2018. 07. 21. szombat - Dániel, Daniella 17°C | 30°C Még több cikk.

Hazai és nemzetközi úszóérmek Sopronnak

László Frigyes, a Soproni Úszók Baráti Köre SE vezetőedzője fiatal versenyzőinek legfrissebb hazai és külföldi sikereiről számolt be lapunknak. Közülük is kiemelkedőt nyújtott a 15 éves Nagy Gábor, aki szinte számolatlanul szállította az érmeket.
A németországi Kaufbaurenből például négy aranyat hozott haza, hisz az 1989-ben született versenyzők között megnyerte az 50, a 100 és a 200 méteres hátúszást és a 100 gyorsot is. A Zalaegerszegen rendezett nemzetközi versenyen a három hátúszószám megnyerése után 200 gyorson második, 400 vegyesben harmadik lett. Bécsben, az Austria Meeting néven rendezett versenyen egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, de a Bécsújhelyen rendezett versenyen is jutott neki mindhárom éremfajtából egy.

Szepesi Csenge a sportegyesület másik éremhalmozója: a móri Millenniumi Kupán az 1989-ben születettek korcsoportjában 100 háton nyert, utána a zalaegerszegi nemzetközi versenyen a három hátúszószám megnyerése után második lett 200 gyorson és harmadik 50 gyorson, majd Bécsújhelyen is három aranyérmet szerzett. Az 1994-ben született Németh Júlia is igyekszik lépést tartani társaival, hisz miután a móri utánpótlásversenyen 200 gyorson nyert és 200 vegyesben második lett, a győri hasonló versenyen pedig egyszer első és kétszer második volt, a zalaegerszegi nemzetközin két első, három második és egy harmadik helyezést szerzett, Bécsújhelyen pedig öt aranyérmével az egyik legeredményesebb volt.

Az említett nemzetközi versenyeken a Soproni Úszók Baráti Köre SE színeiben még Graf Eszter, Varga Gabriella, László Rita, Simon Gabriel, Kovács Boldizsár, valamint a Szepesi Csenge, László Rita, Kovács Orsolya, Varga Zsófia összetételű 4x100-as vegyes váltó ért el első helyezést.

Nem sikerült az itthoni előnyszerzés

A Graboplast-ETO női kézilabdacsapata 27–27-re végzett a dán Viborg gárdájával az EHF-kupa… Tovább olvasom