2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Igazolni nagyon jól kell tudni

Kosárlabda Euroleasing- Orsi Sopron Valenciennes 69 65 (18–15, 25–21, 16–14, 10–15) Sopron, női Euroliga-negyeddöntő, 2. mérkőzés, 1700 néző. V.: Ziembliokoi (lengyel), Mrdak (szerb-montenegrói).
„ Páholyból" figyelhette a Brno ellenfélnézőbe Sopronba átugró edzője, Jan Bobrobvsky a mérkőzést. A csehek megnyerték a maguk párharcát, némi amerikai–orosz–grúz diplomáciai bonyodalmat és olimpiai bajnokok zavaros útlevélügyét ügyesen kihasználva játék nélkül jutottak a Final Fourba a védő orosz Jekatyerinburg ellenében. Mindkét csapatban akadt egy-egy hiányzó, Török, illetve Sauret. Olyan bravúrral kezdődött a mérkőzés, amilyenre már hazai pályán régóta vártak a drukkerek. Bieliková dobott be egy hárompontost! Ezt követően „egyesével" haladtak a felek, jó ideig jobbára büntetőkből szerezték pontjaikat a csapatok. A mérkőzés első dupláját a hazai közönség nagy örömére Streimikyte szerezte, ám Feaster ügyes hármasa már a vendégcsapat vezetését jelentette. Aztán Zakaluzsnaja verte meg remekül egy az egyben Európa legjobbját, Wauterst, majd Streimikyte dobott remek hárompontost. Szédületesen kezdte a második negyedet az Orsi. A negyed közepén azonban elfáradtak a hazaiak, a kritikus időszakban nagyon jól jött az első igazi magyar pont Szlimák Hajnalkától. Időkérés után Hejková „elővette" Horváth Zsuzsát, aki a következő három akcióból 8 pontot szerzett.

A második játékrészt is kitűnően kezdte a Sopron, hamar 11 pontra duzzadt az előny. Ez talán túlságosan is megnyugtatta a hazai csapatot, többször is gondba került a támadóidővel Hejková együttese. A megingást könyörtelenül kihasználta a francia csapat, nyílttá téve a meccset. A „kátyúból" Streimikyte rángatta ki az Orsit szép tempójával, Kovacevic is magára talált, így jelentős előnnyel várhatta a zárószakaszt a soproni csapat. Az utolsó negyedet három 195 centis játékossal kezdte a Valenciennes. Bár Vajda kosara nyitotta a játékrészt, a továbbiakban jó ideig áthatolhatatlannak tűnt a soproniak számára a fal. Roppant izgalmas lett a végjáték, amelyben döntőnek bizonyult az, hogy a mérkőzés utolsó percében Streimikyte négy büntetőt is magabiztosan értékesített. A litván játékos bizonyította, „jó vétel volt", ő lett a mérkőzés legértékesebb játékosa.

Streimikyte arról, hogyan dobta be oly magabiztosan a négy büntetőt az utolsó percekben: – Bár rettenetesen elfáradtam a végére, próbáltam koncentrálni a büntetőkre és bedobni. Talán mert pályafutásom során voltam már néhányszor ilyen helyzetben, sikerült.
Horváth Zsuzsa arról, hogyan kell a kispadról beállva három támadásból 8 pontot szerezni: – Minden az első dobáson múlt! Az bement, s aztán szinte magától jött a többi.

Harmincöt éves történetek

Orosz László talált először a kapuba 1969-ben. Rába ETO néven az első bajnoki mérkőzésen győzelem… Tovább olvasom