2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Ismét győzött az Audi-ETO: sima meccs a Dunaújváros ellen - videó

A női kézilabda NB I 12. fordulójában 34-22-re győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Dunaújváros ellen.

Nagyobb meglepetés nélkül 34-22-re diadalmaskodott a hibátlan mérleggel álló Győri Audi-ETO együttese a táblázat 10. helyén álló Dunaújváros ellen.

Győri Audi-ETO – Dunaújváros Kohász KA 34:22 (19:14)
Győr, 1000 néző. Vezette: Heim A., Jolántai Cs.

Gólszerzők: Radicevic 7(1), Kovacsics 6(5), Löke 5, Tervel 5, Korsós 4, Hornyák D. 3, Orbán 2, Szepesi 2., illetve Ferling 9(2), Bódi 4, Takács F. 3, Berta 1, Sánta 1, Gáspár 1, Kemény 1, Rádl 1, Kővári 1.

Videó: Oxygen.

A vendégek szerezték meg a vezetést Ferling révén, de Löke rögtön válaszolni is tudott. A folytatásban maximum három góllal tudott ellépni az ETO, ám a vendégeknél az első félidőben hét találatig jutó Ferlingnek köszönhetően a találkozó 19. percében 9-8-ra felzárkóztak a dunaújvárosiak. Innentől kezdve viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak Ambros Martin tanítványai és a sokszor átlövőként játszó Radicevic góljaival az 19-14-re elléptek az első játékrész végén.

Szünet után is főként a győriek játéka érvényesült jobban, de a vendégek sem akartak nagyobb vereségbe beleszaladni a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Mindkét együttes viszonylag sok technikai hibával játszott a második félidőben, ám a rutinosabb és jobb erőkből álló ETO a végére felőrölte a vendégeket és fölényesen nyert 34-22-re.

Vége a találkozónak!

II. 30.p. Bódi büntetőjét hárította Herr.

II. 27.p. Radicevic passzát Löke a levegőben húzva lőtte a kapuba. 33-22

II. 26.p. Először tíz gól a különbség. 32-22

II. 24.p. Kemény szépített, majd Szepesi lőtt szép gólt szélről. 31-22

II. 23.p. Tervel lőtt pattintva Pisák kapujába. 30-21

II. 21.p. Kovacsics sem hibázta el a hétméterest. 29-21

II. 20.p. Radicevic szerzett gólt hétméteresből, majd Ferling szépített átlövésből. 28-21

II. 17.p. Kovacsics első gólját szerezte akcióból. 27-20

II. 14.p. Kovacsics hétméteresből volt eredményes, majd Ferling és Gáspár is a kapuba talált. Időt kért Ambros Martin. 26-20

II. 10.p. Hosszan megjáratott támadás végén Korsós gól szélről. 25-17

II. 9.p. Hornyák lőtt szép gólt Pisák kapujába, majd Bódi szépített szélről. 24-17

II. 8.p. Radicevic gól átlövésből. 23-16. Mátéfi Eszter időt kért a vendégeknél.

II. 7.p. Tervel lőtt pattintva a kapuba. 22-16

II. 5.p. Tervel harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített. 21-16

II. 4.p. Tervel hibázott ziccert, majd Bódi szépített a vendégeknek. 20-15

II. 4.p. Szép játék végén Korsós gól szélről. 20-15

II. 3.p. Berta szerezte meg a második félidő első gólját. 19-15

Vége az első játékrésznek!

30.p. Takács lőtt Lunde Haraldsen kapujába. 19-14. Ambros Martin időt kért.

29.p. Kovacsics mások hétméteresét sem hibázta el. 19-13

28.p. Radicevic ezúttal a megszokott posztján, szélről volt eredményes. 18-13

28.p. Az egykoron Győrött játszó Bódi talált a kapuba. 17-13

26.p. Ferling óriási gólt átlövésből. 17-12

26.p. Orbán lőtt cunderből a kapuba. 17-11

25.p. Először Tervel, majd Kővári talált a kapuba. 16-11

24.p. Radicevic gól átlövésből, de Takács a következő támadás végén szépített. 15-10

23.p. Gyors támadás végén Löke gól, majd Rádl szépített. 14-9

22.p. Négy győri gól egymés után, ezúttal is Radicevic volt eredményes. 13-8

21.p. Radicevic lőtt pattitva a kapuba. 12-8.

