2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Hátrányból fordított az ETO - Diósgyőr-Győri ETO 1-2

Strestík és Pátkai góljaival sikerült fordítaniuk a zöld-fehéreknek.
Fordulatos és jó iramú mérkőzésen az első játékrészben még a Diósgyőr vezetett, de második félidei játékának köszönhetően sikerült fordítaniuk a zöld-fehéreknek.

Diósgyőr - Győri ETO FC 1:2 (1:0)
Miskolc, 7500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Viszokai, Lémon)

DVTK: Rajic - Eperjesi, Vadász (Debreceni, 52.), Kádár, Gohér - Nikházi (Gosztonyi, 73.), Elek, Kostic, Barczi - Bacsa (Batioja, 73.), Futács. Vezetőedző: Tomislav Sivic.

ETO: Kamenár - Kamber, Lipták, Lang - Wolfe, Mevoungou, Pátkai, Martínez - Strestík (Andric, 77.), Rudolf (Kalmár, 79.), Varga R. (Kronaveter, 90.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Kostic (43.), illetve Strestík (55.), Pátkai (67.)

Sárga lap: Niházi (35.), Eperjesi (61.), illetve Lipták (15.), Mevoungou (34.), Lang (45.), Pátkai (47.), Kamber (81.), Kamenár (90.), Martínez (93.)

Edzői értékelések:

Tomislav Sivic: - Jó és nagy iramú mérkőzést játszottunk. Gratulálok a csapatomnak, de ma este nagyon sok ellenfél volt a pályán. Három-négy mérkőzés óta már rendre minket sújtanak rossz ítéletekkel.

Pintér Attila: - Jól esik a gratuláció az ellenfél edzőjétől. Az első félidőben is azt játsottuk, amit kell. Nagyon sok helyzetünk volt, de az egyik hibánkból megszerezte a gólt a Diósgyőr. Második félidőben rá tettünk egy kicsit a lapátra és fegyelmezett játékkal sikerült nyernünk.

A győriek kezdték jobban a találkozót, Strestík próbálkozott lapos lövéssel, majd a 7. percben Varga szabadrúgása után Rudolf 3 méterről a felső kapufát találta el fejjel.

Nagy szerencséje volt a hazai együttesnek, hogy nem szerezte meg a vezetést az ETO, de ezt követően átvette a mérkőzés irányítását Tomislav Sivic csapata. Többet birtokolták a labdát, valamint főként a zöld-fehérek térfelén zajlott a játék. Futács állt legközelebb a gólhoz, de közeli lövése centikkel haladt el a bal oldali kapufa mellett.

A győriek főként a gyors ellentámadásban bíztak és a találkozó 40. percében óriási lehetőséget hagytak ki. Strestík szép átadása után Varga ziccerben rosszul kezelte le a labdát, így időben tisztázni tudtak a hazaiak.

Három perccel később mebosszulta magát a kihagyott helyzet, illetve a sokadik lehetőségét már értékesítette a Diósgyőr. Gohér bal oldali beadásása után Kostic 8 méterről fejelet a kapu jobb oldalába, így 1-0-ás DVTK előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Pintér Attila együttese. Pátkai közeli próbálkozását hárította Rajic, de a találkozó 55. percében már az egyenlítés is sikerült. Varga jobb oldali szögletét követően Strestík 12 méterről jobb lábbal a kapu jobb oldalába lőtt. (1:1)

A folytatásban sem lehetett panasz az iramra, mindkét együttes küzdött a győzelemért. A győriek az első félidőhöz képest sokkal szervezetebben játszottak és a 67. percben Pátkai góljával sikerüt a vezetést is megszerezni. Martínez bal oldali beadását Wolfe fejelte vissza a középpályáshoz, aki a leshatáron a kaputól 5 méterre passzolt a hálóba. (1:2)

Második győri találat után nyíltan játszott mindkét együttes. A hosszabbbításban Kamenár kétszer is bravúrral hárított, így további gólt nem láthatott a szép számú diósgyőri közönség és a mezőkövesdi kudarc után sikerült megszereznie a három bajnoki pontot az ETO csapatának.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

93.p. Martínez kapott sárga lapot időhúzásért.

91.p. Elek ugratta ki a védők mögé befutó Batioját, aki mellel levette a labdát, majd 6 méterről a kifutó Kamenárba lőtt. A kipattanó után Barczi ismételhetett, de a győri kapus ismét bravúrral hárított.

90.p. Kamenár kapott sárga lapot időhúzásért.

89.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

81.p. Kamber kapott sárga lapot Batioja felrúgásáért.

79.p. Újabb győri csere. Rudolfot Kalmár váltotta.

77.p. Strestík helyére Andric érkezett a pályára.

72.p. Wolfe jobb oldali beadása után Pátkai fél fordulótból, szép mozdulattal lőtt 14 méterről kevéssel a jobb felső mellé.

