2017. 04. 28. péntek - Valéria 6°C | 10°C Még több cikk.

Hogyan maradhat NB II-es a Soproni VSE?

A Soproni VSE a zárómérkőzésen Felcsúton az NB I-be már feljutott Puskás Akadémia ellen játszik.

Az NB II zárófordulója előtt sok a találgatás a végső sorrendet illetően, a legjobb megfogalmazás talán az lenne: tart „a játék a számokkal". A sok „ha" inkább a Nyugati csoportra jellemző, a Keleti csoportban az élvonalbeli csapatok második gárdái előkelő helyen zárják a bajnokságot, így ott akár a csoport 12. helyezettje is az új másodosztály tagja lehet.

A Nyugati csoportban a dobogós helyek már elkeltek, a negyedik ZTE helyzete is szinte biztosnak mondható, de az 5. helytől a 10. helyig még sok a kérdőjel. A Soproni VSE a zárómérkőzésen Felcsúton az NB I-be már feljutott Puskás Akadémia ellen játszik.

– Soproni siker és a Tatabánya, illetve az Ajka hazai veresége esetén a Sopron akár 5. is lehet.

– A Puskás Akadémia–Sopron döntetlen esetén biztos a lila-fehérek 7. helye, azaz az osztályozó.

– Soproni vereség és szigetszentmiklósi győzelem esetén Sopron a 8.
Az Eger NB I-ből kiesett csapata nem kapott licencet a másodosztályban sem, így értelemszerű lenne, hogy a két csoport jobbik 6. helyezettje közvetlen feljutna az új másodosztályba. Sopron idegenbeli sikere esetén az SVSE gárdája jobb lenne keleti ellenlábasánál, a Szolnoknál, ebben az esetben a Nyugati csoport 7–9. helyezettje lehetne az osztályozós.

– A Sopron és a Tatabánya döntetlenje és a Szolnok győzelme esetén a legjobb 6. hely a Szolnoké.

– Szolnoki vereség, ceglédi győzelem esetén a Cegléd lenne a legjobb hatodik.

Serena Williams tovább menetel a Roland Garroson

A világelső Serena Williams sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba szerdán a francia nyílt… Tovább olvasom