2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

Izgalmas lett a meccs hajrája: ETO-Nyíregyháza 2-1 - képekkel

Csaknem elszórakozta kétgólos előnyét a Nyíregyháza ellen a Győri ETO FC. A Soproni Liga 24. fordulójában végül a zöld-fehérek nyertek 2-1-re.

GYŐRI ETO FC - NYÍREGYHÁZA 2-1 (1-0)
Soproni Liga-mérkőzés, 24. forduló
Győr, ETO Park, 2000 néző
V.: Szabó Zs. (Erős, Vámos).

ETO: Sztevanovic – Tokody, Eugene, Djordjevic, Szabó – Koltai, Pilibaitis (Babic 73.p.), Józsi, Kink – Nicorec (Ganugrava 55.p.), Aleksidze (Phantkhava 81.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

Nyíregyháza: Ovszijenko – Hurt, Struhar, Kovacevic, Bosnjak – Miskolczi (Andorka 46.p.), Stanisic (Pákolicz 53.p.), Davidov, Homma – Abdelali, Bouguerra
Vezetőedző: Szentes Lázár

Gólszerző: Kink (34.p., 47.p.) ill. Kovacevic (85.p.)
Kiállítva: Babic (84.p.)

Győri ETO FC - Nyíregyháza 2:1. Képek: Bertleff András.

A zalaegerszegi mérkőzéshez hasonlóan, támadószellemben kezdte az ETO a találkozót a kiesőjelölt nyírségiek ellen is, s ennek eredményeként ezúttal is nagyon gyorsan megszerezhette volna a vezetést a Rába-parti legénység. Ez azonban csak a játékrész 34. percében sikerült, Kink jól eltalált lövése után. Még az első félidőben növelhette volna előnyét az ETO, amely úgy tűnt – ha nem is az év legjobb játékával, de – simán hozza a találkozót, a Nyíregyháza ugyanis a kapura semmiféle veszélyt nem jelentett az első 45 perc során.

Ráadásul szünet után ismét „elsült" Kink lába, így megnyugtatóvá vált a hazaiak előnye. Talán túlságosan is megnyugodott a győri alakulat, mert aztán feljebb jött a Nyíregyháza, Szentes Lázár legénysége ekkor már többször is odaért a jól védő Sztevanovic kapuja elé. Mégis – egy gyors győri kontra végén – a zöld-fehérek előtt adódott óriási ziccer, Józsi azonban nem tudott élni a lehetőséggel, pedig eldönthette volna a mérkőzést. A vendégek aztán kihasználták egyik helyzetüket, s a hajrában megérdemelten szépítettek, kiegyenlíteniük azonban már nem sikerült, bár az utolsó percekben lett volna erre a lehetőségük.

Az ETO összességében ugyan megérdemelten tartotta otthon a három pontot, ezt a találkozót a bronzéremre pályázó hazai együttesnek, főleg kétgólos előnye után, sokkal magabiztosabban kellett volna behúznia. A lényeg azonban, hogy újra nyert a csapat, s ez, ami a jegyzőkönyvekben majd megmarad. Tanulsággal persze szolgálhat a hajrá, már csak azért is, mert a következő fordulóban egy, a nyírségiekhez hasonlóan harcos, az „életéért" küzdő együttes, a Paks lesz az ellenfél.

Pintér Attila: – Az történt a pályán, amit elterveztünk, s ha már az első félidőben kihasználjuk a helyzeteinket, akkor többgólos előnyt tudtunk volna szerezni. A folytatásban sikerült újabb gólt lőni és ezután is akadtak lehetőségeink, ezek azonban kimaradtak. Összességében az volt a legfontosabb, hogy győztesen jöjjön le a pályáról a csapat, amely rég érezte így magát lefújás után az öltözőben. Innentől kezdve készülhetünk a következő feladatra. Nagyon köszönjük szurkolóink kitartó és lelkes buzdítását. Óriási szükség volt rájuk.

Szentes Lázár: – Az első félidőben óvatosan játszottunk, túlságosan is óvatosan, közben megkaptuk a már szokásos gólunkat. A második félidőben kettő-nulla után már nagyobb erőket mozgósítottunk, offenzívabb lett a játékunk, veszélyesebbek lettünk, csak a szépítő gól túlságosan későn esett. Egyébként mindig nagy örömmel jövök vissza Győrbe, hiszen ez az otthonom. Lassan két évtizede, tizennyolc éve vendégként teszem ezt. Nagyon nehéz megszoknom, hogy éppen az ETO ellen kell felkészítenem aktuális csapataimat, de lassan tudom ezt a helyzetet kezelni.

A meccs online közvetítése:

90. perc: Nyíregyházi helyzetek a hazai kapu előtt. Gólt azonban nem tudtak lőn a vendégek. Vége a meccsnek.

86. perc: Szépít a Nyíregyháza. Abdelali bal oldali beadása után Kovacevic közeli sarkazása vágódott a léc alá. 2-1.

84. perc: Babic tartott rá Bosnjak lábára. A csattanást a lelátón is lehetett hallani. Azonnal piros lapot kapott az ETO játékosa, akinek a pályán töltött pár perce alatt nem sok szabályos megmozdulása volt.

81. perc: Csere a hazaiaknál. Aleksidze le, Phantkhava be.