67.p. Góóól! Vezet az ETO! Szép ellentámadás után Martínez balról ívelt a hosszúra Wolfehoz, aki vissza fejelte a labdát Pátkaihoz. A győri középpályás 5 méterről kotorta kapura a labdát a leshatáron, a játékvezető megadta a gólt.

64.p. Mevoungou eladott labdája után Barczi 18 méterről jobb lábbal fölé bombázott.

61.p. Eperjesi kapott sárga lapot, Vargával szemben szabálytalankodott.

55.p. Egyenlített az ETO! Varga jobb oldali szögletét Bacsa fejelte ki a rövis saroknál középre Strestík elé, aki kapásból jobb lábbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-1

52.p. Sérülés miatt Vadász helyére Debreceni érkezett a pályára.

50.p. Gyors ellentámadás végén Varga lőtt 20 méterről a kapu jobb oldala felé, Rajic vetődve hárított.

47.p. Pátkai kapott sárga lapot reklamálásért.

47.p. Wolfe jobb oldali beadása után Pátkai lábáról a kapu felé pattant a labda, de Rajic bravúrral szögletre mentett.

Vége az első félidőnek!

45.p. Lang kapott sárga lapot Nikházi felrúgásáért.

43.p. Vezet a Diósgyőr! Gohér bal oldali beadása után Kostic 8 méterről fejelet a kapu jobb oldalába. 1-0

42.p. Kostic lőtt 22 méterről jobb lábbal nagy erővel kevéssel a kapu bal oldala mellé.

40.p. Mevoungou labdaszerzését követően Strestík iramodott meg a jobb oldalon, majd szépen bal külsővel a hosszúra ívelt Vargához, aki óriási helyzetben rosszul vette le a labdát és Rajic szerezte meg.

38.p. Eperjesi futott el a jobb oldalon, majd élesen középre lőtt Bacsa felé, Kamber szögletre mentett. Pontrúgásből nem veszélyeztettek a hazaiak.

37.p. Jobb oldali győri szögletet követően Lipták fejelte vissza a labdát, amely veszélyesen tartott a hazai kapu felé, de időben tisztázni tudtak a védők.

35.p. Nikházi reklamálásért kapott sárga lapot.

34.p. Mevoungou kapott sárga lapot Elek felrúgásáért.

31.p. Barczi bal oldali beívelése Futács felé szállt, aki Kamenár kezét meglökte, így a kapus nem tudta megszerezni a labdát. Lang testéről a hálóban kötött ki a labda, de a játékvezető jogosan kifelé ítélt szabadrúgást.

24.p. Gohér felívelését Futács vette le mellel, majd kiszorított helyzetben bal lábbal, laposan centikkel lőtt a bal oldali kapufa mellé.

18.p. Gyors ellentámadás végén Strestík emelte át Kádárt, majd lövésre szánta el magát, de diósgyőri védő az utolsó pillanatban szerelni tudta a támadót.

15.p. Martínez eladott labdája után Lipták szabálytalankodott Barczival szemben, amiért sárga lapot kapott, míg a hazaiak 20 méterről szabadrúgást végezhettek el. Bacsa ígéretes szögből csúnyán fölé lőtt.

13.p. Nikházi jobb oldali beadása után Barczi lőtt 18 méterről a kapu jobb oldala felé, Kamenár vetődve hárított.

11.p. Hazai kirúgás után Bacsa passzolt jobbra Nikházinak, aki éles szögből nagy erővel fölé bombázott.

7.p. Varga bal oldalról elvégzett szabadrúgása után Rudolf 3 méterről a felső kapufára fejelt.

4.p. Strestík iramodott meg a jobb oldalon, majd középre cselezett és bal lábbal laposan méterekkel lőtt a kapu bal oldala mellé.

1.p. A hazaiak kezdték a találkozót.

Diósgyőr - Győri ETO FC

DVTK: Rajic - Vadász, Kostic, Kádár, Eperjesi - Nikházi, Elek, Gohér, Barczi - Bacsa, Futács. Vezetőedző: Tomislav Sivic.

Csere: Gelei (k), Takács P., Abdouraman, Debreceni, Vági, Gosztonyi, Quintero.

ETO: Kamenár - Wolfe, Lipták, Kamber, Lang - Mevoungou, Pátkai, Rudolf - Varga R., Strestík, Martínez. Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Stevanovic (k), Dinjar, Kronaveter, kalmár, Andric, Svec, Djordjevic.

A vendégeknek különösen fontos az összecsapás, mert az újabb botlással tovább nőhet kilencpontos hátrányuk az éllovassal szemben.

A listavezető Debrecen a sereghajtó Kaposvárhoz látogat az OTP Bank Liga hétvégi, 16. fordulójában, a tavaszi program előrehozott első körében, míg üldözői éppen egymással találkoznak. A hajdúságiak hét bajnoki találkozó óta veretlenek, így nagy meglepetés lenne, ha éppen Kaposváron szakadna meg a jó sorozatuk.