2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Hét góllal győzött az Arsenal

Két érdekes eredmény is született az angol Premier League szombati mérkőzésein: az Arsenal 7 góllal verte a Middlesbrough csapatát, míg a Machesteri házi rangadón a City nyert az Uniteddel szemben.
Thierry Henry (Arsenal) három gólt lőtt a hétből
Fölényes Arsenal-győzelem született az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában: az ágyúsok a Middlesbroughnak hét gólt lőtetk. Thierry Henry a 20. percben lőtte az elsőt, majd a következő tíz percben Senderos és Henry újabb gólt szerzett. A francia támadó végül három találatig jutott. A Middlesbroughtól az utolsó negyedórában Dorivát kiállította a játékvezető.

Kikapott a második helyen álló Manchester United csapata a Manchester City otthonában. A hazaiak már az első félidőben két védelmi hibából, kétgólos előnyre tettek szert, a másodikban pedig Cristiano Ronaldo kiállítása után megpecsételődött a vendégek sorsa.

Manchester City – Manchester United 3-1 (2-0)
Sinclair (32.), Vassell (39.), Fowler (90+4.) ill. van Nistelrooy (76.).
Piros lap: Ronaldo (66.)

Arsenal-Middlesbrough 7-0 (Henry 20., 29., 68., Senderos 23., Pires 45., Gilberto Silva 59., Hleb 84.)
Piros lap: Dorivá(79.)

Aston Villa-West Ham 1-2 (Hendrie 27. ill. Zamora 51., Harewood 60.-11-es)

Charlton-Birmingham 2-0 (B. Hughes 29., Bent 90.)

Fulham-Newcastle 1-0 (Malbranque 75.)

Liverpool-Tottenham 1-0 (Kewell 59.)

Portsmouth-Everton 0-1 (Osman 31.)