76. perc: Davidov rúgta fel Babicot. Sárga lap.

73. perc: Csere a hazai csapatnál. Pilibaitis helyére Babic érkezik.

72. perc: Koltai futotta le a védelmet a jobb oldalon. Pontosan passzolt a középen érkező Józsi elé, aki ajt-ablak helyzetben a kifuó kapusba lőtt, 12 méterről.

71. perc: Kink kapott sárga lapot.

66. perc: Egy szöglet után Struhar érkezett a rövid oldalon, megelőzte a védőket, de fölé fejelt.

62. perc: Homma kapott sárga lapot kezezésért.

57. perc: Bouguerra sarokkal passzolt Andorka elé, aki 18 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

55. perc: Cserél az ETO. Nicorec megy le, Ganugrava áll be.

54. perc: Buguerra került egy kiugratás után ziccerbe. Egyedül vezethette a labdát Sztevanovicra, ám lassú volt, így Tokody az utolsó pillanatban mentett becsústva.

53. perc: Újabb csere a vendégeknél. Stanisic helyére Pákolicz állt be.

51. perc: Abdelali 22 méteres szabadrúgását hatalmas bravúrral a jobb felső sarok elől ütötte ki Sztevanovic.

47. perc: Óriási gól! Aleksidze forgatta be a védőket a tizenhatos vonalán, majd visszapasszolt Kinknek, aki 25 méterről ballal kilőtte a bal felsőt. 2-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a szünetben a Nyíregyháza. Miskolczit Andorka váltotta.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Tokody jobb oldali beívelésére Aleksidze érkezett középen, de nagy helyzetben hosszan vette át a labdát, így a kapus leszedte azt a lábáról.

41. perc: Koltai fejelt kapura a védők szorításában. Ovszijenko a bal felső sarok elől mentett.

39. pec: Józsi passzával Koltai lépett ki a védők közül, majd 14 méterről ballal kapura emelte a labdát a kivetődő Ovszijenko felett. Nem sokkal ment mellé lövés.

34. perc: Vezet az ETO! Szabó Ottó húzott al a bal oldalon. Az alapvonalról a középen érkező Kink elé passzolt, aki egy lövőcsellel 2 védőt csapott be, majd ballal 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0.

30. perc: Bouguerra kapott sárga lapot reklamálásért. A 25 méteres szabadrúgást Kink lőtte kapu fölé.

25. perc: Hosszú másodpercekig készítették elő a 25 méteres szabadrúgást a hazai játékosok. A labdát végül Kinknek gurították le, aki 18 méterről 10 méterrel lőtt a kapu mellé.

24. perc: A Nyíregyháza csapatából Stanisic kapott sárgát kezezésért.

21. perc: Eseménytelen percek a pályán, nem volt veszélyben egyik kapu sem,bár az ETO játékosait többször is lesen állította meg a játékvezető.

9. perc: Homma eresztett meg agy lövést 20 méterről. A jobb alsóba tartó labdát Sztevanovic vetődve ütötte ki.

6. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete. A védők óriási hibáját kihasználva Kink tört a tizenhatoson belülre a bal oldalon. Visszagurított labdájára Aleksidze érkezett, aki kapásból balla a hosszú felsőt célozta meg. A 17 méteres emelés a felső kapufát érintve pattant ki az alapvonalon túlra.

3. perc: Miskolczi kapta vissz a a labdát egy kényszerítúőzés után a jobb oldalon. Éles szögből 10 méterről laposan lőtt. Sztevanovic könnyedén védett.

1. perc: Gyönyörű napos időben végezhette el az ETO a kezdőrúgást. Hivatalos nézőszámot még nem közöltek, de kétezernél nincsenek többen a lelátón.

Az ETO legutóbb Zalaegerszegen gólra törőbben játszott, mint a korábbi tavaszi mérkőzések nagy részén, ám a győzelmet nem sikerült kiharcolnia. Hazai pályán most mindenképpen ez a cél, hiszen a csapat csak így maradhat versenyben a dobogóért vívott csatában.

Pintér Attila vezetőedző:

"A játékosaimon is érzem, hogy nagyon szeretnének nyerni a Nyíregyháza ellen, ha ez sikerülne, egy jelentős lelki tehertől szabadulnának meg. Egyszer már nekünk is ki kell jönni a lépésnek és akkor több góllal nyerhetünk. A szabolcsi csapat szervezetten játszik, a Videoton is csak nehezen tudta legyűrni."

Onisor-Mihai Nicorec:

"Remélem, a Nyíregyháza elleni mérkőzésen már nemcsak a helyzetekig, hanem a gólig is eljutok. Bizakodó vagyok, már csak azért is, mert bízom a csapat képességeiben, abban, hogy el tudjuk érni a kitűzött céljainkat" – nyilatkozta a román játékos az ETO honlapján.

A zöld-fehéreknél újabb sérült, illetve eltiltott játékos nincs. A macedón Gjorgji Mojsovval viszont 2010. március 31-i hatállyal szerződést bontott a klub.

Labdarúgó NB I - Pápán nyert a Honvéd

A Budapest Honvéd magabiztos győzelmet aratott a mérkőzés nagy részében emberhátrányban futballozó… Tovább olvasom