2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 4°C

Idegenbeli győzelmek

A vendégek már az első félidőben is jobban játszottak, s szép foko- zatosan két-három gólos előnyre tettek szert

Szigetvár

Kovács J. Lehmann 1 Horváth Sz. 4 Ambrus GYÁFRÁS 11/4 Horváth R. 1 Németh A. 6 Cs.: Pókos (kapus) Koncz Lévay Kovácsevics Császár Vujovics 3 Edző: Zádori László Hétméteresek: 5/4 Kiállítások: 8 perc
Tento- ETO

Gerháth FODOR 1 Struhár 3 KONKOLY 6/2 HERBERT 6 Nyikes 2 Németh T. 1 Cs.: TATAI 1 (kapus) JÓZSA 9/1 Remete Szalafai 3 Kovács Á. Németh Zs. Nánik Edző: Tóth László Hétméteresek: 3/3 Kiállítások: 20 perc
Szigetvár Tento-ETO 26 (12) 32 (15)

Szünet után ahelyett, hogy a Szigetvár csökkentette volna hátrányát, tovább nőtt a különbség. A vendégeket a szinte állandó emberhátrány sem roppantotta meg, így az egységesebb, jobb csapat benyomását keltő Tento-ETO magabiztosan nyert.

Zádori László: – Egy-két kulcsjátékosom mélyen tudása alatt játszott.
Tóth László: – A szezon magasan legjobb játékával megérdemelten nyertünk.

Férfi Bajnokok Ligája

A Pick-Szeged idegenben két góllal jobbnak bizonyult a román Constantánál, ezzel az élen végzett az A csoportban. Tovább menetel a Fotex is, amely a litván Granitas Kaunas legyőzésével továbbra is százszázalékos, de még nem első a G jelű kvartettben.

A továbbjutást mindkét magyar együttes már az előző fordulóban kiharcolta.

Eredmények: Constanta (román)–Pick-Szeged 21–23 (13–9), Fotex–Kaunas (lit ván) 38–17 (18–9).

4. Kaunas 1. Férfi EHF-kupa

A Tatabánya-Carbonex súlyos, 13 gólos vereséget szenvedett Franciaországban a Dunkerque-től a 16 közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén. Dunkerque (francia)–Tatabánya-Carbonex 36–23 (19–9). Az eredmény tükrében formalitásnak tűnik a jövő vasárnap sorra kerülő visszavágó.

A másik magyar érdekeltségű találkozón: Dunaferr–Cimos Koper (szlovén) 39–25 (21–12).

MTE 1904-Szolnoki MÁV Neusiedler 1-0

Az első negyedórában a lendületes MTE szép támadásokat vezetett és Schafranek révén megérdemelt… Tovább olvasom