2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 2°C Még több cikk.

Hockenheim: csillaghullás

A Német Nagydíjon csak kevesen voltak olyanok, mint a kolumbiai Montoya, a skót Coulthard vagy az olasz Trulli, akik örülhettek, sokkal többen voltak azok, akik nagyon balszerencséseknek érezhették magukat ezúttal.

A kolumbiai Juan Pablo Montoya (Williams-BMW) pályafutása harmadik győzelmét ünnepelte a Forma–1-es világbajnokság Német Nagydíján, s ezzel mindjárt elő is lépett a vb második helyén lévő első számú trónkövetelőnek. Ehhez pedig nemcsak az kellett, hogy megnyerje a skót David Coulthard (McLaren-Mercedes) és az olasz Jarno Trulli (Renault) előtt ezt a versenyt, hanem az is, hogy a nagy esélyesek közül többen is kiessenek, s a világbajnokságot vezető M. Schumacher a második helyen haladva, nem sokkal a befutó előtt kapjon durrdefektet.

A rajt ezúttal katasztrofális volt: a Rubens Barrichellót (Ferrari) támadó Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) a pálya széléről próbált pozíciót fogni, közben Ralf Schumacher (Williams-BMW) középről zárt balra, s ketten szinte harapófogóba fogták a teljesen vétlen brazilt. Mindhárman feladásra kényszerültek. Rajtuk kívül még az ír Ralph Firman (Jordan-Ford) és a német Heinz-Harald Frentzen (Sauber-Petronas) is kiesett.

Miután a biztonsági autó elhagyta a pályát, Juan Pablo Montoya vezette a mezőnyt, mögötte Jarno Trulli, Fernando Alonso, Michael Schumacher, Mark Webber és David Coulthard haladt. Húsz körnek kellett eltelnie ahhoz, hogy M. Schumacher fokozatosan megközelítse Trullit és Alonsót, s újabb ötnek, hogy előzési pozícióba kerüljön. A 31. körben, amikor Alonso a pálya stadionrészének bejáratánál kicsúszott a fűre, M. Schumacher megelőzte, s a 3. helyen folytatta a Német Nagydíjat. Eközben Coulthard egyre közelebb került az élcsoporthoz, s miután mindössze 9,6 mp-ig volt a bokszban, feljött a 4. helyre. Az 59. körben a Ferrari ötszörös világbajnoka még úgy is megelőzte a Renault olasz pilótáját, hogy rövid ideig elhagyta a pályát. M. Schumacher ezután gyorsan el is húzott Trullitól és Coulthardtól, majd a McLaren-Mercedes skót versenyzője is elment Trulli mellett.

Már csak négy kör volt hátra, amikor M. Schumacher bal hátsó kereke defektet kapott, s alig tudott elvánszorogni a bokszig, ahol 7,2 mp-ig volt, s végül a hetedik helyre tudott besorolni. Közben a nap hőse, Juan Pablo Montoya elképesztően nagy fölénnyel diadalmaskodott, több mint egy perccel előzte meg riválisait.

A Német Nagydíj végeredménye: 1. Montoya, 2. Coulthard, 3. Trulli, 4. Alonso (spanyol, Renault), 5. Panis (francia, Toyota), 6. da Matta (brazil, Toyota), 7. M. Schumacher, 8. Button (angol, BAR-Honda).
A Forma–1-es világbajnokság állása a tizenkettedik futam után, a Magyar Nagydíj előtt: a pilótáknál 1. M. Schumacher 71 pont, 2. Montoya 65, 3. Räikkönen 62, 4. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 53, 5. Barrichello 49, 6. Alonso (spanyol, Renault) 44. A konstruktőröknél 1. Ferrari 120 pont, 2. Williams-BMW 118, 3. McLaren-Mercedes 103.

Újból elmaradt az ETO-győzelem

Hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Győri ETO FC a Balaton FC ellen az Arany Ászok… Tovább olvasom