2018. 07. 20. péntek - Illés 18°C | 28°C Még több cikk.

Hawaiira készül a triplázó Major

Triatlon - A Széchenyi ESE vasembere, Major József egymást követő harmadik alkalommal nyerte meg a hosszútávú országos bajnokságot. A győri sportoló már Hawaii szigete, a sportág csúcsát jelentő októberi világbajnokság felé kacsingat.

„A rajtot jelző ágyúszó eldördülésekor mind a levegő, mind a gyékényesi tó vizének hőfoka 22–24 fok körül mozgott. Így meglepően kellemes körülmények között vágtunk neki a versenynek" – mondta a Kisalföldnek Major József.

A Széchenyi ESE triatlonozója a 3800 kilométeres úszást követően kicsit lemaradt az élmezőnytől, s kilencperces hátrányt szedett össze. A 180 kilométeres kerékpározás végén ugyan Major feljött a második helyre, de a középtávú országos bajnok, a 40 km/h-s átlagot kerékpározó Benőcs Zoltán mögött így is több mint tízperces hátránnyal vágott neki az utolsó számnak, a maratoni futásnak.

Tizenhatszor kellett körbefutnunk egy 2,6 kilométeres pályán. Amikor lepattantam a nyeregből, Benőcs Zoli épp akkor végzett az első körével, tehát pont 2,6 kilométerrel járt előttem. Roppant izgalmas pillanatok voltak ezek, riválisom mozgása ugyanis ekkor még felettébb frissnek tűnt – kezdte a mindent eldöntő 42,5 kilométeres futásról Major József. – Fokozatosan csökkent közöttünk a különbség: előbb hat percre, majd a táv felénél másfél percre közelítettem meg legfőbb vetélytársam, aki kicsit el is készült az erejével, s hamarosan meg is előztem" – tette hozzá a Széchenyi ESE sportolója.

Major József végül 8 óra 28 perccel lett harmadszorra országos bajnok Nagyatádon.

Az ob megnyerése remekül illeszkedett idei versenyprogramom csúcsa, a Hawaii szigetén rendezett világbajnokság felkészülésébe. Ezen a versenyen szeretném letenni a névjegyem október közepén" – zárta szavait a háromszoros magyar bajnok.

Újoncként a tízben

A nagyatádi országos bajnokság kellemes színfoltja volt az élete első Ironman-versenyén induló győri Kovács Balázs szereplése. A Széchenyi ESE sportolója kilencedikként ért célba. A szenior korcsoportban Major József edzője, dr. Zakariás Géza második lett. Major József sorrendben harmadszor szakíthatta át a célszalagot az ob-n.