2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 20°C | 32°C Még több cikk.

Időben kapcsolt a Matáv

A Matáv FC Sopron labdarúgó-csapata kedden sporttörténelmet írt, legyőzte a Bp. Honvédot.

A Matáv FC Sopron labdarúgó-csapata kedden sporttörténelmet írt, legyőzte a Bp. Honvédot és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe.

7. p: Balaskó újabb sarokrúgását követően a berobbanó Szekeres bombafejessel küldte a labdát Takács Tamás kapujába a léc alá, a bal oldalra. 1–0.

20. p: Kovács N. cselezgetett a jobbösszekötő helyén a soproni 16-os sarkánál, majd 14 méterről ballal váratlanul lövésre szánta el magát, és a remekül eltalált csavart labda védhetetlenül vágódott a soproni kapu jobb felső sarkába. 1–1.

96. p: Bagoly ívelte át a labdát a kispesti kapu előterébe jobbról a túloldalra, Sira pedig átfejelte azt a vendégek kapujának előterében tartózkodó Csordáshoz, a csatár pedig hat méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.

107. p: Budovinszky végzett el szabadrúgást 30 méterre a soproni kaputól, a sorfal fölött átlőtt labdája Balogh kapujának jobb alsó sarkában kötött ki. 2–2.

109. p: Bárányos és Tóth M. kényszerítőztek a kispesti 16-oson belül, előbbi visszakapta a labdát, s nyolc méterről lőtt. A labda Takács kapusról visszapattant elé, az alapvonal közelében duplázott és labdája a kispesti kapu közepében kötött ki. 3–2.

119. p: Lazic ugratta ki a baloldalon előretörő Tóth Mihályt, aki levezette a labdát az alapvonalig, majd annak közepéből visszagurított Lazichoz, aki a bal alsó sarokba helyezett. 4–2.

A remek időben a mérkőzésre kilátogató szépszámú soproni szurkolónak köszönhetően szenzációs hangulatban kezdődött az összecsapás. Magyar Kupa-elődöntőt, ilyen rangos mérkőzést, még nem játszottak Sopronban. A hazai labdarúgók rögtön gondoskodtak az amúgy is kiváló légkör fokozásáról. A félidő második felében ugyan mezőnyfölényben futballozott a Matáv, a hazai akciókban nem volt annyi átütő erő, mint a mérkőzés elején.

A szünetben Csaba váltott Csabát, és Pintér Attila nyilván a támadójáték hatékonyságának javítását remélte, ám a magas kispesti védők könnyedén fejelték ki a hosszú, ívelt labdákat. A hajrában mindkét kapu előtt adódott egy-két veszélyes helyzet, ám a kapusok a helyükön voltak.
A hosszabbításban eleredt az eső, pár perc után végre sikerült a soproni csapatnak hibázásra kényszeríteni az ellenfelet, leírhatatlan volt az öröm. A túlóra második fele Budovinszky egyenlítő góljával kezdődött, szerencsére 2 perc múlva a két egykori kispesti játékos akciója eredményre vezetett, s újfent vezetést szerzett a soproni csapat. A soproni szurkolók örömét aztán a hosszabítás utolsó percében egy remek kontra végén Lazic tette teljessé.