2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Hévízen a győriek lubickoltak

Labdarúgás - Eredmények és tabella az NB III Bakony-csoportjának 23. furdulójából.

Hévíz - Győri ETO FC B 0-5 (0-0)
Hévíz, 500 néző. V.: Kovács G.
Gsz.: Csermelyi (2), Klement B., Dorogi, Lappints.
Kiállítva: Buza (75.).
Hévíz: Bartos – Lukácsa, Buza, Buzási, Horváth E. (Kovács Zs.), Sipos, Covic (Hegedüs), Páli N., Czafit, Harth, Páli K. Edző: Glázer Róbert.
Győri ETO FC B: Molnár P. – Dorogi, Kiss Zs., Dombi, Leitold, Klement B., Cseri, Copa, Csermelyi (László), Gál A. (Berde), Varga L. (Lappints). Edző: Klement István és Galambos Zoltán.
A 47. percben Csermelyi lépett ki a védők közül, s átemelte Bartoson a labdát. 0–1. Az 55. percben Leitold beadását Csermelyi lőtte a hálóba. 0–2. Tíz perccel a vége előtt Dombi visszapasszolt labdájából Klement B. óriási gólt lőtt. 0–3. A 85. percben Klement B. beadását Dorogi fejelte a hálóba. 0–4. Az utolsó percben Leitold beadását Lappints fejelte a kapuba. 0–5.
A lelkesen és agresszívan játszó hazaiakat a második félidő elején lőtt két szép góllal fogta meg a kulturáltan játszó vendégcsapat. A kiállítás után már csak a gólkülönbség volt a kérdéses.
Jók: Buzási, Harth, Páli K., ill. Kiss Zs., Klement B., Cseri, Csermelyi.
Glázer Róbert: – Az első félidőben jól játszottunk, fölényben is voltunk. A folytatásban a jobb játékerőt képviselő ETO megérdemelten kerekedett felül, bár ehhez hozzájárult több egyéni hibánk.
Klement István: – A sors hosszú távon igazságos, ősszel is jobban játszottunk, mint a Hévíz, de akkor balszerencsések voltunk. Minden játékosunk dicséretet érdemel.

Tapolca - SVSE-GySEV 2-2 (0-1)
Tapolca, 100 néző. V.: Nagy A.
Gsz.: Sinkó, Hegedűs, ill. Németh D., Varga A.
Tapolca: Jánosa – Berta, Hegedűs, Bárány, Markó, Kóródi (Gelencsér), Hegyesi, Halász, Viski (Sinkó), Tóth F., Németh A. Edző: Lázár Szilveszter.
SVSE-GySEV: Sárdy – Pinezits, Katona, Horváth T., Geeb, Párkányi, Deák (Szabó A.), Varga A., Németh D., Mozsolits (Homor), Varga Z. (Horváth S.). Edző: Mozsolits Jenő és Katona Sándor.
A 9. percben Németh D. remekül ment el a bal oldalon és 8 méterről a kapus feje fölött a hálóba a bombázott. 0–1. A 18. percben Németh A. a jobbösszekötő helyéről célozta meg a hosszú sarkot, Sárdy bravúrral szögletre tenyerelte a labdát. A 69. percben Varga A. 30 méterről végzett el egy szabadrúgást, a labda az elmélázó Jánosa mellett a kapu bal oldalában kötött ki. 0–2. Potyagól. A 82. percben egy laposan belőtt labdára Sinkó érkezett jól és közelről a hálóba perdített. 1–2. A 92. percben egy szöglet után Hegedűs közelről fejelt a vendégkapuba. 2–2.
Nulla-kettő után a vendég Sopron elhitte, hogy már megnyerte a mérkőzést, s amit nyolcvan perc alatt felépített, nyolc perc alatt sikerült lerombolnia.
Jók: Hegedűs, Sinkó, Németh, ill. Katona, Geeb, Varga A.
Lázár Szilveszter: – Itthon egy jó csapat ellen, a padlóról felállva szerencsés egy pontot szereztünk.
Mozsolits Jenő: – Egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből, ennek ellenére gratulálok a fiúknak.

