2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Hegyi kerékpár: sikeres győri csapat a Bakonyban - fotók

Eredményesen szerepelt a győri Tatanka Liquid Power Racing Team a Magyar Kupa 3. futamán, a Veszprém megyei Bakonybélben.

A 2011. május 21-én megrendezett Kelly's Bakonyerdő Maratonon 98, 76 és 38 km-es távokon nevezhettek az indulók.

A rajt Bakonybélben volt, ahonnét távtól függően több hegyre is feltekertek a versenyzők, köztük a Bakony legmagasabb pontjára, a Kőris-hegyre, a Királykapu pedig mindegyik táv része volt. Főleg terepen, murvás és földes hegyi utakon versengtek az indulók, néhol érintve szilárd burkolatú utat is.

Sikeres hegyi kerékpáros győri csapat a Bakonyban - fotók: hegyibringa.hu és KeZso.

A két hosszabbik táv a Cuha-völgyet is meglátogatta, ahol a versenyt
biztosító szervezők ügyeltek a turisták biztonságára, akik lelkesen
bíztatták a Cuha-patakon is átszáguldó versenyzőket.

A főleg győriekből álló Tatanka Liquid Power Racing Team számos versenyzővel képviseltette magát a versenyen, összesen tizenketten álltak rajthoz a csapatból különböző távokon és kategóriákban.

Mindegyikük sikeresen teljesítette a távot, többen bekerültek kategóriájuk 10 legjobb versenyzője közé, ketten dobogósok is lettek.