2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Ironman VB: a bajnok feladta, Major kiállta a próbát

Triatlon - Major József óriási küzdelem után a 35. helyen végzett az embert próbáló hawaii triatlon Ironman-világbajnokságon. A győri versenyző a sportág legismertebb és legkeményebb erőpóbáját 9 óra 8 perc alatt teljesítette.

Major azzal a céllal utazott el a hawaii Ironman-re, hogy túlteljesítse eddigi legjobb eredményét. Korábban a 22. helyen zárt. Idén a húszba akart kerülni. Az első számmal, az úszással elégedett volt:

"Az úszás mindig a konai kikötőben zajlik. Bójákkal kijelölt pályán, 3800 métert teljesítenek a versenyzők egy körben. A profik 15 perccel előbb indultak, mint az age-group versenyzők. Fiúk, lányok együtt. Ez talán a leggyengébb számom,így az 1 óra 3 perces időeredmény rendben volt. Általában rengeteg delfin is szokott úszkálni a pályán, volt olyan év, hogy együtt úsztak velünk."

Következett a vasemberek próbájának legnehezebb része, a kerékpár. Ezt a számot egy autópályán rendezik, amely egy lávasivatagon megy keresztül.

"Egy szakaszon lemegyünk az óceán mellé és itt elképesztő szembe-, oldalszél fúj, mindehhez óriási hőségben társul. Lendületesen kezdtem, majd a körülmények miatt kissé visszaestem. Kaptam egy két perces büntetést, aminek következtében elszöktek az ellenfelek és hiába tekertem utánuk, a szél és a forróság a lávasivatagban nehéz ellenfél. Így is sikerült 5 óra alatt letekerni a 180 kilométert, ami a kegyetlen körülményekhez képest, jó időnek számít."

Major Józsefet a világ egyik legjobb ironman-es futójaként tartják számon. Az összeszedett hátrány azonban túl nagy volt.

"Azt hiszem most sem okoztam csalódást. Bár a kerékpár során testileg-lelkileg kimerültem, mindent megtettem, hogy rendesen befejezzem a versenyt. A megszokott és tervezett ütemben haladtam az első fél órában, de ekkor éreztem, hogy egyre gyengébb vagyok, és nem megy. Ekkor úgy gondoltam, hogy nem megyek ki a sivatagba, mert nincs értelme. De rájöttem, hogyha kiállnék, az nem én lennék. Folyamatosan frissítettem magamat, jéggel és vízzel. Harminc embert előztem meg a maraton során. Azt tudni kell, hogy a futást is kivezetik a lávasivatagba, azon belül is a sziget legmelegebb pontjára, ahová a kísérőket be sem engedik. Sikerült a 3 órán belüli maraton." - zárta az élménybeszámolót a Széchenyi Egyetem versenyzője.

Major József 9 óra 8 perc alatt teljesítette a távot, ami most a 35. helyre volt elég. Mivel a győri versenyző még fiatalnak számít a mezőnyben a 29 évével, ebből a szép eredményből lehet építkezni a jövőben.

A legnagyobb nevek álltak ki a verseny folyamán, nem bírták az embertelen körülményeket, köztük volt a tavalyi bajnok, Chris "Macca" McCormack is. Összesen 1634-en fejezték be a viadalt, az utolsó beérkező 17 órán át menetelt, míg a legidősebb versenyző 78 éves volt.

Csomor Erika, fantasztikus versenyzéssel a 4. helyen végzett. Ez a valaha elért legjobb magyar eredmény az ironman világbajnokság történetében!

• 2. ironmanfan 2008. október 13. 17:36
    „egyetértek!
    Gratula a teljesítményért!”
  • 1. amatőr ironman 2008. október 13. 15:42
    „Kár, hogy a hazai médiában (általában) ez a hír csak Bodzásbükköny-Lóhátizzadás 0:0 focihír vagy a cigigyár verdaversenye után szerepelhet. Ezek az emberek szívből-lélekből teszik oda magukat, nem a támogatásért sírnak, hanem csinálják a dolgukat. Hajrá!”

U19: egy Máté maradt

Labdarúgás - Az október 20. és 25. közötti U19-es Eb-selejtezőkre készülő válogatott tagjai hétfőn a… Tovább olvasom