyva, de megyünk tovább.

Horváth Dénes: – Minden kezdet nehéz, fiatal csapatunk játszik még jobban is, de számunkra a jó kezdés volt a fontos.

* * * * * *

Fertőszentmiklós–Hegyeshalom 1–1 (1–1)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Orosz.
Gsz.: Bognár, ill. Glaser.

Fertőszentmiklós: Kovács – Hatejer, Farkas, Horváth T., Horváth I., Horváth A., Steiner, Kalmár, Ábrahám, Ősze, Bognár. Edző: Horváth György.

Hegyeshalom: Kopp – Denk, Kertész, Jurácsik, Kovács (Németh), Hegedüs, Kószás, Zsuppán (Berki), Baranyai, Kopf K., Glaser (Nagy). Edző: Horváth Tamás.

A hazaiak hiába támadták végig a mérkőzést, helyzeteiket rendre kihagyták, így csak egy pontot szereztek a végig döntetlenre játszó Hegyeshalom ellen.

Jók: Horváth T., Steiner, Kalmár, ill. Kopp, Kertész, Hegedüs.

Horváth György: – Jobb kezdésben bíztam. Megyünk tovább, megpróbálunk javítani.

Horváth Tamás:
– A második félidő első huszonöt percében játékunkkal sikerült meglepni a jó erőkből álló ellenfelet. Úgy érzem, rászolgáltunk a döntetlenre.

* * * * * *

Jánossomorja–Petőháza 0–3 (0–2)
Jánossomorja, 150 néző. V.: Nyúl.
Gsz.: Szalai V. (3). Kiállítva: Smuk.

Jánossomorja: Sipőcz – Smuk, Pint (Fábián), Göblyös, Körmendi (Ornyi), Fördős, Bácskai, Göde, Balogh (Bagoly), Molnár, Görgics. Edző: Csenteri Csongor.

Petőháza:
Janics – Nyitrai, Riedinger, Beres, Németh, Pokrócz, Hadarics, Heller, Vécs (Fekete, Gundics), Szalai V., Szabó (Müller). Edző: Gosztola József.

A korai kiállítás megpecsételte a Jánossomorja sorsát, a vendégek megérdemelten nyertek.

Jók: Sipőcz, Fördős, Göblyös, ill. Heller, Szalai V., Pokrócz, Beres.

Csenteri Csongor: – Szebb kezdésben reménykedtünk, de buta hibáink miatt hozzásegítettük az ellenfelet a győzelemhez. Rengeteg munka vár még ránk.

Gosztola József: – Idegenbeli győzelemmel kezdtük a szezont, amihez kétség nem fér. Gratulálok játékosaimnak, edzőkollégámnak kitartást és türelmet kívánok!

* * * * * *

Pannonhalma–Lébény 1–3 (0–2)
Pannonhalma, 200 néző. V.: Bozsaki.
Gsz.: Csollány, ill. Hegedüs, Szalka, Sebők.

Pannonhalma: Novák – Ress A., Mayer, Németh L., Geleta, Horváth M., Ress T., Csollány, Németh Cs. (Pánczél), Erdélyi, Ferenczi. Edző: Novák Béla.

Lébény:
Hiba – Mészáros, Fehér, Kovács (Hatos), Németh L., Makai, Németh T., Hegedüs, Varga (Fülöp), Szalka, Sebők (Farkas). Edző: Turány Imre.

Közepes iramú mérkőzésen a gyatra játékvezetés mellett a jól kontrázó vendégek elvitték a három pontot.

Jók: Mayer, Németh L., Horváth M., ill. Mészáros, Hatos, Szalka, Hegedüs.

Novák Béla: – Hiába támadtuk végig a mérkőzést, fölényünk meddőnek bizonyult. Sajnos a Lébény három jó támadással elvitte a pontokat.

Turány Imre:
– Nagyon sokat tettünk ezért a megérdemelt győzelemért.

* * * * * *

Bajzát Péter hozott lendületet a Győri ETO játékába

Zsinórban harmadik bajnoki győzelmét könyvelhette el szombaton a Győri ETO FC. Pedig a REAC elleni… Tovább olvasom