Andráshida - Kapuvár 2-0 (0-0)
Andráshida, 50 néző. V.: Gácser.
Gsz.: Varga T., Horváth T.
Andráshida: Kovács – Isler, Sipos (Horváth T.), Török, Szijártó, Gál, Varga T. (Németh Sz.), Zsuppán, Dobos, Horváth V., Varga Sz. Edző: Kovács Imre.
Kapuvár: Kleizer – Áder, Riedinger, Varga D., Axnix, Végh (Horváth A.), Markó, Nyerges, Böcskör, Licskai (Bencsics), Kránitz (Papp). Edző: Szeg Kálmán.
A mérkőzés első perceitől kezdve nagy volt a pályán a küzdelem, de elsősorban kapuvári helyzeteket láthatott a közönség. A vendégek elsősorban Kránitz révén veszélyeztettek, aki először egy bal oldali beívelés után 8 méterről kapásból a kapu fölé lőtt. Enyhe vendégfölény közepette a hazaiak csak elvétve vezettek támadásokat, amelyek végén a kapuváriak mindig magabiztosan tisztáztak, így döntetlennel fordulhattak a csapatok. A második félidő is hasonlóan küzdelmes játékot hozott, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, melyek végül a pontatlan passzok miatt kimaradtak. A 70. percben aztán a hazaiak az első helyzetükből gólt rúgtak. A balszélen lemaradó vendégvédők mögött Varga bújt ki, aki a kimozduló kapus mellett 12 méterről a rövid sarokba helyezett. 1–0. A gól után a kicsit görcsösen próbálkozó Kapuvár veszélyeztetett. Papp szabadrúgásból, bal oldalról középmagasan 20 méterről centikkel a jobb sarok mellé lőtt. A 88. percben a kitámadó Kapuvár megkapta a második gólját is, amit Horváth T. szerzett. A hazai játékos a bal oldalon 10 méterről a kapu közepébe helyezett.
Összességében korrekt játékvezetés mellett az egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb hazaiak jöttek ki győztesen.
Jók: Varga T., Zsuppán, ill. Varga D,
Riedinger, Végh, Kránitz.
Kovács Imre: – Csak a küzdőszellemünknek köszönhetjük a sikert.
Szeg Kálmán: – Gratulálok a játékosaimnak. A mai mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget.

Csorna - Csesztreg 2-1 (1-0)
Csorna, 250 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Hollósi, Bárány, ill. Németh I.
Csorna: Lőre – Nagy Sz., Horváth I. (Tóth D.), Jakab Á., Buti Zs., Véghelyi (Bárány), Kiss M., Fenyő, Nyerges, Hollósi, Herczeg (Fekete A.). Edző: Varga Péter.
Csesztreg: Dova – Somogyi, Szabó T., Tóth Z., Pintér (Pászti Márk), Szabó Zs., Billege (Szabó P.), Ozbor (Pászti Mihály), Németh I., Nagy N., Pető. Edző: Fentős Pál.
A 43. percben a Kisstől kapott labdát Nyerges kitűnően ívelte a kapu elé, melyet Hollósi fejjel a kapus fölött továbbított a hálóba. 1–0. Ezenkívül az első félidőben a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 55. percben Lőre futott ki a felívelt labdára, ütközött a vendégek csatárával, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A megítélt büntetőt Németh I. értékesítette. 1–1. Ezután a Csorna kapujához szorította a Csesztreget, több helyzetet is kidolgozott, végül a 76. percben sikerült megszerezni a győztes gólt. Ekkor tetszetős támadás után Nyerges ívelt középre, a labdát Bárány pedig a kapu közepébe lőtte. A 80. percben Hollósi egyedül tört kapura, a 16-oson belül lerántották, de a 11-es elmaradt.
Jók: Lőre, Buti, Jakab, Nyerges, Tóth D., ill. Szabó T., Tóth Z.
Varga Péter: – Mindkét csapat hasonló játékrendszerben játszott. Amit majdnem elvettek tőlünk, azt a közönségünk segítségével visszaszereztük.
Fentős Pál: – A győzelmet jobban akaró hazai csapat a kapu előtti agresszívabb játékával megérdemelten szerezte meg a három pontot.