2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Hosszabbítások, soproni sikerek

Két soproni kosárcsapat hosszabbításban nyert, a harmadik „érvényesítette” a papírformát. Az Ászok-SMAFC és a Röhnisch Foton hihetetlen izgalmak közepette kerekedett felül riválisán, az Euroleasing-Orsi viszont nem tudta megszorítani a bajnoki cím védőjét.

Zakaluzsnaja játékával sem lehettek elégedettek.
Kispad – nagy akarás

Megszerezte második győzelmét a Soproni Ászok-SMAFC férfiegyüttese, amely a Mol-Szolnok gárdáját fektette két vállra hosszabbításban.

– Sajnos megint „hoztuk" szokásosan gyenge első negyedünket, kilenc ponttal meglépett a Szolnok – taglalta a Krasznai-csarnokbéli csata aggasztó első tíz percét Vetési Imre, a soproniak szakvezetője. – Utána azonban hamarabb lábra kaptunk, mint korábban, így sikerült már a második negyedben utolérni az ellenfelet. Nagyon izgalmas meccs volt és hatalmas taktikai ütközet. A védekezéssel továbbra sem vagyok elégedett, de a hatalmas akarás meghozta a régen várt sikert.

Vetési Imre elmondta még, hogy a litván Vilcinskas marad az együttes centere, az őt sérülése idején helyettesítő szerb-montenegrói Adzictól már el is köszönt a vezetőség.

Ötödik győzelem

Hihetetlen feszült légkörű, rengeteg fordulatot hozó mérkőzésen szerezte meg zsinórban ötödik bajnoki győzelmét a Röhnisch Foton Sopron gárdája.

A siker értékét az növeli, hogy ezúttal bizony a közelmúltbeli, helyenként szellemes és látványos játéknak nyoma sem volt a Fotonnál. Körülményesen, erőlködve, görcsösen kosaraztak a soproniak – nagyjából úgy, ahogy az évad elején tették.
A héten még edz a Foton, aztán egy hét pihenőt kapnak a lányok, majd az ünnepek között folytatják a munkát.

A külföldiek döntöttek

A várakozásnak megfelelően biztosan nyert a Pécs az Euroleasing-Orsi Sopron ellen. A mérkőzésen sokat számított az a két-három perc a második negyed elején, amit a soproniak legjobbja, Gordana Kovacevic a kispadon töltött. Akkor még a soproniak vezettek 18–15-re és a kiváló szerb kosaras 11 pontot szerzett addig. Aztán leült, és mire visszatért, már 26–18-ra a Pécs vezetett, azaz nélküle gyorsan produkált egy 0–11-et az Orsi. Sajnos ez is azt mutatja, hogy jelenleg mennyire egyemberes csapat a soproni, bár a második félidőben Vajda Anna felnőtt a feladathoz.

Ha lebontjuk posztokra a légiósok teljesítményét, akkor még tisztábban látszik, a külföldi középjátékosok közötti különbség döntötte el a mérkőzést, ugyanis a pécsi Branzova–Anderson kettős dobott pontok tekintetében 37–16-ra verte a Vesel–Zakaluzsnaja duót.
Az Orsi fekete hetet zárt, az elmúlt egy hétben háromszor kapott ki, és mindháromszor hazai közönsége előtt. Szerdán Rózsahegyen játszik Euroliga-mérkőzést.

Érvényre jutott papírforma

Euroleasing- Orsi Sopron MiZo Pécsi VSK 57 69 (15-12, 10-22, 19-21, 13-14) Sopron, NB I-es… Tovább olvasom