2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Ismét dobogós az ETO

Az eltiltott Lendvai Miklós és a sérült Varga Zoltán mellett Stark Péter sem volt ott az ETO kezdőcsapatában.

3. p: Kenesei K. ügyes csellel tört be az alapvonal közelében a nyíregyházi 16-oson belülre, beadására Priskin középen jól érkezett, csak egy kicsivel maradt le az átadásról.

16. p: Kenesei K. remekül hozta helyzetbe a bal oldalon felfutó Tóth P.-t, aki aztán 15 méterről a kapu fölé bombázott.
28. p: Kenesei K. és Priskin kényszerítőzött, utóbbi lövése után a labdát Németh épp Kenesei K. elé ütötte, a győri támadó ismétlését a nyíregyházi kapus bravúrral védte.

37. p: Vincze O. jó ütemben passzolt a jobbszélen kiugró Peric elé, aki egy-két lépés után 8 méterről laposan a hosszú sarokba lőtt. 1–0.

43. p: Minczér szlalomozott a győri védők között, 16 méteres lövése után a labda hajszállal a jobb kapufa mellett suhant el.

54. p:
Némedi a győri térfél közepén becsapta Pompert, majd 18 m-ről a kissé kint álló Sztevanovic felett a győri kapuba emelt. 1–1.

70. p
: Újból vezetéshez jutott az ETO. Kenesei K. 18 méteres szabadrúgását követően a sorfalon megpattanó labda a nyíregyházi kapu bal alsó sarkába vágódott. 2–1.

91. p: Sándor Gy. indította a bal oldalon felfutó Szabó Zs.-t, akinek beadása Kenesei K. elé került, s a győri játékos laposan a bal sarokba helyezett. 3–1.

Az eltiltott Lendvai Miklós és a sérült Varga Zoltán mellett a lábadozó és az edzéseket kihagyó Stark Péter sem volt ott az ETO kezdőcsapatában. Ennek ellenére a mérkőzést határozottabban kezdte a győri csapat, az első félórában kétszer is nyílt alkalom a gólszerzésre, igaz, összességében gyenge színvonalú perceket szemlélhetett a stadionba kilátogató publikum. A győri támadások elősegítésére Reszeli Soós István szakmai igazgató már az első játékrész hajrájában cserére szánta el magát, s Darko Pericet küldte a pályára, aki góllal hálálta meg a szakvezető bizalmát.

A szünet után váratlanul egyenlített a Nyíregyháza, a vendégtalálat érthető módon meg is zavarta a győri védelmet. Aztán összeszedte magát a zöld-fehér legénység, nagy küzdelem alakult ki, melyben a kitámadó vendégekkel szemben egyre többször jutott el a nyíregyházi kapuig, s a többiekhez képest remek formában játszó Kenesei Krisztián először megszerezte a vezetést, majd az utolsó pillanatokban növelte is a Rába-partiak előnyét.

Ha a vártnál valamivel nehezebben is, de mindenképpen megérdemelten nyert az az ETO FC, amely ezzel a három ponttal ismét a dobogó harmadik fokára léphetett fel.
Priskin munkában a nyíregyházi védővel a nagy küzdelmet hozott találkozón.

Büszke a Milan edzője csapata védelmére

Carlo Ancelotti, az AC Milan labdarúgócsapatának trénre szerint az ő általa vezényelt védelem a… Tovább olvasom