2017. 06. 24. szombat - Iván 18°C | 33°C Még több cikk.

Igazi rangadó volt: SEAT Lami-Véd Győr-Szeged 72-71

A női élvonalbeli kosárlabda bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a Győr hazai pályán egy ponttal nyerte a Szeged elleni rangadót.

SEAT Lami Véd Győr – Szeviép-Szeged 72-71 (21-14, 20-18, 14-12, 17-27)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 300 néző. V: Valovics, Gorka, Jakab

SEAT LAMI-VÉD GYŐR: Semsei 6, VIDA 9, CARSON 18/3, Olajuwon 10, Kublina 7.
Cs: Horváth Zsófia, ENGLERT 11, Delmis 3, Kovács K. 4, Őri 4.
Edző: Tapodi Péter

SZEGED: Németh B. 6, LACZI 16/6, RASHEED 14, Roglics 4, Keller 2.
Cs: Laklóth 16/9, Fejes 5/3, Farkasinszki 8.
Edző: Bencze Tamás

Tapodi Péter: – Nagyon meg kell becsülnünk ezt a sikert, mert még csak keressük a csapatunkat, s azokat a rotációkat, melyek működőképessé teszik a gárdát. Örülök, hogy megőriztük a veretlenségünket.

Bencze Tamás: – Ha egy csapat játékosai indulásnál eggyel többet léphetnek a szabályosnál, az ellen nehéz védekezni. Nagy hátrányban voltunk ezen a téren, de így is volt tartásunk, nem adtuk fel egy percre sem. Mindezek ellenére gratulálok a győrieknek a győzelemhez.

Mindkét oldalon nehéz mérkőzésre számítottak. A győriek azért, mert a Szeged előrébb tart a felkészülésben, a Tisza-partiak meg azért, mert erős csapatnak tartják a SEAT Lami-Védet, mely hazai pályán még nehezebben verhető. Persze épp a Szeged az, mely már okozott vaskos meglepetést a szezonban: legyőzte az MKB-Euroleasing Sopron együttesét.

A mérkőzés a győriek szempontjából indult jobban, bár a találkozó ritmusát nehezen vették fel a csapatok. Kissé idegesek voltak a játékosok, így kosáresőről nem lehetett beszélni az első hét-nyolc percben. A játékrész hajrájában aztán a hazaiak lendültek bele előbb, s sikerült hét ponttal meglépniük. A második tíz percben sem változott a játék képe, nem nagyon változott a különbség. Győri kosárra rendre jött a válasz a túloldalról, s viszont is ez volt a forgatókönyv. A félidei állás (41–32) alapján gyakorlatilag megjósolhatatlannak tűnt a végeredmény. Látszólag biztosan őrizte azért előnyét a SEAT Lami-Véd, de az látható volt, hogy komoly energiákat kellett ehhez mozgósítania.

Fordulás után többnyire tíz ponttal vezetett a győri együttes, de a Szeged nem adta meg magát, s nem engedte távolabbra Tapodi Péter tanítványait. A negyedik negyednek is „látótávolságon" belülről vágott neki a Szeged (55–44), de az idő fogytával csak egy egységnyit sikerült faragniuk a vendégeknek (35. perc: 63–53). Ekkor nagy hajrába kezdtek Némethék, s feljöttek négy pontra. Az utolsó percben azonban még mindig hét pont volt a győrieknek (68–61). Innen sikerült egyenlítenie a Szegednek, de jött Carson, aki egy ziccert értékesített, majd Englert két büntetője is a gyűrűben landolt. Négy másodperccel a vége előtt négypontos győri vezetésnél hozhatta fel a labdát a Szeged, s a dudaszó pillanatában elért triplával sikerült a legminimálisabbra csökkenteni a különbséget, a győzelemnek azonban a győriek örülhettek.

A Szeged együttese lesz ma a SEAT Lami-Véd Győr együttesének ellenfele a női bajnokságban. Hazai pályán mindenképpen esélyesebb a győri gárda, bár a felkészülés a vendégeknél volt zökkenőmentesebb. Hogy nem veszélytelen ellenfél a legutóbbi bajnokság bronzérmese, azt nemrég éppen a másik megyei együttes, az MKB-Euroleasing Sopron bizonyította, Szegeden hosszabbításban legyőzte ugyanis Székely Norbert csapatát. Igaz, a következő hazai mérkőzésén az FTC nyerni tudott a Tisza partján.

Ahogy a tavalyi meccsen, úgy most is nagy csata vár Horváth Zsófiáékra a Szeged ellen. Fotó: Kisalföld-archívum

„A közös munka mindenképpen a szegediek mellett szól, mert míg ők két és fél hónapot együtt tudtak dolgozni, mi két hete végzünk csapatjellegű munkát, sőt, hétfőn volt az első olyan edzés a nyár óta, amikor mind a tizenhárom játékosom rendelkezésre állt. Intő jel számunkra a Szeged Sopron elleni eredménye, hiszen gyakorlatilag hasonló cipőben járunk, mint az MKB. Ennek ellenére hazai pályán mindenképpen szeretnénk győzni, s megőrizni veretlenségünket. Tudjuk, miként lehet megtörni a Szeviép ellenállását, remélem, ezt a pályán is meg tudjuk majd mutatni" – fogalmazott Tapodi Péter, aki ismételten a védekezés fontosságát hangsúlyozta.

„Mindenképpen ez lesz a kulcs. Nálunk nem az a terv, hogy streetballcsapat legyünk, s úgy nyerjünk, hogy csak többet dobjunk, mint kapunk. Vallom, hogy igazán jó eredményt hosszú távon csak úgy lehet elérni, ha jó a védekezés, ez mindennek az alapja. Ez persze időigényes feladat, hiszen sok új játékosunk van, akik különböző helyekről, különböző állapotban érkeztek hozzánk, így ezt összehangolni a legnehezebb. Nem panaszkodunk azonban, hanem dolgozunk, s úgy vélem, jó úton járunk. Bízom a csapatban, hogy megoldja majd az előtte álló feladatot is" – fogalmazott a győriek vezetőedzője, aki mint már említette, minden játékosára számíthat, bár tény, a sérülésből felépültek közül azért még vannak, akik meccshiánnyal küszködnek.

• 5. dzsoni 2010. október 21. 14:28
    „Szép volt csajok! Hedon gyere ki egyszer meccsre, ha látod Carsont játszani talán megszereted a kosárlabdát:) Ha akkor sem, akkor menjél foci meccsre, azt biztos élvezni fogod!!!”
  • 4. -.- 2010. október 20. 21:43
    „Reszkess Sopron, van csapatunk! :)”
  • 3. Mezike 2010. október 20. 21:24
    „Annyi biztos volt, mint Szegeden a Sopron ellen. :-)
    Ez a "városidegen" nagyon röhejes kifejezés. Nem unod még?”
  • 2. Hedon 2010. október 20. 20:34
    „Komoly nézőszám lehetett megint
    ha ki sem merik írni.

Városidegen sportág nem kell erőltetni.
    Mehet vissza Sopronba ahonnan "teleportálták" Őket.”
  • 1. fcsopron60 2010. október 20. 18:01
    „online nincsen?”

Győzelemre gyúrnak Görbiczék a Krim ellen - videó

A Podravka elleni kiszenvedett győzelem után újabb nehéz feladat vár az Audi ETO csapatára a BL-ben.… Tovább olvasom