2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Ismét kikapott az Audi-ETO a Larviktól - fotók

A női kézilabda Bajnokok Ligájában 21-19-es vereséget szenvedett a Győri Audi-ETO együttese a Larvik otthonában.

Korábban Győrött, most Norvégiában kapott ki a Győri Audi-ETO együttese a Larviktól. A zöld-fehérek jól védekeztek, de halovány teljesítményt nyújtottak támadásban. Győzelmükkel a norvégok bebiztosították első helyüket a középdöntő csoport élén, míg az ETO biztosan 2. helyen végez.

Larvik HK - Győri Audi-ETO 21-19 (12-9)

Gólszerzők:

Larvik: Solberg 5, Koren Riegelhuth 5, Anja Hammerseng-Edin, Frafjord 3-3, Mörk 2, Gro Hammerseng-Edin 2, Breivang 1.

ETO: Korsós 5, Müller 5, Löke 3, Bognár-Bódi 2, Kovacsics, Knedliková, Hornyák, Sen 1-1.

Larvik - Audi-ETO 2015. február 28.
Igazi rangadóra készült a Győri Audi-ETO együttese a Larvik otthonában, hiszen korábban a zöld-fehérek 26-25-ös vereséget szenvedtek hazai pályán a norvégoktól. A csoporelsőségért folyó küzdelemben legalább két góllal, vagy 26-nál több dobott találattal kellett volna győzni a zöld-fehéreknek.

Jól kezdte a találkozót az ETO. Ambros Martín vezetőedző remekül megszervezte a védekezést, a hazai együttes ritkán tudta feltörni a győri falat, illetve Grimsbö is olvasni tudta a játékot, rendre megtalálta a lövések irányát.

Kilenc perc elteltével csak két gólt kapott az ETO. Kovacsics, Müller és Bognár-Bódi találataival 3-2-re vezettek a zöld-fehérek. Jelentősebb előny is kialakulhatott volna a első félidő derekára, hiszen Kovacsics kettő, míg Müller egy hétméterest is elhibázott.

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, továbbra is főként a védekezés dominált. A zöld-fehéreknél Korsós jeleskedett gólokkal. Akcióból kétszer, hétméteresből egyszer vette be a hazaiak kapuját. A hazaiak főként a gyors ellentámadásokban bíztak, Solberg négyszer is eredményes tudott lenni ennek köszönhetően.

A találkozó 21. percében Knedliková találata után 7-6-ra vezetett még az ETO, de ezt követően kisebb hullámvölgybe került Ambros Martín együttese. A győriek mestere időkéréssel próbálta felrázni a csapatát, de a mérkőzés 24. percében először vezető Larvik végül 12-9-es előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

Szünetet követően követően is sokat hibázott az ETO, öt perc elteltével nem sikerült a kapuba találniuk, míg a hazaiaknak kétszer is. (14-9) Ambros Martín gyorsan időt kért és önmagához képest kissé ingerülten kérte számon a játékosaitól a teljesítményüket.

A második félidőben óriási gondja volt az ETO-nak a támadásokkal, halovány átlövő teljesítménnyel ritkán veszélyeztették a kaput. Senre és Müllerre sem léptek ki a hazaiak, így nagyon kevés hely maradt Lökének, aki tíz perc elteltével szerezte meg első gólját. (14-10)

A folytatásban sem változott jelentősen a játék képe, a zöld-fehérek nem tudtak feljebb zárkózni, míg a Larvik kegyetlenül kihasználták a Rába-partiak hibáit.
Az utolsó öt percben nyitott védekezésre váltott az ETO, amely kissé megzavarta a hazaiakat, de ez már túl későnek bizonyult. 21-19-es győzelmével a Larvik bebiztosította első helyét a csoportban.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Dudaszó pillanatában még Solberg cunderezett a kapuba, de a játékvezető időn túlinak ítélték meg.

(II.) 30.p. Löke emberhátrányban is a kapuba talált. 21-19

(II.) 29.p. Solberg góljával eldőlt a találkozó. 21-18

(II.) 28.p. Góóóól! Újabb jó védekezés után Sen gól. 20-18                                                                                                                                   (II.) 28.p. Grimsbö indítását Löke értékesítette. 20-17

(II.) 26.p. Solberg két perces büntetést kapott, Korsós hétméterest hibázott, de a kipattanó után Müller a kapuba talált. 20-16

(II.) 15.p. Belül védekeztek a hazaiak, Korsós nem hibázta el a büntetőt. 15-11

(II.) 14.p. Solberg harcolt ki hétméterest, amelyet Riegelhuth értékesített. 15-10

(II.) 13.p. Időt kértek a hazaiak.

(II.) 10.p. Löke szerezte az ETO első gólját a második félidőben. 14-10

(II.) 5.p. Kovacsics kapufa, Gro Hammerseng gól befutás után. Ambros Martín időt kért. 14-9 A győriek mestere önmagához képest ingerülten kérte számon a játékosoktól a teljesítményt.

(II.) 3.p. Sen kétszer is hibázott támadásban, majd Edin megpattanó lövéssel növelte a norvég előnyt. 13-9

14.p. Kovacsics megint büntetőt hibázott, Solberg egyenlített. 4-4

11.p. Góóóól! Korsós emberhátrányban volt eredményes, már fent volt a játékvezető kezei is. 3-4

10.p. Szélről egyenlítettek a hazaiak. 3-3

9.p. A hazaiaknál Frafjod, a győrieknél Bognár-Bódi talált a kapuba. 2-3

7.p. Góóóól, Müller akcióból volt eredményes. 1-2

6.p. Második büntető is kimaradt, Müller a felső kapufát találta el.

5.p. Jól védekezett az ETO, de Breivang végül egyenlített. 1-1

3.p. Milanovic-Litre harcolt ki büntetőt, amelyet Kovacsics kapu fölé ejtett.

2.p. Góóól! Jó védekezés után támadhatott az ETO, Kovacsics talált be. 0-1

Elkezdődött a találkozó!

A győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

A csapat pénteken Pérről útnak indul Norvégiába, hogy legyőzzék a legnagyobb csoportellenfelet. A legalább egygólos győzelem a csoportelsőséget jelentheti, amely a negyeddöntő ellenfél szempontjából nem jelentéktelen.

Az elutazás előtt Ambros Martín és Szepesi Ivett nyilatkozott a klub hivatalos honlapjának >>