2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

Hiába vezetett a Real: a Barça nyerte az El Clasicót - fotók, videó!

A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona 3-1-re győzött a Real Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság szuperrangadóján.
De mi is az a Real Madrid? Real Madrid-Barcelona 1-3 (1-1). Fotó: MTI (galéria)
A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona 3-1-re győzött a Real Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombat esti szuperrangadóján. A katalánok ezzel megszakították a fővárosiak 15 tétmérkőzésből álló győzelmi sorozatát.

José Mourinho: - A szerencse fontos szerepet játszott ma, 1-0 után Ronaldo olyan helyzetet hagyott ki, amelyet máskor nem, aztán az ellenfél egy megpattanó lövéssel jutott előnyhöz" - elemezte a történteket Mourinho. "Később 2-2-nél is volt esélyünk, mire kaptunk még egy gólt, ami szétzilált bennünket. Szóval ez a szerencse meccse volt, de nem akarok semmit elvenni a Barcelonától. Szomorúak de nyugodtak vagyunk, mindkét csapatnak 37 pontja van, mi eggyel kevesebb meccset játszottunk, úgyhogy jó esélyünk van arra, hogy éllovasként menjünk a karácsonyi szünetre.
A portugál edző kitért arra is, hogy a barcás Lionel Messi kis híján begyűjtötte második sárga lapját is az első félidő végén: - Nálam ez kiállítás volt, de a bíró közelebb állt, és jobban látta.

Josep Guardiola: - Nem hiszem, hogy a Madrid megtörik ettől a vereségtől. Ők vezetik a tabellát, és novemberben vagy decemberben nem lehet senkit bajnoknak kikiáltani. Ami Victor Valdes kapushibáját illeti, utána remekül védett, ez is mutatja, hogy milyen erősek vagyunk még akkor is, amikor a Real Madrid az ellenfél.

Ez volt a két csapat történetének 216. tétmérkőzése: a Barça 85. alkalommal diadalmaskodott, emellett 86 Real-győzelem és 45 döntetlen született. Érdekesség, hogy Guardiola 2008-as kinevezése óta a katalánok még nem szenvedtek vereséget a Santiago Bernabeu Stadionban. A madridiak bajnoki mérkőzésen utoljára 2008. május 7-én tudták legyőzni az örök riválist.

Gyors góllal indult az El Clásico. Rögtön a középkezdés után a vendégek kapusához, Valdeshez került a labda, amit aztán eladott, majd némi szerencsével az ötösön álló Benzema találta magát helyzetben és nem hibázott. Így már a 23. (!) másodpercben vezetett a Real Madrid.

A 30. percben egyenlített a Barcelona: Messi félelmetes sebességgel indult meg a középpályán, majd nagyszerűen ugratta ki Sanchezt, a chilei támadó pedig nagy erővel lőtte ki a jobb alsó sarkot.

Real Madrid 1-3 Barcelona - All Goals by goalsarena2012
Real Madrid-Barcelona 1-3 (1-1)

A fordulást követően a vezetést is megszerezte a vendégcsapat: a Barça-mezben 600. tétmérkőzésén pályára lépő Xavi távoli lövése megpattant Marcelón, a labda pedig a vetődő Casillas mellett a hálóba csorgott. A 66. percben tovább növelte előnyét a Guardiola-alakulat: Dani Alves tökéletes beadását Fabregas fejelte a bal alsó sarokba.

Ez volt a két csapat történetének 216. tétmérkőzése: a Barça 85. alkalommal diadalmaskodott, e mellett 86 Real-győzelem és 45 döntetlen született. Érdekesség, hogy Josep Guardiola 2008-as kinevezése óta a katalánok még nem szenvedtek vereséget a Santiago Bernabeu Stadionban. A madridiak bajnoki mérkőzésen utoljára 2008. május 7-én tudták legyőzni az örök riválist.

Primera División, 16. forduló:
Real Madrid-FC Barcelona 1-3 (1-1)
----------------------------------
gól: Benzema (1.), illetve Sanchez (30.), Xavi (53.), Fabregas (66.)

Real Betis-Valencia 2-1 (0-0)
-----------------------------
g: Castro (90., 94.), illetve Dorado (66., öngól)

„idézem:
    Később 2-2-nél???????a végeredmény 3:1,mikor volt 2-2?”

Fejbe dobta a bírót:kifizette csapata büntetését a kézilabda-szurkoló

Megbánta bűnét, és kifizette csapata büntetését a német kézilabda-bajnokságban szereplő Eintracht… Tovább olvasom