2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Hazai pályán remekelt a Sörgurítók csapata

Teke - A férfi Szuperligában a korábbi évek hagyományai most is érvényesültek, miszerint a bajnoki cím sorsa a szegedi és a zalaegerszegi csapatok között dőlt el, valamint az NB I-ből feljutó csapatok estek ki.
Megyénk élcsapata, a Soproni Sörgurítók együttese a tavalyi évhez viszonyítva fejlődött is, meg nem is.
Fejlődése a bajnokság hatodik helyét jelenti, valamint az a tény, hogy az ifjúsági játékost – ifj. Németh László személyében – sikeresen építettek be a felnőttcsapatba.

További fejlődés az is, hogy Kovács Sándor személyében kétszer is sikerült hazai pályán 600 fa fölötti eredményt elérni.
Amiben viszont nem történt előrelépés, az, hogy az idei bajnokságban sem sikerült idegenben pontot szereznie az együttesnek, vagyis nyolc hazai győzelemmel érték el az előkelő helyezésüket. Hazai pályán 3348, idegenben pedig 3204 fát gurítottak átlagban mérkőzésenként.

A bajnokság végeredménye: 1. Ferroép–Szeged 31 pont, 2. Zalaegerszegi TK 31, 3. Szolnok 24, 4. Köszolg SC 21, 5. BKV Előre 20, 6. Soproni Sörgurítók SE 16, 7. Elek-thermax Vasas Pápa 11, 8. Ózdi Városi Férfi Teke Club 9, 9. Gravitáció TK 9, 10. Budapesti Erőmű SE 8.

Újoncként a középmezőnyben

Újonc létére jobb játszmaarányával végzett a középmezőnyben a Dynamic-Szinflex csapata, ami jó teljesítménynek mondható. Hazai környezetben csak az első, a harmadik és a negyedik helyen végzett együttesek tudtak győztesen távozni Győrből. Bravúr volt a harmadik FTC ellen aratott győzelem.

Idegenbeli szereplésük már hagy némi kívánnivalót maga után. Ez a megjegyzés főként a két utolsó mérkőzésükre igaz, ahol 7:1 és 8:0 arányú vereséget szenvedtek Zalaegerszegen, illetve Székesfehérvárott. Hazai környezetben 2897, idegenben 3036 fa volt a csapat átlaga.
A bajnokság végeredménye: 1. BKV Előre SC 34, 2. ZTE-ZÁÉV TK 30, 3. FTC 23, 4. Köfém SC 18, 5. Ritmus SE 17, 6. Dynamic-Szinflex TSK 12, 7. Köszolg SC 12, 8. TSC Tata Ablak 12, 9. Szolnok 12, 10. Sztráda ’92-Platina Bau 10.

Még él Radasics reménye

Kerékpár - Nem sikerült a versenypályán olimpiai kvótához jutnia a soproni Radasics Vilmosnak a… Tovább olvasom