2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Hat perc hiányzott Sasa Stevanovicnak a rekordhoz

523 percet védett úgy a győriek kapusa, Sasa Stevanovic, hogy nem kapott gólt. A bravúr az Újpest ellen szakadt meg.

Nem számít. Egy ilyen este és egy ilyen fordulat után semmi nem számít, hogy ki játszott jobban és ki kevsébé, hogy mennyit tévedett a játékvezető és kinek a javára többet, és az sem számít, hogy kinek volt több szerencséje, kinek kevesebb.

Egy ilyen este után csak egy dolog számt: az érzés, amit drukkereink átéltek, s aminek köszönhetően a 97-es Diósgyőr elleni fordulat mellé csatlakozott ez az összecsapás a felejthetetlen meccsek közé. Eddig sokszor ahhoz az összecsapáshoz viszonyítottunk, mostantól ehhez is fogunk.

Szóval nem számít, ugyanakkor tény, mindössze hat perc hiányzott ahhoz, hogy minden idők leghosszabb kapott gól nélküli sorozatát produkálja a csapat.

Az abszolút rekord időt az előző Pintér korszaknak köszönhetjük, akkor is összejött már egy 5 meccses sorozat - igaz 2 bajnokságon át. A kaposvári Stanic a 15. percben még vezetést szerzett csapatának, de aztán fordított az ETO.

Jött a Debrecen elleni döntetlen és az emlékezetes Videoton elleni 1-0-ás siker, majd a következő szezonban 0-0 az Újpest és 1-0 a Siófok ellen.

A Vasasból Ferenczi viszont már az első percben betalált, így az abszolút rekord 528 perc. Ennek a megdöntéséhez hiányzott pár perc.

Kabát előtt ugyanis a kecskeméti Jorginho volt az utolsó játékos, aki bevette Sasa Stevanovic kapuját az idei szezonban.

Miután ő a 64. percben talált be a hálóba, ezért a találkozó előtt a Kecskemét elleni maradék 26 perc, valamint 5 komplett mérkőzésről - Diósgyőr 3-0, Pécs 1-0, Videoton 1-0, Pápa 6-0 és Paks 0-0 - indult a számolás. A 476 perchez jött hozzá 47, ami így 523 percet jelent. Ez az abszolút második leghosszabb góltalansági sorozat, egyben a leghosszabb egy idényen belüli sorozat.

Rövidpályás úszó Vk: vasárnap aranyérmek is jutottak a magyaroknak

A szombati aranymentes első nap után vasárnap már a legértékesebb éremből is jutott a magyar… Tovább olvasom