20.p. Szepesi is megszerezte első gólját, majd Tervel harcosságának köszönhetően 11-8-ra vezet az Audi-ETO.

19.p. Ferling értékesítette a kiharcolt büntetőt. 9-8

18.p. Orbán szerezte meg első gólját a mérkőzésen. 9-7

17.p. Bódi futott végig a pályán és lőtt pattintva a kapuba. 8-7

16.p. Ferling szépített ismét átlövésből. 8-6

15.p. Takács Fruzsina vette be Lunde Haraldsen kapuját. 8-5

14.p. Hornyák lőtt gólt felugrásból. 8-4-es győri vezetésnél Mátéfi Eszter, a vendégek vezetőedzője időt kért.

12.p. Korsós volt eredményes szélről. 7-4

11.p. Kovacsics pattintva lőtte be a hétméterest, így 6-4 az ETO csapatának.

10.p. Ismét Ferling szépített a vendégeknél. 5-4

10.p. Hornyák Dóra volt eredményes átlövésből. 5-3

9.p. Gyors indítás végén Löke szerezte meg a vezetést. 4-3

7.p. Ferling egyenlített hétméteresből. 3-3

6.p. Korsós futott el mindenki mellett a pályán és lőtt pattintva a kapuba. 3-2

4.p. Labdaszerzés után Tervel lőtt a kapu bal felső sarkába, majd Ferling egyelített. 2-2

3.p. Orbán passza után Löke talált a kapuba. 1-1

1.p. Ferling góljával vezetnek a vendégek!0-1

"Lekic és Amorim jobban vannak, rohamosan javul az állapotuk, s pályára is léphetnek a Dunaújváros ellen. Azt majd meglátom, hogy szükség lesz-e a játékukra.

Januári mérkőzéseinket arra használjuk fel, hogy kipróbáljunk új dolgokat védekezésben és támadásban is.

Jelenleg nem az eredmény a legfontosabb, persze győzni akarunk, de most az elsődleges célunk, hogy februárra-márciusra, a nagy terhelésre felkészüljünk és jó formában legyünk!" - monda az Audi-ETO honlapjának Ambros Martín vezetőedző.

A találkozót a Heim Attila, Jolántai Csaba kettős vezeti.

A mérkőzést 18 órától online tudósítja a kisalfold.hu, hajrá győri csajok!

• 7. BudaiKr 2013. január 10. 17:07
    „6. Lacika62 2013.01.10. 10:13

na miwan ebbe a fórumba már panel lakók is irhatnak??”
  • 6. Lacika62 2013. január 10. 10:13
    „Szép volt lányok, de mindenkinek elismerés jár a TEAM-ben!!! Sajnos a közvetítésben még mindig főváros centrikus a dolog. Hiába vagyunk jók..... Pedig mi Győriek le megyünk a fővárosba, ugyan is a Duna még mindig lefele folyik!!!! Az ETO-t mindig próbálják a háttérbe szorítani ez a helyzet... Sajnos!!!”
  • 5. É-vácska 2013. január 09. 21:45
    „Sajnálattal vettem már többször is tudomásul, hogy az ETO meccseit nem adja egyik TV sem. Tudtommal a Digi az egyik szponzor, hisz a lányok mezén még az embléma is szerepel. Ennyit érdemel a világ egyik , ha nem a legjobb kézilabda csapata, hogy nem lehet a tv-ben megnézni a meccseit?Ugyan a Fradi csapata is letette az utóbbi időben a névjegyét és szurkolok is a sikereiknek, de azért engedtessék már meg, hogy a Győrt is lehessen nézni a TV-ben. Kérem , valaki illetékes járjon már el a TV közvetítések ügyében, és adjanak megfelelő tájékoztatást az ügy állásásról. Továbbra is Hajrá ETO!!”
  • 4. pedi 2013. január 09. 19:52