2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Íjászat, röplabda, kézilabda - hírek a megyei sportvilágból

Kupák, tornák sorozatát rendezték a megyében, s megkezdődött a tavasz a megyei női I. és II. osztály kézilabdásainak körében is.

Remeklő bercsényisek

Íjászat. Ajkán rendeztek terempályaíjász-versenyt, melyen a győri Bercsényi DSE versenyzői is részt vettek. A 2x10x3 vesszős, 18 m-es távon történelmi kategóriában az ifjúságiak között Oross Kristóf első, a felnőtt nőknél Prekop Gabriella első, Vági-Albert Erika harmadik, a felnőtt férfiaknál Tamás László első, Jónás László második, a szenior férfiaknál Vági Miklós második, Baradics Zoltán harmadik lett.

Tornák futószalagon

Röplabda. Ajkán a Boros-kupán (15 csapat) az Ikrény csapata negyedik lett (a csapat legügyesebb játékosa: Lőrincz Brigitta). Szombathelyen a Savaria-kupát (16 csapat) az Ikrény nyerte (Lőrincz Brigitta), s a gyerek lányoknál is az Ikrény végzett az élen. Az Ikrényben rendezett szuperminitornán (12 csapat) Győri Röpsuli (Horváth Dóra), Ikrény I (Tóth Laura), Ikrény II (Fodor Boglárka) volt az első három sorrendje. A Radnóti-torna (4 csapat) végeredménye: 1. Radnóti ISK A, 2. Radnóti ISK B, 3. Fekete ISK, 4. Nádorvárosi ISK.

Izomláz-kupa

Labdarúgás. Hetedik alkalommal rendezték meg Sopronban az Izomláz-kupa teremlabdarúgó-tornát. A szeniorverseny végeredménye: 1. Somorja, 2. Izomláz, 3. Bősárkány. A legjobb góllövő Salánki Balázs (Izomláz), a legjobb kapus Sárközi Lajos (Somorja), a legjobb mezőnyjátékos Varga Károly (Somorja) lett. A juniorverseny végeredménye: 1. Bősárkány, 2. Izomláz, 3. Somorja. A legjobb góllövő Németh László (Bősárkány), a legjobb kapus Szűcs András (Bősárkány), a legjobb mezőnyjátékos Szabó András (Izomláz) lett.

Old Boys-kupa

Labdarúgás. Hatodik alkalommal rendezték meg Mosonszolnokon az Old Boys-kupát, amelyen csak negyven év feletti játékosok szerepelhettek. A kétnapos tornára tizenhárom csapat nevezett. A tornagyőzelmet a Jánossomorja csapata hét mérkőzésből hét győzelemmel, 40–5-ös gólkülönbséggel nyerte a Révais Tanárok és a Calor csapatai előtt. A legjobb góllövő Kovács Tibor, a legjobb kapus Berta Ernő, a legjobb játékos: Varga Róbert (mind Jánossomorja) lett.

Megkezdődött a tavasz

Kézilabda. Megyei női I. o., őszről elmaradt mérkőzések: ETO-Gárdonyi–ETO IV 20–39, VKCSK II–ETO-Gárdonyi 19–23. Előrehozott mérkőzések: ETO IV–ETO V 41–22, Mogaac II–ETO IV 19–37, Csorna I–ETO V 26–23, Pannonhalma–Mogaac II 28–28. 14. forduló: VKCSK II–Fertőszentmiklós 11–16, Mogaac II–Dunaszeg 26–28, ETO V–Dunakiliti 21–23, Hegykő–ETO IV 22–38, Koroncó–Pannonhalma 25–19. 15. forduló: ETO-Gárdonyi–ETO V 13–37, Dunaszeg–Koroncó 35–27, Dunakiliti–Mogaac II 29–25, Beled–Fertőszentmiklós 20–24, Csorna I–Hegykő 18–24. Megyei női II. o., őszről elmaradt mérkőzés: Szany–Csorna II 35–23. 12. forduló: Csorna II–Győrszemere 26–24, Öttevény–Győrzámoly 25–23, Bágyogszovát–Kapuvár 22–17, Rábapordány–Szany 20–22. A Bősárkány szabadnapos volt.

Magyar-orosz: biztonsági cég vigyázza majd a rendet

A szerdai magyar-orosz válogatott meccsen nem lesz rendőri jelenlét - az MLSZ egy biztonsági céget… Tovább olvasom