2017. 10. 17. kedd - Hedvig 11°C | 21°C Még több cikk.

Helyzet nélkül az ETO: Győri ETO-Honvéd 1-3

Az ETO erőtlenül, lassan és elképzelés nélkül játszott. Helyzete sem volt a győri csapatnak.

Győri ETO FC-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Gsz.: Ahjupera ill Danilo 2, Ivancsics
OTP Bank Liga, 16. forduló, 2011. November 19., ETO Park, 17:30
Jv.: Bognár Tamás; assz.: Lémon Oszkár, Takács Gábor

Először kapott ki otthon a Győri ETO

Hazai vereségét szenvedte el a labdarúgó OTP Bank Liga mostani kiírásában, miután szombaton simán, 3-1-re kikapott a Budapest Honvédtól.

Danilo közeli találatával korán megszerezte a vezetést a Honvéd és azt meg is őrizte az első félidő végéig. Az ETO sok hibával játszott és az első 45 percben nem tudott gólhelyzetet kialakítani a vendégek kapuja előtt.

Szünet után gyorsan növelte előnyét a Honvéd és jól játszva megérdemelten győzött. Az ETO ezzel elveszítette március 5-ike óta tartó hazai veretlenségét.

90+1. perc: Ahjupera szépít fejeből egy bal oldali szabadrúgás után 1-3. Ez a vége.

89. perc: 1 perc lesz a hosszabbítás.

85. perc: Délczeg lövését fogta Sztevanovic.

83. perc: mintaszerű Honvéd kontra. Torgelléhez jutott el a labda jobb oldalon majd Ivancsics elé tálalt, aki 15 méterről azonnal lőtt a jobb alsóba. 0-3 - Ezzel eldőlt a három pont sorsa.

79. perc: Hidi lőtt ballal messziről mellé.

78. perc: Délczeg azonnal helyzetbe került. Sztevanovic megelőzte.

77. perc: Lovric is sárgát kapott. Újabb Honvéd csere: Délczeg a pályán Abass helyén.

76. perc: Dudás lövése pattant meg Hidin, majd veszélyesen csapódott kapura, de Sánta védett.

75. perc: Hajdú kapott sárga lapot.

73. perc: Danilo helyén Horváth Adrián.

72. perc: Danilo keltett zavart a győri kapu előtt. Végül Abass lőtt, sztevanovic védett.

69. perc: Hajdú labdáját Sztevanovic ütötte ki a léc alól.

68. perc: jól passzolgatott az ETO a Honvéd térfelének közepén. Végül Koltai lőtt távolról kapu mellé.

65. perc: Torghelle lőtt 18-ról. Sztevanivic védett nagyot.

65. perc: Dudás lövése is gyenge. Tchami helyére Németh állt be.

63. perc: Kiss távoli lövését védte Sánta. Kicsivel később Pilibaitis is kedvet kapott a lövéshez. Jócskán mellé.

60. perc: Danilo ezúttal bal oldalon tűnt fel. Szépen tette Torghelle elé a labdát, aki 10 méterről totál tisztán fölé lőtt.

59. perc: Ji-Paraná helyére Aleksidze áll be.

58. perc: a sokadik rossz győri passzot már kifütyüli a közönség.

56. perc: Torghelle tette Abassnak a labdát jobbra, aki cselezett, beadott Djordevic mellett. Danilo ismét jól érkezett, a védők ismét lemaradtak. 0-2

53. perc: Takács elé pattant vissza egy labda, aki tolt rajta egyet, így a kapu elé került. Sánta jól lépett ki. Takács telibe találta.

50. perc: Ivancsics bal oldali szögletét a rövid ötös sarkáról fejeli két méterrel a kapu mellé Torghelle.

47. perc: Dudás húzott el a jobb oldalon. Beadását Sánta szedte fel.

46. perc: a Honvéd kezdte a második félidőt. Koltai Tamás állt be Marko Dinjar helyére.

Az első félidőben vezet a Honvéd. Az ETO erőtlen, lassú és elképzelés nélkül játszik.

45. perc: szünet.

40. perc: Djordjevic és Danilo ütközött, mindkettőt ápolni kellett.

33. perc: Torghelle és Stanisic kapott sárgát egy kapu előtti kisebb balhé után. Mindketten megérdemelték. Az eset előtt Sztevanovic nagyot védett.

31. perc: Pilibaitis kapott sárga lapot. Abassnak rúgott oda.

27. perc: Takács lőtt távolról kapura. A középre tartó lövést biztosan fogta Sánta.

26. perc: Iváncsics rúgott be jobbról egy szabadrúgást. Torghelle fejelte kapura. Alig mellé.

29. perc: Szabó ballal 25-ről a léc fölé lőtt.

23. perc: Dudás adott be jobbról két védő között. Sánta kiöklözte.

19. perc: Abass sokadszorra rázta le Szabót. A beadást Sztevanovic ütötte épp egy Tchami elé, ez a lövés Takácsról levágódva mellé ment.

14. perc: Abass húzott el a jobb oldalon. Sztevanivic jókor lépett ki a kapujából.

14. perc: Ahjupera emelt Dudás elé egy kontra végén, de utóbbi kapáslövése mellé ment.

10. perc: Ji-Paraná szöglete pontosan szállt Djordjevic fejére, aki nagyon rösszul oldotta meg.

8. perc: Dudás lőtt 18 méterről kapura, nem sokkal ment a bal alsó mellé.

6. perc: vezet a Honvéd: Abass kavargatott a bal oldalon, majd Pilibaitison megpattant a bal oldali beadás. Danilo jókor érkezett, bevágta. 0-1 - Egyébként Danilóról lemaradt a védője.

3. perc: Djordjevic kapott sárgát Torghelle buktatásáért.

1. perc: az ETO kezdte a mérkőzést.

Fehérben az ETO, piros-fekete szerelésben a Honvéd

ETO: Sztevanovic, Takács Á., Djordjevic, Stanisic, Szabó O., Kiss M., Pilibaitis, Ji-Paraná, Dudás, Ahjupera, Dinjar

Honvéd: Sánta, Lovric, Debreceni, Botis, Hajdú, Abass, Hidi, Danilo, Ivancsics, Tchami, Torghelle

Kövesse online itt >>

Hazai pályán négy csapat veretlen a bajnokságban. A Kaposvár, amely csak egyszer nyert, és hétszer ikszelt a szezonban, a Pécs, akik 4-4 győzelmet és pontosztozkodást értek el, a Debrecen, amelyik csak egyszer vesztett pontot, és a Győri ETO FC, amely egyedüliként a szezonban minden összecsapását megnyerte.

Idegenben egyedül a Debrecen nem kapott ki, őket a megszerzett pontokat tekintve az ETO, a vesztes mérkőzések számában viszont a Honvéd követi, a Kispestiek eddig kétszer szenvedtek vereséget vendégként. Most reméljük, harmadszor is pont nélkül maradnak - ehhez azonban kell a szurkolók támogatása is.

Hova billen a mérleg?

A két csapat közötti statisztika hihetetlenül kiegyensúlyozott: az eddigi 127 mérkőzésből 43-at nyert a budapesti gárda, ugyancsak 43-at a győri, 41-szer pedig ikszeltek egymással. (A győri mérlegük persze az ETO fele billen: 28 hazai siker, 25 döntetlen, 11 Honvéd-diadal.)