2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Ismételt az ETO, kiesett a Matáv

Az ETO megismételve tavalyi teljesítményét második lett az Arany Ászok teremlabdarúgó-bajnokságon.

A Matáv Sopron nem jutott tovább csoportjából. A legjobb mezőnyjátékos a győri Vincze Ottó lett.

MTK–Matáv: kései hajrá

A 6. percben egy lecsorgó labdára a soproni büntetőterület előterében Kanta reagált a leggyorsabban és a soproni kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0–1. A 10. percben dr. Füzi cselezgetett a jobb oldalon, majd ballal a hosszú sarok irányába mozduló Balogh mellett a rövid sarokba helyezett. 0–2. A 18. percben Balaskó egy ütközésnél földre esett, általános meglepetésre piros lapot kapott a játékvezetőtől. Miután a soproniak kiegészültek, óriási tűzijátékot rendeztek az MTK kapuja előtt, de gólt csak 14 másodperccel a befejezés előtt tudtak elérni Bárányos révén.

Matáv–ETO: pontosztozkodás

A nyugat-dunántúli megyei rangadó, azaz a Matáv keleten nem igazán hozta tűzbe a közönséget, amely csendes semlegességgel figyelte a fejleményeket. Alig telt el 40 másodperc, amikor egy szemre is tetszetős és nagyon pontos Vincze Ottó–Kenesei kényszerítőzés után utóbbinak könnyű rutinfeladat volt a kiszolgáltatott helyzetben lévő Balogh kapujába találni. 0–1. A 9. percben Bárányos a félpályánál labdát szerzett és indította Tóth Mihályt, a tavalyi nagypályás bajnokság gólkirályának ballábas gördítésénél tehetetlen volt Sztevanovic kapus. 1–1. A hajrában Vincze és Szekeres ment fel fejelni és vélhetően a győri játékos könyökétől a soproni fejbőre felrepedt. Izgalmas csatában maradt a látottak alapján igazságos döntetlen.

ETO–MTK: közös továbbjutás

Zabos már a 2. percben előnyhöz juttatta a fővárosiakat. 0–1. Nem sokkal a negyed közepe után egy igazi teremfocis akcióval egalizált az ETO, Binder palánkra lőtt labdájára Zsók remek ütemben érkezett és Végh kapust megelőzve kiegyenlített. 1–1. A félidő hajrájában hasonló akció végén újra az MTK szerezte meg a vezetést: ott Pollák lőtt a palánkra, Kanta pedig a győri kapuba. 1–2.

A második félidő az ETO egyenlítő góljával kezdődött: Vincze remekül hozta helyzetbe Tóth P.-t, aki nem erőből, hanem okosan helyezve lőtt a jobb alsó sarokba. 2–2. Az utolsó másodpercekben Sztevanovic két óriási bravúrt mutatott be, majd Regedei a gólvonalról fejelte ki a labdát, így maradt a döntetlen, mellyel az első helyen az MTK, a másodikon pedig az ETO jutott az elődöntőbe.

ETO–Újpest: Nemes bosszú

Hamar nemes bosszút állt Vincze Ottó azért, amiért ferencvárosi múltja miatt „megtalálták" az Újpest-drukkerek. Az elődöntő 2. percében pazar gólt szerzett: az újpesti térfélen keresztbe vezette a labdát, majd kilőtte a hosszú sarkot. 1–0. Erős kiállítása után nem sokkal Pusztai remekül visszagurított labdáját Pomper estében látványos mozdulattal lőtte a kapu bal alsó sarkába. 2–0. Szünet után sem változott a játék képe, egy újpesti védelmi hibát Binder büntetett góllal, ezzel minden eldőlt. 3–0. A végén Kőhalmi szabadrúgásgólja sovány szépségtapasz volt az újpestieknek. 3–1.

Döntő: 3 perc alatt eldőlt

A fináléban az első félidő közepén Füzi a rosszul felállított győri sorfal mellett a jobb alsó sarokba helyezett. 1–0. Egy perc múlva egy sakk-mattra kijátszott akció végén Füzi volt újra eredményes. 2–0. Még ugyanabban a percben a széteső győriek kapuját Juhász is bevette. 3–0. Úgy tűnt, a győriek az elődöntőben mindent kiadtak magukból, a fináléban az MTK megérdemelten nyert.

Különdíjak

A legharcosabb játékos (Simon Tibor-díj): Erős Károly (Újpest), a legjobb mezőnyjátékos (Fodor Imre-díj): Vincze Ottó (ETO), a torna gólkirálya (Fehér Miklós-díj): dr. Füzi Ákos (MTK), a torna legjobb kapusa (Zsiborás Gábor-díj): Csernyánszky Norbert (DVSC). A győztes klub öt, a finálé vesztese 2,5 millió forinttal lett gazdagabb. A 3. helyezett 1,25 millió; a 4–7. helyezettek 750 ezer, a különdíjasok 150 ezer forintot kaptak.

Nyilatkozatok

Gőbl Gábor, a Matáv Sopron ügyvezetője: – Csalódott vagyok, hogy nem jutottunk az elődöntőbe és nem sikerült megismételnünk a Pápán nyújtott eredményes játékunkat.
Pintér Attila: – Azért nem jutottunk tovább, mert az első mérkőzésen néhány játékosunk nem megfelelő hozzáállással futballozott. Azt azonban szeretném hozzátenni, hogy az egyenlő feltételektől is messze voltunk. Az MTK ellen négy percet kellett hátrányban futballoznunk. Abban igaza van a játékvezetőnek, hogy ne szóljon hozzá a játékos, de ha ezt nem sértő módon teszi, akkor azért nem kell ítélőszék módjára kiállítani. A második meccsen az egyik játékosom fejét több öltéssel kellett összevarrni, az eset okozója csak egy sárga lapos figyelmeztetést kapott. Hol itt a következetesség? Hangsúlyozom, nem emiatt estünk ki, de ha akkor mi játszottunk volna négy percig emberelőnyben, akkor kiharcolhattuk volna a továbbjutást.

Reszeli Soós István: – Jól szerepeltünk, az alapvető célt elértük, döntőbe jutottunk egy színvonalas, erős mezőnyben. Az Újpest ellen az elődöntőben kiválóan játszottunk, de a döntőben az MTK ellen ezt nem tudtuk megismételni. Így is le a kalappal a csapat minden tagja előtt, folytatjuk a felkészülést.

Tarsoly Csaba, az ETO FC tulajdonosa: – Büszke vagyok a csapatra és gratulálok a játékosoknak.

Lendvai Miklós: – Bokasérülésem miatt egész héten rehabilitációt végeztem, nem tudtam a csapattal együtt készülni. Nagyon örülök, hogy ennek ellenére minden mérkőzésen pályára léphettem, színvonalas torna volt és meg is nyerhettük volna, ha a döntőben fejben jobban koncentráltunk volna.

Vincze Ottó, a torna legjobb játékosa: – A döntőt elrontottuk, de a teremtorna elérte célját. Megmutattuk magunknak, hogy hol tartunk. A döntőben az MTK jobban játszott, megérdemelten nyert, az Újpest elleni elődöntő hangulata nagyon feldobta a csapatot, amely úgy látszik, a jó légkörű, hangulatú mérkőzéseken jobban tudja hozni magát, mint a döntőhöz hasonló hangulattalan meccseken.

Serena Williams nyerte a Melbourne-ben a döntőt

Az amerikai Serena Williams nyerte a Melbourne-ben rendezett ausztrál nyílt teniszbajnokság női… Tovább olvasom