2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Integrál-DAC–Lombard-Pápa: Izgalmas csata pontosztozkodással

Labdarúgás - A labdarúgó NB II nyugati csoportjának 20. fordulójának eredményei.
Integrál-DAC–Lombard-Pápa 1–1 (1–0)
Győr, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, 1500 néző. V.: Kassai.
Intergál-DAC: Somogyi – Csikós (Pásztor), Töltősi, Hegedüs, Meggyes (Présinger), Czanik, Müller, Galántai (Szücs L.), Kalcsó, Ogbodo, Nagy T. Edző: Szentes Lázár.
Lombard-Pápa: Szücs L. – Kerényi, Schrancz, Horváth F., Roni (Gyömbér), Rajnay, Budovinszky, Luizinho (Germán), Tóth G., Kapic, Szekér (Ahodikpe). Edző: Urbán Flórián.
Gsz.: Töltősi, ill. Germán.

16. p: Kalcsó jobb oldali szabadrúgása után a védőkről lecsorgó labdát Töltősi vágta a bal felső sarokba. 1–0.
86. p: Egy vendégszabadrúgás végén Germán három méterről lőtt a kapuba. 1–1.
90. p: Czanik cselezte át a vendégvédelmet, kitűnő labdáját Ogbodo kapta, aki hat méterről a kivetődő Szűcsbe lőtt.

Változatos, nagy iramú mérkőzésen az Integrál-DAC kitűnő játékkal végig győzelemre állt a feljutásra aspiráló vendégek ellen, de egy figyelmetlenség és a végén kihagyott lehetőség miatt végül csak döntetlenre futotta.
Jók: Csikós, Czanik, Müller, Töltősi, ill. Schrancz, Szekér.

Szentes Lázár: – Változatos, nagyon izgalmas mérkőzésen mind a két csapat nyerhetett volna, viszont az utolsó nagy lehetőség előttünk adódott.

Urbán Flórián: – Ha nem adtunk volna egy félidőnyi előnyt a hazaiaknak, nyerhettünk volna.

A kék mezes Integrál-DAC izgalmas, változatos mérkőzést vívott a feljutásra is esélyes Pápával. Fotó: Krizsán Csaba

MTE 1904 - PMFC 0-2 (0-0)
Mosonmagyaróvár, 600 néző. V.: Kiss N.
Gsz.: Kulcsár, Horváth Zs.
MTE 1904: Antal – Salamon, Császár, Tóth N. (Varga B.), Kiss R., Fehér B., Schafranek, Németh B., Régi (Zentai), Japa, Zámbó. Edző: Véber György.
PMFC: Farkas – Gulyás (Törtei), Szabados, Sipos J., Kulcsár, Lengyel (Horváth Zs.), Simonfalvi, Lantos, Fónai (Luczek), Újlaki, Nagy D. Edző: Nagy Tamás.

21. p: Fónai egyedül lépett ki a védők közül, de 5 méteres lövését Antal bravúrral védte.
49. p: Horváth Zs. szépen ment el a bal oldalon, lapos beadása után a labdát  Kulcsár hat méterről laposan lőtte a hálóba. 0–1.
66. p: Kulcsár egyedül tört kapura, de lövését Antal lábbal védte.
76. p: A már nem először elmélázó védők közül Fónai lépett ki, beadását Horváth Zs. két méterről laposan a kapuba gurította. 0–2.

A kezdés után mindkét csapat támadólag lépett fel, gólhelyzetek kialakításában nem volt hiány egyik oldalon sem, de ezek rendre kimaradtak. Szünet után a hazai védelem jóvoltából a pécsiek több helyzetükből kettőt kihasználtak és biztosan nyerték a mérkőzést. A második játékrészben a motiválatlanul játszó MTE ellen a vendégek nagyobb különbségű győzelmét Antal kapus bravúros védései akadályozták meg.
Jók: Antal, Fehér, ill. Szabados, Horváth Zs., Lantos.

Véber György: – Eddig maximálisan kiálltam a játékosaimért, de ma sportemberként megbuktak.

Nagy Tamás: – Egy rendkívül fegyelmezetten és akaratosan játszó csapattal szemben mindig értékes a győzelem.

Dunaújváros - Gyirmót 3-1 (1-1)
Dunaújváros, 100 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Nagy I. (2), Micskó, ill. Pék.
Dunaújváros: Kurucz – Szabó G., Facskó B., Nagy A., Pénzes B., Facskó J. (Szauter), Riedl, Micskó, Nagy I. (Stocker), Hefler, Drozdik (Szepesi). Edző: Szepesi László.
Gyirmót: Boros – Varga G., Radics, Kozmér, Szabó Cs. (Németh L.), Nagy L. (Tóth N.), Pék, Török Z., Szabó Zs. Burányi, Oross. Edző: Hannich Péter.

23. p: Hefler balról belőtt labdáját Boros kiütötte, s az érkező Nagy I. az üres kapuba fejelt. 1–0.
24. p: Varga szabadrúgását Oross a keresztbefutó Pék elé fejelte, aki két méterről a hálóba továbbította a labdát. 1–1.
55. p: Szauter jobbról élesen belőtt labdáját Nagy I. az ötösön lekezelte, majd Boros mellett a hosszú sarokba passzolt. 2–1.
67. p: Ismét Szauter ment el a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Micskó óriási erővel a kapu bal sarkába küldte. 3–1.

Az agresszíven játszó Dunaújváros rákényszerítette játékát a Gyirmótra, amely a második félidőben ezt nem tudta ellensúlyozni. Kétgólos hátrányban a Gyirmótnak lett volna lehetősége akár az egyenlítésre is, azonban a helyzetek kimaradtak.
Jók: Nagy I., Micskó, Kurucz, ill. Pék.

Szepesi László: – Az első félidő agresszív játéka meghozta  gyümölcsét és a második félidőben már a helyzeteket be is rúgtuk.

Hannich Péter: – Nagy lehetőséget szalasztottunk el a felzárkózáshoz.

12

Keleti csoport: Orosháza–Baktalórántháza 1–1, Vác-Újbuda–Kazincbarcika 1–1, Vecsés–BKV Előre 2–1, Makó–Cegléd 0–1, Kecskemét–Tuzsér 4–0, Szolnok–Ferencváros 2–1, Bőcs–Jászberény 1–2, Mezőkövesd–Tököl 0–2.

Hatot lőtt idegenben az ETO B

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Bakony-csoportjának 20. fordulója. Eredmények és tabella. Tovább olvasom