2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Háromgólos hátrányból fordított U18-as csapatunk

A magyar U18-as labdarúgó-válogatott háromgólos hátrányból állt fel a házigazdák nemzeti csapata ellen.
Bár az első félidő végén 2-0-ra, a vége előtt pedig már 3-0-ra is vezetett a hazai pályán játszó cseh együttes a magyar U18-as válogatott ellen, a mieink a végén öt perc alatt három gólt szerezve egyenlítettek.

A Balikó Milán - Szekeres Andrián (Kákonyi Dániel, 35.), Lengyel Dániel, Korcsmár Zsolt, Présinger Ádám - Gál András, Szolnoki Péter (Rása Gergő, 55.) - Nikházi Márk, Koman Vladimir, Nagy Tamás (Barczi Dávid, 73.) - Tóth Péter (Kocsis Ferenc, 52.) összeállításban szereplő magyar válogatott a Csehországban zajló 13. Vaclav Jezek nemzetközi torna második játéknapján, a házigazdák ellen 3-3-as döntetlent játszott. A hazaiak a félidőben 2-0-ra, a meccs finisében pedig már 3-0-ra is vezettek, mégis sikerült egyenlítenünk.

A mieink hamar hátrányba kerültek sőt, öt perccel a találkozó lefújása előtt 3-0 is állt az eredményjelzőn. Fiataljaink azonban szenzációsan hajráztak: a csereként beállt Kocsis Ferenc a 75. percben visszahozta válogatunk reményeit, majd Nikházi Márk a 77. és a 79. percben is betalált a csehek kapujába - így a mérkőzés döntetlenre végződött.

A Várhidi Pétert helyettesítő Neumann Gábor a mérkőzés után nyilatkozott az MLSZ honlapjának.

"Az Eb-aranyéremről csak tizenegyesekkel lemaradt cseh csapat a mérkőzés elején fölényben játszott." - mondta a szakember. "A cseréink után azonban kiegyenlített lett a játék, sőt, a találkozó vége álomszépre sikerült: öt perc alatt három gólt is lőttünk. Nem adtuk fel a reményt, a meccs utolsó pillanatáig küzdöttünk, le a kalappal a srácok előtt."

A magyar U18-as csapat pénteken, 16 óra 30 perckor Norvégiával csap össze.

MLSZ/Sportfórum

Biztató főpróba

A vasárnapi magyar–osztrák nyílt bajnokság volt a hét végén a Sopronban rendezendő Európa-bajnoki futamok főpróbája. Mindhárom soproni BMX-versenyző bekerült a nyolcas döntőbe. Radasics Vilmos remek versenyzéssel 2., Prájczer Péter 4., míg a több év kihagyás után visszatérő Mészáros Krisztián 6. lett. Tovább olvasom